Maminka.czmateřská láska

Svému pětiletému synovi budu dávat pusu na rty do té doby, dokud mě nechá, čelí táta kritice na síti

Dita Mrázková 26.  8.  2023
Pozor, další žhavé téma na obzoru! Líbáte své pětileté dítě "rty na rty" a přijde vám to naprosto přirozené? Buďte na pozoru. Po zveřejnění podobné láskyplné momentky byste se totiž mohli ocitnout na stejném pranýři jako tatínek, kterému kvůli sdílení nevinného videa se synem přišla řada nenávistných komentářů. Co všem kritikům vzkázal?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nedávno čelil stejné kritice i bývalý fotbalista David Beckham, který si pořídil fotku se svou dcerkou Harper. Na snímku jí dává pusu na pusu. Podobných komentářů se dočkala i modelka Amber Rose, když zveřejnila fotku, na které svého syna nevinně líbá na pusu.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: JAK ZAŘÍDIT, ABY BYLO DÍTĚ V ONLINE SVĚTĚ V BEZPEČÍ?

Její počin lidé označovali jako „nechutný“ a „obtěžující“. Proč se tyto názory objevují? Podle odborníků je důvodem všeobecně panující společenská nejistota, jak se k líbání rodičů s dětmi postavit. Své profily na sociálních sítích zásobují fotkami, na nichž líbají své děti na ústa, i další celebrity. Ať už jsou to Kim Kardashian, herec Liev Schreiber nebo zpěvačky Gwen Stefani, Beyoncé, Rihanna a další světové hvězdy. 

Ovšem kritika, jaké čelil nedávno Tom Leeds, táta pětiletého synka, který sdílel fotku, na které z profilu dává chlapci pusu, ta se jen tak nevidí.

Klepněte pro větší obrázek

"Zveřejnil jsem i video, na kterém jsem já a můj malý chlapec. Líbám ho na rty. Je mu pět let. A tohle video se stalo znepokojujícím pro celou řadu chytráků," nechal se slyšet Tom, kterému to nedalo, aby na lavinu kritiky nezareagoval.

Na TikToku sdílel další video, ve kterém označil komentář jisté ženy, která byla jeho počinem naprosto pobouřená. "Přestaňte líbat své dítě na rty! Protože ne všichni lidé mají správné úmysly, chápete? Je to prostě nepřijatelné," napsala Tomovi rozhořčená žena.

Proč se líbáte s vlastní dcerou?! Fotbalista David Beckham pod palbou kritiky kvůli puse! Co na to říká odborník?

Načež Tom zareagoval. "Tak tohle je opravdu perla. Takže podle této ženy je logika taková, že když dám pusu svému pětiletému dítěti, bude si myslet, že teď už se může odvázat a líbat i cizí lidi?! To, že ji znepokojuje taková věc, vypovídá nejvíc o ní samotné," přemýšlel nahlas.

Je evidentní, že ho tato kritika zasáhla. A není se čemu divit. Co je špatného na projevování citů svému dítěti? Proč mají někteří lidé neustálou potřebu mentorovat věci, které ještě nedávno vůbec nikdo neřešil? Tom si o tom myslí své: "Budu svého syna líbat na rty tak dlouho, jak budu považovat za nutné a dokud mi to dovolí. OK? Protože ho budu milovat až za hrob a je to můj nejlepší kamarád. A jednoho dne to po mně nebude chtít. A pravděpodobně se mnou nebude chtít mít mnoho společného, až přijde puberta. Takže zatím budu pokračovat tak, jak jsem to dělal doteď!"

Témata: Láska a vztahy, Mateřství, Rodina a vztahy, Výchova, Kuriozita, Chování a vztahy, Celebrity, Syn, Dětství, mateřská láska, Otcové, tatínek, Otec, Emoce, internet, krit, Odvaha, TikTok, David Beckham, Rihanna, Lee, Liev Schreiber, pusa, Kritika, názor
Mohlo by vás zajímat

Video