Maminka.czKam s dětmi

Šumava pro lenochy: 5 výletů s dětmi, které si užijí i největší peciválové

Simona Procházková 18.  11.  2022
Šumava je úžasné místo v každém ročním období. Zjistili jsme pro vás, kam vyrazit, aby si tento krásný kus Česka užili i vaši malí lenůšci.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Výlet číslo 1: Adrenalin na bobovce

Jedině v Lipně nad Vltavou najdete dvě bobové dráhy – horskou a korytovou – pohromadě. Tento unikátní projekt si tady užijete po celý rok. Sjíždět tak můžete obě dráhy se sluníčkem nad hlavou, ale i s pohledem na zasněžené šumavské kopečky. S menšími dětmi zamiřte na oranžovou horskou dráhu, která má bezpečnostní pásy a automatické brzdy v závěru dráhy. S odvážnějšími a většími potomky si vychutnejte černou korytovou, na které budete, hlavně na konci, brzdit sami.

Pocuchané nervy pak zklidníte v dřevěné hospůdce se dvěma dětskými hřišti, která je přímo u bobovky.

VIDEO: Super tipy na listopadové výlety

Výlet číslo 2: Za vlky a mravenci do Srní

Pořádné dobrodružství vás s dětmi čeká při výletu do obce Srní. V místním návštěvnickém centru totiž můžete nejen prozkoumat život vlků, ale také se projít nad vlčím výběhem. Po procházce se pak děti vyřádí na hřišti u budovy centra. A pokud toho pohybu budou mít málo, vezměte je na 3,5 km dlouhou Mravenčí stezku. Dá se projet i s kočárkem nebo odrážedlem a na stanovištích čekají na děti různé úkoly i herní prvky spojené s přírodou.

Výlet číslo 3: Když rodiče potřebují nabrat sílu

Vypusťte děti řádit a dopřejte si zasloužených několik desítek minut klidu. V Hopsáriu na Lipně vám tenhle luxus bude umožněn. A když pak zamíříte do vedlejšího Aquaworldu, buďte si jisti, že baterky vašim malým raráškům dojdou úplně.

Výlet číslo 4: Výprava za lesními skřítky

Vydejte se po stopách lesních skřítků a objevujte tajuplný svět těchto pohádkových bytostí. Stezka lesních skřítků ve Vimperku je dlouhá jen 1,5 km a je okružní, takže ji zvládnou malí chodci a přetrpí i lenoši. Má celkem 7 zastávek, na kterých děti čekají skřítčí domečky, obří králíci, poznávací hry i samotní skřítci. Než na ni vyrazíte, stavte se pro hrací kartu do místního infocentra.

Vydejte se s dětmi do podzemí. Třeba narazíte i na permoníky

Výlet číslo 5: Ten, který nesmí chybět

Co by to bylo za cestu na Šumavu a Lipno, kdybyste se nezastavili na Stezce korunami stromů? Nahoru sice musíte po svých, ale cestu vám zpříjemní 11 adrenalinových sekcí pro děti a interaktivní tabule, díky kterým zjistíte mnoho o lese a přírodě. Ve výšce 40 metrů se pokocháte českou přírodou a za dobrého počasí i pohledem na vrcholky rakouských Alp. Dolů to půjde snadno, a to sklouznutím se po jednom z nejdelších suchých tobogánů v České republice. V okolí stezky je spousta možností zábavy, takže si na výlet sem udělejte čas celý den.

Šumavu za den nepoznáte! Kde složit hlavu?

Když už na Šumavu vyrazíte, rozhodně to chce na déle než den. Pobyt tady vám zpříjemní mnoho baby a kids friendly ubytování. Jako doma se budete cítit v apartmánech Korzo Lipno, které jsou jen pár kroků od přehrady a těch nejlepších aktivit pro děti. Na jednom z nejkrásnějších míst Šumavy, na Modravě, vás pohostí Hotel Mádr s dětským koutkem a vybavením pro miminka. Dokonalý relax vás čeká ve wellness centru a bazénu v Amenity Hotel & Resort Lipno, který najdete přímo na břehu Lipna. Rovnou u sjezdovky se můžete ubytovat v Hotelu Churáňov v samotném srdci Šumavy.

Témata: Kam s dětmi, Cestování, Tipy na výlet, příroda, Za zábavou, Výlety, Cestujeme, Tipy redakce, Atrakce, Lipno, Alpy, Srní, Česká republika, Úžasné místo, Hopsáriu, Stezka koruna stromů, Lenoch, Skřítek, Děti, Bobová dráha, Výlet, Resort, Amenity Hotel & amp, Modrava, Vlčí

Video