Maminka.czGalerie

GALERIE: 55 valentýnských dárků, které potěší ženy i muže

Simona Procházková 1.  2.  2023
Čím vyznat lásku, potěšit a překvapit svoji drahou polovičku? V naší velké galerii najdete vtipné a originální nápady na dárky či malé pozornosti. I když si třeba řeknete, že si lásku dáváte najevo každý den, svátek zamilovaných je příležitostí pro společný romantický večer a obdarování partnera (ale klidně i kamarádky) alespoň milou drobností.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Svátek všech zamilovaných je doslova za rohem, Svatý Valentýn se po celém světě slaví již 14. února. Stejně jako každý rok je tento den skvělou příležitostí pro všechny páry oslavit svou lásku a potěšit drahou polovičku pěkným dárkem.

VIDEO: Svátek zamilovaných: Kde se vzala tradice svatého Valentýna?

Radost partnerce či partnerovi můžete udělat jakýmkoli dárkem, ať už v podobě květiny, bonboniéry, šperku, oblíbené kosmetiky či vonné svíčky. Stále oblíbenější variantou se stávají rovněž nejrůznější zážitkové poukazy a dárkové vouchery, fantazii se zkrátka meze nekladou.

Další stovky tipů na dárky pro ženy i muže, které zaručeně potěší, najdete ZDE >>

Svatý Valentýn jako oslava lásky. Proč právě 14. února?

Samotný svátek sv. Valentýna má svůj původ již v dávných dobách. Udává se, že se začal slavit ve starém Římě, když byl římský kněz, misionář a biskup Valentýn odsouzen císařem Claudiem II. k trestu smrti za to, že tajně oddával mladé milence. Císař byl totiž přesvědčen, že muži, kteří jsou ženatí a mají rodiny, nejsou dobří vojáci, a proto postavil manželství mimo zákon. Valentýn, ale i přes jeho zákaz, oddával dále. Když se to císař dozvěděl, byl Valentýn odsouzen k trestu smrti, který byl vykonán 14. února.

Dílnička: Vyrobte s dětmi nejvoňavější levandulovou valentýnku z lásky

Zatímco Valentýn se slaví ve většině zemí, různé kultury si pro tento svátek vytvořili vlastní tradice. V některých částech světa je Valentýn považován za den vyjadřování lásky mezi členy rodiny a přáteli než jako den romantických párů. Některé tradice zahrnují darování lízátek a dárky pro děti.

Témata: Galerie, Naše tipy, Tradice, svátek, Valentýn, Tipy na dárky, Dárek, inspirace, Pearl, Astra, Romantický večer, Drahá polovička, Polovička, Obdarování, Starý Řím, Tvar srdce, Láska, Tipy na dárky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat