Maminka.czPříběhy

Svého syna nosí po světě na zádech. Máma tak plní slib, který svému chlapečkovi po narození dala

Simona Formánková 3.  2.  2022
Snad každá matka by pro své dítě šla klidně až na kraj světa. Američanka Niki Antram je toho živým důkazem. Nejenže se rozhodla synovi ukázat ta nejkrásnější místa planety, ale kvůli jeho handicapu ho na zádech donesla až tam, kam by se na vozíku nikdy sám nepodíval. Plní tak slib, který mu po narození dala.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Od Havaje přes Bali až po rozmanitou Austrálii – to vše už procestoval šestadvacetiletý Jimmy Antram. Navíc s nezaměnitelným výhledem z matčiných zad. Niki Antram totiž splnila slib, který dala jako sedmnáctiletá po porodu svému synovi. Zařekla se, že mu zajistí ten nejlepší život a ukáže celý svět. I kdyby ho měla nést na ramenou. Nyní ve 43 letech je ostražitá, protože moc dobře ví, že nemládne a že každá další cesta bude náročnější než ta předešlá. Přesto od dobrodružných výprav tato dvojice neupouští. Další destinací na jejich seznamu byla Kanada. Tyto plány jim bohužel zmařily pandemie koronaviru a uzavřené hranice. 

VIDEO: Bezpečnost v autě: Cestování s dětmi v autosedačce

Jimmy se narodil s fyzickým i mentálním postižením, včetně slepoty, a vyžaduje nepřetržitou péči nejen své matky, ale občas také zdravotních pracovníků. Chlapec je totiž upoutaný na invalidní vozík a každodenní péče o něj je náročná. Přesto je Niki odhodlaná cestovat a synovi ukázat celý svět. Na krátké vzdálenosti mu pomáhá, aby chodil sám, a do nepřístupných terénů ho vynáší na zádech. O každé cestě si vede pečlivý itinerář a na místa, která hodlají navštívit, předem volá – včetně restaurací. „I když vím, že to bude v pořádku, všechna zařízení dopředu informuji, aby tam věděli, že přijedeme, a abych se ujistila, že s tím nemají nějaký problém,“ řekla v rozhovoru pro Daily Mail. 

Za velkou výhodu společného cestování se synem považuje tato odvážná maminka fakt, že mají stejné záliby a milují stejné věci – jako jsou právě příroda, voda a dobrodružství. Pokud nejsou zrovna na cestách, většinou se ihned po probuzení vydávají na projížďku na kole. Předtím stihne Niki udělat snídani, vyprat prádlo z předešlé noci, nakrmit Jimmyho a poté vyráží. Její každodenní povinnosti jsou velmi náročné, přesto je tato maminka odhodlaná poskytnout svému synovi ten nejlepší život. 

Témata: Mateřství, Příběhy, Syn, Sociální sítě, Inspirativní ženy, Životní příběh, Vozík, Bali, Kanada, Narození, Jimmy, Austrálie, Záda, Máma, Havaj, TAK, Chlapeček, Živý důkaz
Mohlo by vás zajímat
Herečka Taňa Pauhoufová se stala maminkou! Radostnou novinu oznámila fotografií po porodu a lakonickým "MILUJI"
Mrázková Dita
Slavné maminky
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Nejkrásnější dvojčata světa vydělávají ve 12 letech miliony! Pohádkový příběh, nebo vypočítavost matky?
Formánková Simona
Galerie
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie