Maminka.czArchie Harrison Mountbatten - Windsor

Syn prince Harryho a Meghan Markle chodí do školky. V zahradě s kolibříky taky pěstuje a sklízí zeleninu

Simona Formánková 29.  3.  2022
Jako by to bylo včera, co svět s nadšením vítal prvorozeného syna prince Harryho, vévody ze Sussexu, a jeho ženy Meghan. Dnes už je z Archieho velký kluk, který zahájil předškolní docházku a začal se vzdělávat. Jaké nevšední předměty se ve školce učí? A jak si jeho spolužáci zvykli na přítomnost člena královské rodiny?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Archieho často vozí i vyzvedává Harry. Zdá se, že je opravdu dobrý táta. On i Meghan se tu vždy objevují bez většího rozruchu a za to jsou ostatní rodiče velmi rádi. Nikdo zde nedělá výjimky. I pro ostatní děti je Archie jen jedním z nich. Oni vlastně ani netuší, že jsou jeho rodiče členy královské rodiny. Je by to zajímalo leda ve chvíli, kdy by Meghan byla jednou z princezen od Disneyho, jinak ne," řekl jeden z rodičů Archieho spolužáků pro The Mirror

VIDEO: Jaké jsou zásady výchovy britské královské rodiny?

Školka má velmi malé třídy a děti se v ní učí například o životním prostředí, emocionální gramotnosti nebo tomu, jak být laskavý. Vše doplňují i tradičnější předměty jako například španělština, hudba, tanec nebo divadlo. Má zahrady s kolibříky, ovocnými stromy, rostlinami, motýly či včelami a malí "studenti" zde pěstují a sklízejí zeleninu.

Děti prince Williama a vévodkyně Kate – princ George a princezna Charlotte –  navštěvovaly dle královských tradic školku Thomas's Battersea v Londýně. Princ Harry a Meghan vybrali Archiemu vzdělání v kalifornském stylu. A není divu. Před třemi lety oznámili, že nadále nebudou plnit oficiální povinnosti britské královské rodiny, a upřednostnili osobní svobodu. Pevnost svého rozhodnutí dali jasně najevo odstěhováním se do Spojených států amerických. 

Jestli Archie v téhle školce zůstane, je však ve hvězdách. Začíná se totiž proslýchat, že se vévoda a vévodkyně ze Sussexu chtějí ze svého domu s devíti ložnicemi v exkluzivní čtvrti Montecito přestěhovat. Tato zpráva přišla krátce poté, co zde rodina strávila své první Vánoce, a svět dokonce poprvé na vánočním přání zahlédl dceru Lilibet. Kdo by chtěl do luxusního sídla "nahlédnout" díky fotkám realitní kanceláře, má však smůlu. Vzhledem k jejich společenskému postavení nebude dům vůbec na trhu a prohlídka bude umožněna pouze vážným zájemcům s potvrzenými finančními příjmy. 

Témata: Královská rodina, slavné děti, monarchie, Mateřská škola, Princ George, Archie Harrison Mountbatten - Windsor, Zahrada, Archie, Kolibřík, Londýn, Zelenina, Vévodkyně Kate, Princ Harry, USA, Princezna Charlotte, Meghan Markl, Sussex, Disney, Meghan, Princ William, Zahrada na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Jak si užít léto v Čechách a přitom ušetřit: Nejlepší tipy na dobrodružství pro celou rodinu!
Mrázková Dita
Tipy na výlet
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022