Maminka.czDomácí škola

Superžena, nebo jen skvělá máma? Má šest dětí a domácí výuka jí nedělá problémy!

Veronika Zenklová 2.  4.  2021
Má doma šest dětí a nejstarší z nich už sama vyučuje. Jak to dělá, kde bere energii a co radí ostatním rodičům po celém světě? Berte to s lehkostí, humorem a hlavně nekonečnou láskou.

Čtyřiatřicetiletá Ariel Tyson z Montany je známou influencerkou a (aktuálně znovu těhotnou) matkou šesti dětí, přičemž nejstarší tři už sama vyučuje. Úspěšná propagátorka domácího vzdělávání dává na sociální sítě spoustu skvělých tipů! Ty teď můžou využít rodiče dětí po celém světě, kteří si s domácí výukou nevědí rady.

Bavte sebe i své děti

Sama zažila domácí vzdělávání, a tak pro ni on-line výuka není nic neznámého nebo snad zvláštního. Naopak, vidí v ní jen samé výhody. Díky svému zrychlenému rozvrhu domácího vzdělávání mohla o rok dříve absolvovat vysokoškolské i magisterské studium, a tím pádem začít s praxí i rodinnými povinnostmi.

Pracuje převážně z domova. Věnuje se divadlu, veřejnému projevu, několika vlastním projektům a do toho zvládá péči o neuvěřitelný počet dětí, z nichž tři jsou už ve školním věku.

Jeden za všechny

Velkou oporou jí je její manžel, který si domácím vzděláváním také prošel. Rozhodnutí zůstat s dětmi doma a poskytnout jim individuální přístup ke školním osnovám tak přišel zcela přirozeně.

"Našli jsme rutinu, která nejlépe vyhovuje celé rodině. Den začíná v 7:30 snídaní. Starší kluci poté zahájí své on-line výukové programy, které mi umožní starat se o mladší děti a dokončit některé z mých vlastních prací," vysvětluje princip fungování.

"Následuje společný oběd a odpoledne, které trávíme čtením a vyplňováním pracovních listů," pokračuje.

Za normálních okolností bývají její děti zapojeny také do mnoha mimoškolních aktivit, které jim umožňují spřátelit se a upustit trochu páry. Sportovní kroužky, logopedie, výtvarné kroužky a tak dále. A stíhat to všechno je samozřejmě taky "manažerská vysoká"!

Domácí vzdělávání není podle Ariel bez výzev. "Největší z nich je asi zjištění, které metody učení jsou pro vaše dítě nejlepší," doplňuje.

Viděli jste někdy krásnější rodinu? 

Témata: Mateřství, Domácí škola, Pracující matky, Práce na mateřské, Inspirativní ženy, Máma maká, Maminky blogují, Superžena, Výuka, Montana, Domácí výuka, Lehkost, Ostatní rodič, Domácí vzdělávání, Láska, Děti, Máma
Mohlo by vás zajímat
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Zakázané otázky: Na tohle se rozhodně neptejte žen po porodu
Mrázková Dita
Mateřství