Maminka.czDomácí škola

Superžena, nebo jen skvělá máma? Má šest dětí a domácí výuka jí nedělá problémy!

2. 4. 2021
Má doma šest dětí a nejstarší z nich už sama vyučuje. Jak to dělá, kde bere energii a co radí ostatním rodičům po celém světě? Berte to s lehkostí, humorem a hlavně nekonečnou láskou.

Čtyřiatřicetiletá Ariel Tyson z Montany je známou influencerkou a (aktuálně znovu těhotnou) matkou šesti dětí, přičemž nejstarší tři už sama vyučuje. Úspěšná propagátorka domácího vzdělávání dává na sociální sítě spoustu skvělých tipů! Ty teď můžou využít rodiče dětí po celém světě, kteří si s domácí výukou nevědí rady.

Bavte sebe i své děti

Sama zažila domácí vzdělávání, a tak pro ni on-line výuka není nic neznámého nebo snad zvláštního. Naopak, vidí v ní jen samé výhody. Díky svému zrychlenému rozvrhu domácího vzdělávání mohla o rok dříve absolvovat vysokoškolské i magisterské studium, a tím pádem začít s praxí i rodinnými povinnostmi.

Pracuje převážně z domova. Věnuje se divadlu, veřejnému projevu, několika vlastním projektům a do toho zvládá péči o neuvěřitelný počet dětí, z nichž tři jsou už ve školním věku.

Jeden za všechny

Velkou oporou jí je její manžel, který si domácím vzděláváním také prošel. Rozhodnutí zůstat s dětmi doma a poskytnout jim individuální přístup ke školním osnovám tak přišel zcela přirozeně.

"Našli jsme rutinu, která nejlépe vyhovuje celé rodině. Den začíná v 7:30 snídaní. Starší kluci poté zahájí své on-line výukové programy, které mi umožní starat se o mladší děti a dokončit některé z mých vlastních prací," vysvětluje princip fungování.

"Následuje společný oběd a odpoledne, které trávíme čtením a vyplňováním pracovních listů," pokračuje.

Za normálních okolností bývají její děti zapojeny také do mnoha mimoškolních aktivit, které jim umožňují spřátelit se a upustit trochu páry. Sportovní kroužky, logopedie, výtvarné kroužky a tak dále. A stíhat to všechno je samozřejmě taky "manažerská vysoká"!

Domácí vzdělávání není podle Ariel bez výzev. "Největší z nich je asi zjištění, které metody učení jsou pro vaše dítě nejlepší," doplňuje.

Viděli jste někdy krásnější rodinu? 

Témata: Mateřství, Domácí škola, Máma maká, Práce na mateřské, Pracující matky, Maminky blogují, Inspirativní ženy, Láska, Děti, Domácí vzdělávání, Montana, Domácí výuka, Lehkost, Máma, Superžena, Výuka, Ostatní rodič

Mohlo by vás zajímat
Kdy je nejlepší čas na dítě? Možná o dost později, než si myslíte
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Marie Doležalová: Všichni jsou v klidu, jen já jsem pořád ustaraná. Proč?
Proč jsou prarodiče pro vnoučata tak důležití? Tady je sedm důvodů
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Jak během chvilky zklidníte rozzuřené dítě? Naučte se tyto chytré metody!
Otěhotněla, aniž by kdy měla sex. Syna s Downovým syndromem miluje
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!

Horoskopy

Vodnář O strávení neděle budete mít trošku jiné představy, ale přesto si ji nakonec užijete. Někdy stačí ke…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Julius, Július, Julian

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné