Maminka.czVánoce 2017

Strom splněných přání myslí na děti, které to nemají v životě snadné

Strom splněných přání myslí na děti, které to nemají v životě snadné
Přáli bychom si, aby se na Ježíška mohly těšit všechny děti. Stále je příliš mnoho dětí, kterým se jejich vánoční přání nesplní a dárky ani stromeček na Štědrý den neuvidí, přestože byly hodné. Pro děti z azylových domů, děti ze znevýhodněného prostředí, z domovů pro zdravotně postižené či děti týrané je to jen další ze smutných zkušeností na startu života.

Jak vznikl Strom splněných přání?

„Byli jednou dva bratři. Nebylo to za devatero horami ani devatero řekami, ale v České republice, v Praze. Kluci byli v předškolním věku, kdy ke správnému vývoji potřebovali péči a lásku rodičů. Toho se jim bohužel nedostávalo a místo toho byli vzhledem k neplnění úředních úkonů ze strany matky umístěni do dětského domova.

Když je rodiče po čase získali zpátky, chlapci začali docházet do integrační školičky Smíšek, kde „tety“ začaly mít podezření, že se v rodině dějí věci, které chlapcům rozhodně nedělají dobře. Proto hledaly odbornou pomoc, která by zasáhla a potvrdila jejich podezření.

Podařilo se, a tak byli chlapci vráceni do dětského domova, což bylo to nejlepší možné řešení, které zajistilo jejich bezpečí. Aby tety ze Smíšku zmírnily jejich smutnění, chtěly klukům koupit dárek. Jenže si uvědomily, že ostatním dětem bude líto, že nic nedostaly. A tak vznikl projekt Strom splněných přání,“ popisuje začátky tohoto projektu Tereza Melišová.

Rodiče často dětem nakoupí na Vánoce dárky, které si ještě ani nestačí přát

Šance pro děti

Šanci, dárek od první sudičky, si zaslouží všichni. A děti nejvíce! A právě tu jim dává Smíšek, občanské sdružení, které se plně věnuje těmto dětem. Ty mají v integračních školičkách takový program, aby byly schopné se rozvíjet tak, aby zapadly do běžného života, chodily do základních škol, byly na mentální úrovni ostatních dětí ve stejném věku.

Každé dítě ale má své tajné přání. Každý den se za něčím honíme, viďte? Nejnovější mobil, nové auto, značkové oblečení. Oproti tomu je taková panenka nebo třeba auto na dálkové ovládání malichernost, dalo by se říct. Opak je pravdou. Tyto maličkosti jsou totiž vše, co si děti přejí. A teď přichází na řadu dar od třetí sudičky – VÁS! Vy jste ti jediní, díky kterým děti věří, že sny se mohou stát skutečností. Vy jste ti, díky kterým budou děti šťastné. Vy jste ti, kteří vykouzlí úsměv na dětských tvářích. Ale hlavně – vy jste ti, kteří jim dokážou, že Ježíšek existuje!

A stačí tak málo. Koupit dárek, který si malí smíšci přejí, a zaslat ho na adresu integrační školičky Smíšek: Tam to vánoční skřítci zabalí a naskládají pod vánoční stromeček, kde si všechny dárky děti rozbalí během vánoční besídky, na kterou jste srdečně zváni.

18. 12. 2017 v Paláci Lucerna – Galerii Lucerna od 15.00 do 18.00

V jiné pohádce by se řeklo: Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Ale u Smíšků ještě nezazvonil! Ozve se až na besídce! Tak buďte její součástí a radujte se s námi!

Více informací o tomto projektu najdete zde.

VIDEO: Mýty o dětských domovech

Ponožky od babičky jsou projekt, který dělá babičky šťastnějšími. A taky geniální dárek
Tipy na vánoční dárky pro děti od jednoho roku do tří let
Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců

 

Témata: Děti, Základní škola, Vánoce 2017, Smíšek, Tereza Melišová, Správný vývoj, Nové auto, Běžný život, Odborná pomoc, Stromeček, Štědrý den, Západ, Vánoční stromeček, Vánoční besídka, Ostatní děti, Praha, Dětská tvář, Znevýhodněné prostředí, Ježíšek, Splněné přání, Občanské sdružení, Dálkové ovládání, Značkové oblečení, Mentální úroveň, Školička

Mohlo by vás zajímat
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Tři tipy, aby vás děti poslouchaly. Mluvte pozitivně a použijte humor
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
Manželovi rodiče nám finančně pomohli. Teď za to platíme jinak
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Rodičovská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Tak dlouho jsem omlouvala manželovy nevěry, až jsem se zhroutila
Nikol Štíbrová to schytala od matek! Vyčetly jí, že syn patlá po výloze

Horoskopy

Rak Do nového období vcházíte s nadšením a velkou dávkou odvahy. Jste připraveni bojovat o své místo na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Eduard, Edvard, Eduarda

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu