[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]
„Stažená pánev je nejčastější překážkou otěhotnění. Stažené nejsou jen svaly pánevního dna, ale spolu s nimi také hladké svaly, jako jsou vaječníky, vejcovody, děloha. Není potom divu, že funkční neplodnost je na světě,“ říká lektorka a zakladatelka Školy pánevního dna Renata Sahani.
Ta také říká, že je třeba se o pánevní dno začít starat ještě před otěhotněním. Lektorka proto doporučuje pánevní dno nikoliv posilovat, ale zaměřit se na jeho zvědomění a relaxaci.
„K početí je třeba celková emoční pohoda ženy. Ženské sebevědomí a přiměřená sebedůvěra určitě hrají důležitější roli než vycvičená síla pánevního dna,“ pokračuje Renata Sahani.
„Jeho pružnost a živost nám hezky v malé pánvi dechem rozvádí krev a prokrvené orgány jsou lépe vyživené. Když jsou zásobené živinami, lépe funguje odtok lymfy a zplodin z vaječníků,“ vysvětluje zkušená lektorka.
Podle ní žijeme v době nejen chemické, ale i emoční intoxikace a před otěhotněním bývá užitečné si ve svých ženských emocích malinko uklidit, a to například pomocí bioenergetických cvičení pánve, jako je například dupání nebo kopání.
K tomu, aby se žena a její pánevní dno emočně uvolnily, potřebují bezpečí a hranice. Tyto moderní poznatky psychoterapie pracují s tělem a jsou nejen pravdivé, ale jako techniky i velice příjemné.
Zkuste si uvázat šátek kolem boků. Stažený šátek vám dá pocit stability, bezpeční a překvapivě se pánev pod tímto pevným dotekem uvolňuje. Ženy tají a v pánvi vzniká pomyslně více místa. Na co? No na miminko...
Vyzkoušejte se nechat takto uchopit kolem boků vaším partnerem. Uchopí, drží a čeká... Pánev taje, emoce proudí a vaječníky se hezky prokrvené těší na spermie.