Maminka.czMaminka cestuje

Super výlety pro všechny Lego fanoušky. Do muzea, hotelu plného kostiček i Legolandu

redakce sim 28.  8.  2022
Prozkoumejte společně s dětmi barevný a kreativní Lego svět v některém z mnoha muzeí v Česku, přespěte v kutnohorském Lego Hotelu nebo se rovnou vypravte do Legolandu, království zábavy a fantazie pro celou rodinu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

 Víte, jak se z dřevěných hraček stala legendární stavebnice Lego? Příběh začal už v roce 1932, název vytvořil dánský tesař Ole Kirk z výrazů „Leg godt“, což znamená „hraj si dobře“. Časem do své nabídky přidal i plastové kostičky a od roku 1954 vypadají tak, jak je známe i dnes. Kam se můžete vydat za úžasným Lego světem?

VIDEO: Tipy na srpnové výlety

Největší soukromá Lego sbírka na světě

Největší soukromou Lego sbírku na světě s více než 6700 originálními sety vlastní Miloš Křeček z Prahy. Neschovává si ji nikde doma, ale je rozdělena do celkem pěti muzeí. Najdete je v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech, Jeseníku a Špindlerově Mlýně.

Každé z muzeí je jiné, takže určitě stojí za to navštívit postupně všechna. Vedle vystavených Lego setů se těšte i na originální obří stavby a interaktivní prvky. Součástí každého Lego muzea je vždy také herna, kde můžete libovolně dlouho stavět. Pro nejmenší návštěvníky je připraveno Duplo.  

Plánovat předem se vyplatí. Pokud si vstupenky koupíte on-line, budete je mít o 20 % levnější. Není potřeba je tisknout, stačí u vstupu ukázat QR kód v mobilním telefonu.

LEGO muzeum Praha
LEGO muzeum Kutná Hora
LEGO muzeum Poděbrady
LEGO muzeum Jeseník
LEGO muzeum Špindlerův Mlýn

Hotel plný Lego kostiček

Chcete děti pořádně překvapit? Ubytujte se v Lego Hotelu v Kutné Hoře. Je ve stejné budově jako Lego muzeum a kostičky tu najdete úplně všude. Hned v pokoji vás bude čekat Lego box, takže se můžete dát hned do stavění.

Do muzea s hernou mají ubytovaní hosté vstup zdarma a hlavně kdykoli. Po zavírací době to tu tak mají celé jen pro sebe. Lego vás bude provázet i v kavárně, kde se každé ráno podávají snídaně, a v zahradě s dětským hřištěm a velkou trampolínou. Protože hotel stojí jen pár kroků od kostnice, potkáte tu také kostry. Dvě sedí celé dny u jednoho ze stolů v kavárně a určitě objevíte i pár dalších.

Kam v Praze s dětmi? Vypravte se za dinosaury, medúzami, Spider-Manem nebo Shrekem

Legoland, splněný dětský sen

Cesta do Legolandu je snem každého milovníka ikonických barevných kostiček s nekonečnými možnostmi. Na světě funguje Legolandů sedm. První byl otevřen již v roce 1968 v dánském Billundu. Další pak najdete v Německu, Kalifornii, Dubaji, Japonsku, Anglii, na Floridě a v Malajsii.

Nejblíže Česku je Legoland v německém Günzburgu, má i webové stránky v češtině. Inspirujte se reportáží z návštěvy Billundu i Günzburgu, kde jsme mohli vyzkoušet nově otevřený Ninjago Hotel, a vezměte děti do fantastického Lego světa.

Témata: Kam s dětmi, Maminka cestuje, Tipy na výlet, Cestování, Dovolená s dětmi, Za zábavou, zábava, Fantazie, Výlety, Cestujeme, Kutná Hora, Anglie, Jeseník, Hotel, Günzburg, LEGO kostička, Legoland, Dubaj, Praha, Lego muzeum, Lego svět, Kostička, Pár kroků, Poděbrady, Japonsko
Mohlo by vás zajímat
Žena po porodu upadla do kómatu. Otec pak dceru sám "nakojil". Udělal bych cokoli, říká hrdě
Formánková Simona
Příběhy
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Nejlepší holandský řízek s bramborovou kaší. Těchto pár kroků vám vykouzlí dokonalý nedělní oběd
redakce
Recepty
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Herečka Táňa Pauhofová se stala maminkou. Je to holčička, nebo kluk?
Mrázková Dita
Slavné maminky