Maminka.czValentýn

VIDEO: Kouzelné valentýnské přání se zamilovaným vzkazem jako dárek pro celou rodinu

Simona Procházková 12.  2.  2023
Oslavte svátek svatého Valentýna s celou rodinou. Máme pro vás tip, jak vyrobit s dětmi nádherné valentýnské přáníčko pro tatínka, babičky nebo prostě sami pro sebe, jen tak pro radost. Je to jednoduché, s naším video návodem to hravě zvládnete.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Darujte svým blízkým originální valentýnku se vzkazem, jak moc je všechny milujete. Vytvořte si valentýnské přání s kapsou, do které schováte zamilovaný vzkaz nebo pár fotek.

Jak na to? Tady máte video návod, jednoduše a krok za krokem. Výsledek vás nadchne.

Valentýnské přáníčko můžete připravit jako překvapení pro rodinku nebo do jeho tvoření zapojte děti, kreativitě a fantazii se meze nekladou.

Video návod a popis pro vás připravila neuvěřitelně šikovná Adéla Vlasáková, lektorka kreativních kurzů (najdete ji na Instagramu: adela_loves_paper).

Valentýnské zamilované přání:

Pro přání o velikosti 10 x 15 cm budete potřebovat:

  • čtvrtku se vzorem o velikosti 21 x 30 cm (gramáž cca 220 g/m2)
  • menší kousky papíru k vystřižení srdíček na vnitřní girlandu
  • provázek nebo nit, jehlu
  • pravítko (nejlépe kovové), tužku
  • nůžky nebo odlamovací nůž a řezací podložku
  • oboustranně lepicí pásku nebo jiné lepidlo
  • knihařskou kost nebo jídelní nůž k vytvoření rýh pro snadnější ohyb a uhlazení papíru
  • samolepky a jiné ozdoby
  • případně fotku v rozměru 9 x 13 cm

Připravenou čtvrtku si rozdělte na dva pruhy, jeden bude mít velikost 10 x 30 cm a druhý bude mít velikost 11 x 30 cm. Využijte pravítko a jídelní nůž a vytvořte si rýhy podle přiloženého schématu, tedy 1 cm a 16 cm od okraje. Pruh, který je široký 11 cm, bude mít navíc rýhu (ohyb) i u svého spodního okraje a díky tomu po slepení obou dílů vznikne kapsa na fotku nebo zamilovaný vzkaz.

Přání se bude na přední straně zavírat jako „okenice“, které se zaklesnou do sebe a vytvoří tvar srdce. Prozatím jsou přední díly velké 10 x 15 cm a je potřeba si u každé strany naznačit polovinu a vystřihnout i přesahující srdcovou část. Tyto části ještě svisle nastřihněte nebo nařízněte. Nezapomeňte, že aby se mohly díly zamknout do sebe, musí být zářezy proti sobě.

Přáníčko můžete uvnitř doplnit o veselou girlandu plnou srdíček a bude v něm lásky ještě více.

A tady je tip na dokončení valentýnky:

Témata: Video, Rodina, Instagram, Tvoření, svátek, inspirace, Valentýn, Výtvarné aktivity, návod, Vid, Přáníčko, Tip, Velikost, Přání, Vzkaz, Fotka