Maminka.czArchie Harrison Mountbatten - Windsor

Syn prince Harryho a Meghan Markle chodí do školky. V zahradě s kolibříky taky pěstuje a sklízí zeleninu

Simona Formánková 29.  3.  2022
Jako by to bylo včera, co svět s nadšením vítal prvorozeného syna prince Harryho, vévody ze Sussexu, a jeho ženy Meghan. Dnes už je z Archieho velký kluk, který zahájil předškolní docházku a začal se vzdělávat. Jaké nevšední předměty se ve školce učí? A jak si jeho spolužáci zvykli na přítomnost člena královské rodiny?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Archieho často vozí i vyzvedává Harry. Zdá se, že je opravdu dobrý táta. On i Meghan se tu vždy objevují bez většího rozruchu a za to jsou ostatní rodiče velmi rádi. Nikdo zde nedělá výjimky. I pro ostatní děti je Archie jen jedním z nich. Oni vlastně ani netuší, že jsou jeho rodiče členy královské rodiny. Je by to zajímalo leda ve chvíli, kdy by Meghan byla jednou z princezen od Disneyho, jinak ne," řekl jeden z rodičů Archieho spolužáků pro The Mirror

VIDEO: Jaké jsou zásady výchovy britské královské rodiny?

Školka má velmi malé třídy a děti se v ní učí například o životním prostředí, emocionální gramotnosti nebo tomu, jak být laskavý. Vše doplňují i tradičnější předměty jako například španělština, hudba, tanec nebo divadlo. Má zahrady s kolibříky, ovocnými stromy, rostlinami, motýly či včelami a malí "studenti" zde pěstují a sklízejí zeleninu.

Děti prince Williama a vévodkyně Kate – princ George a princezna Charlotte –  navštěvovaly dle královských tradic školku Thomas's Battersea v Londýně. Princ Harry a Meghan vybrali Archiemu vzdělání v kalifornském stylu. A není divu. Před třemi lety oznámili, že nadále nebudou plnit oficiální povinnosti britské královské rodiny, a upřednostnili osobní svobodu. Pevnost svého rozhodnutí dali jasně najevo odstěhováním se do Spojených států amerických. 

Jestli Archie v téhle školce zůstane, je však ve hvězdách. Začíná se totiž proslýchat, že se vévoda a vévodkyně ze Sussexu chtějí ze svého domu s devíti ložnicemi v exkluzivní čtvrti Montecito přestěhovat. Tato zpráva přišla krátce poté, co zde rodina strávila své první Vánoce, a svět dokonce poprvé na vánočním přání zahlédl dceru Lilibet. Kdo by chtěl do luxusního sídla "nahlédnout" díky fotkám realitní kanceláře, má však smůlu. Vzhledem k jejich společenskému postavení nebude dům vůbec na trhu a prohlídka bude umožněna pouze vážným zájemcům s potvrzenými finančními příjmy. 

Témata: Královská rodina, Mateřská škola, slavné děti, monarchie, Princ George, Prince, Archie Harrison Mountbatten - Windsor, Princ Harry, Zahrada, Meghan Markle, Vévodkyně Kate, Archie, The Mirror, Princ William, Kolibřík, Meghan Markl, Zelenina, Archiemu, Meg, NEWS, Princezna Charlotte, Meghan, Harry & Meghan, USA, Chod, Zahrada na Heureka.cz