Maminka.czVánoce 2017

Strom splněných přání myslí na děti, které to nemají v životě snadné

Markéta Novák Matějková 9.  12.  2017
Strom splněných přání myslí na děti, které to nemají v životě snadné
Přáli bychom si, aby se na Ježíška mohly těšit všechny děti. Stále je příliš mnoho dětí, kterým se jejich vánoční přání nesplní a dárky ani stromeček na Štědrý den neuvidí, přestože byly hodné. Pro děti z azylových domů, děti ze znevýhodněného prostředí, z domovů pro zdravotně postižené či děti týrané je to jen další ze smutných zkušeností na startu života.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jak vznikl Strom splněných přání?

„Byli jednou dva bratři. Nebylo to za devatero horami ani devatero řekami, ale v České republice, v Praze. Kluci byli v předškolním věku, kdy ke správnému vývoji potřebovali péči a lásku rodičů. Toho se jim bohužel nedostávalo a místo toho byli vzhledem k neplnění úředních úkonů ze strany matky umístěni do dětského domova.

Když je rodiče po čase získali zpátky, chlapci začali docházet do integrační školičky Smíšek, kde „tety“ začaly mít podezření, že se v rodině dějí věci, které chlapcům rozhodně nedělají dobře. Proto hledaly odbornou pomoc, která by zasáhla a potvrdila jejich podezření.

Podařilo se, a tak byli chlapci vráceni do dětského domova, což bylo to nejlepší možné řešení, které zajistilo jejich bezpečí. Aby tety ze Smíšku zmírnily jejich smutnění, chtěly klukům koupit dárek. Jenže si uvědomily, že ostatním dětem bude líto, že nic nedostaly. A tak vznikl projekt Strom splněných přání,“ popisuje začátky tohoto projektu Tereza Melišová.

Rodiče často dětem nakoupí na Vánoce dárky, které si ještě ani nestačí přát

Šance pro děti

Šanci, dárek od první sudičky, si zaslouží všichni. A děti nejvíce! A právě tu jim dává Smíšek, občanské sdružení, které se plně věnuje těmto dětem. Ty mají v integračních školičkách takový program, aby byly schopné se rozvíjet tak, aby zapadly do běžného života, chodily do základních škol, byly na mentální úrovni ostatních dětí ve stejném věku.

Každé dítě ale má své tajné přání. Každý den se za něčím honíme, viďte? Nejnovější mobil, nové auto, značkové oblečení. Oproti tomu je taková panenka nebo třeba auto na dálkové ovládání malichernost, dalo by se říct. Opak je pravdou. Tyto maličkosti jsou totiž vše, co si děti přejí. A teď přichází na řadu dar od třetí sudičky – VÁS! Vy jste ti jediní, díky kterým děti věří, že sny se mohou stát skutečností. Vy jste ti, díky kterým budou děti šťastné. Vy jste ti, kteří vykouzlí úsměv na dětských tvářích. Ale hlavně – vy jste ti, kteří jim dokážou, že Ježíšek existuje!

A stačí tak málo. Koupit dárek, který si malí smíšci přejí, a zaslat ho na adresu integrační školičky Smíšek: Tam to vánoční skřítci zabalí a naskládají pod vánoční stromeček, kde si všechny dárky děti rozbalí během vánoční besídky, na kterou jste srdečně zváni.

18. 12. 2017 v Paláci Lucerna – Galerii Lucerna od 15.00 do 18.00

V jiné pohádce by se řeklo: Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Ale u Smíšků ještě nezazvonil! Ozve se až na besídce! Tak buďte její součástí a radujte se s námi!

Více informací o tomto projektu najdete zde.

VIDEO: Mýty o dětských domovech

Ponožky od babičky jsou projekt, který dělá babičky šťastnějšími. A taky geniální dárek
Tipy na vánoční dárky pro děti od jednoho roku do tří let

 

Témata: Děti, Základní škola, Občanské sdružení, Vánoce 2017, praní, Školička, Vánoční stromeček, Vánoční strom, Strom splněných přání, Znevýhodněné prostředí, Mentální úroveň, Azylový dům, Značkové oblečení, Dárek, Západ, Česká republika, Dětská tvář, Ježíšek, Nové auto, Vánoční besídka, Tereza Melišová, Dálkové ovládání, Štědrý den, Dětský domov, Malichernost
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Vajsejtlová Barbora
Děti
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky