Maminka.czLáska a vztahy

Šťastně vdaná, ale zamilovaná do jiného? Nejste sama. Hlavně nepanikařte

Markéta Novák Matějková 30.  1.  2024
Máte partnera, který vám dává pocit jistoty, a děti, které vás dělají šťastnou. Stejně se vám ale nedaří ubránit touze po jiném muži. Je vůbec možné se zamilovat, i když vám doma zdánlivě nic neschází? Odpověď zní „ano“. A pokud se to stalo i vám, tak věřte, že rozhodně nejste sama.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nemluvíme tady o notorických nevěrnících, kteří potřebují vzrušení z nových vztahů ke svému životu. Bavíme se o ženách, pro které je rodina na prvním místě, přesto podlehly kouzlu jiného muže. Jednou z nich je i pětatřicetiletá Veronika, která má dvě děti…

Z románku paralelní vztah

"Děti jsem měla necelé dva roky po sobě a do práce na plný úvazek jsem se vrátila po pěti letech. Během celé doby jsem ale byla aktivní a částečně jsem pracovala z domova. Nikdy jsem tak neměla pocit, že bych byla jen zavřená doma s dětmi, přesto jsem se do kanceláře moc těšila. Manželství jsme měli pohodové, jediné, co mi vadilo, byla manželova pohodlnost. Úplně mu vyhovovalo, že kdykoli přijde z práce, vše je doma obstarané. To najednou nebylo. Musel se do chodu domácnosti víc zapojit. Po několika měsících po mém návratu do práce k nám nastoupil nový kolega. A přiznám se, že když jsem ho viděla poprvé, úplně se mi podlomila kolena. Nikdy jsem si nemyslela, že existuje něco jako láska na první pohled, ale najednou jsem potkala někoho, s kým byla vzájemná přitažlivost téměř hmatatelná. Po několika týdnech, kdy jsme se potkávali na chodbě a vždy prohodili několik zdvořilostních vět, mě pozval na večeři. A já souhlasila, což byl začátek jízdy na horské dráze. Ještě ten večer jsme skončili u jeho kamaráda doma, kde kolega ten den přespával, protože byl z jiného města. Tím se odstartoval více než půlrok plný slz, vzrušení, výčitek, ale i šíleného zamilování.

Vítek byl ženatý a měl dvě odrostlé děti. S mimomanželským vztahem měl už v minulosti zkušenost. A ani tehdy, když prožíval v manželství hlubokou krizi, svou rodinu neopustil. Hned na začátku mi řekl, že s manželkou mají vztahy narušené, ale od rodiny nikdy neodejde. Byla jsem ráda, že je upřímný a nic mi neslibuje. Později jsem v tom ale začala vidět jisté sobectví a pokrytectví. Přiznám se, že vůbec nevím, co jsem od toho vztahu čekala. Nikdy předtím jsem své partnery nepodvedla, a když se mi svěřila kamarádka, že jí byl muž nevěrný, tak jsem ho odsoudila. Jenže najednou jsem byla ve stejné situaci. Nevěrná manželka, která má doma milujícího muže a dvě malé děti. Nemohla jsem si ovšem pomoct. Líbilo se mi zažívat zase vzrušení, vzájemné spojení duší. Ten pocit, že se o vás někdo zajímá jako o ženu a ocení i vaše pracovní kvality, kterými manžel spíše opovrhoval.

 

Není nutno, aby bylo vždycky veselo, vášnivo a dokonalo.

 

Prvních pár týdnů našeho románku jsem doma zvládala dobře. Ale čím víc času jsme spolu trávili, tím hůř jsem to nesla. Měla jsem problém spát se svým manželem. Když jsem byla doma sama, neustále jsem brečela, protože jsem chtěla být s Vítkem, ale zároveň mě trápily výčitky, že podvádím manžela. Po půl roce jsem to absolutně přestala zvládat, byla jsem vykolejená, nedařilo se mi ani v práci. Z ženské, která vždycky všechno zvládala s přehledem, se stala troska, která nedokázala fungovat pořádně ani v práci, ani v rodině, a přesto se neuměla milence vzdát. Ani on to evidentně nezvládal. Možná vycítil, že se na něj upínám, a začal couvat. Ve stejné době začal i můj manžel mít podezření, že pozdní příchody z práce nejsou jen tak.

Přihlaste se
a zdarma dočtěte
tento článek

 

 

V pokračování článku také najdete

Co dělat, když dojde k nevěře?

Jak nevěře předcházet?

Rady psycholožky

Témata: Láska a vztahy, Časopis Maminka, Rodina, Sam, Nevěra, Veronika, mindfulness, Láska, Zamilování, Manžel, Vzrušení, Vztah, Kolega, Ten večer, Neúspěch