Maminka.czMaminka roku 2023

Syn se narodil bez pravého ouška. Po operaci vrozené vady založila Katka spolek na pomoc dalším rodinám s dětmi s podobným postižením

Semifinálové hlasování v soutěži Maminka roku 2023 je v plném proudu, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku. Dnes vám představujeme soutěžící Kateřinu Vackovou z kategorie Maminka hrdinka. Založila spolek na pomoc rodinám dětí narozených s mikrocií a atrésií ušního boltce.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Jsem maminkou dvou synů, 17letého Filipa a 7letého Vojty. Vojtíšek se narodil bez pravého ouška, s asymetrií obličeje, parézou lícního nervu, srdeční vadou a postižením krční páteře. Zpočátku jsme vůbec netušili, jestli na levé ouško slyší. Informovanost rodin v ČR byla v té době skoro nulová. Vojtovi byl diagnostikován Goldenharův syndrom. Pracujeme s manželem jako zdravotníci a celý život pomáháme lidem, kteří bojují o záchranu života, proto jsem nechtěla Vojtův sen o oušku jen tak vzdát. Založila jsem sbírku na operaci a rekonstrukci boltce v USA,“ popisuje Kateřina Vacková.

VIDEO: Patronky Maminky roku v redakci: Vybrat semifinalistky bylo složité

„Po úspěšné operaci našeho syna jsem společně s kamarádkou založila spolek na pomoc rodinám dětí narozených s mikrocií a atrésií boltce. V současné době je po rekonstrukci boltce v Americe několik dětí. Mám okolo sebe přes 80 rodin takto narozených dětí, společně se podporujeme, pomáháme si a předáváme si nové informace o možnostech řešení mikrocie v ČR a ve světě. Jsem moc ráda, že se na mě a na náš spolek může každá maminka obrátit, může zde najít potřebné informace a užívat si svého miminka, protože ví, že tento handicap má řešení. Víme, že jedno ucho nestačí,“ říká Kateřina Vacková.

Klepněte pro větší obrázek

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla se do soutěže přihlásit?

Do soutěže mě přihlásila moje nejlepší kamarádka a bylo to pro mě velké překvapení. Vůbec jsem to nečekala, ale byla jsem velmi mile překvapená.

Co pro vás znamená být mámou?

Být mámou je pro mě být vším pro mé děti. Být tady pro ně jako opora, jistota. Umět jim vždy dobře poradit. A největší odměnou pro mě je, když vím, že jsou šťastné a spokojené. Když se narodil můj druhý syn Vojta a já našla řešení pro děti se stejným handicapem, jako má můj syn, stala jsem se vlastně takovou mámou pro všechny rodiny dětí narozených s mikrocií a atrésií boltce a dává mi to obrovský smysl.

Jak nejraději odpočíváte a trávíte volný čas?

Svůj volný čas nejraději trávím u koní. Je to pro mě ten nejlepší relax a zároveň terapie.

HLASUJTE PRO SVOU FAVORITKU!

Semifinále soutěže Maminka roku 2023 je tu. Společně s patronkami jsme vybrali patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, pro koho budete hlasovat. Hlasujte na maminka-roku.cz

Hledáme Maminku BLOGERKUHRDINKU PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2023. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu.

O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023.

Témata: Maminka roku 2023, Rodina, Syn, Maminka roku 2022, projekt, posti, USA, Postižení, Filip, Maminka hrdinka, patronka, Kateřina Vacková, Česká republika, Vada, Amerika, Spolek, Soutěž, Katka, Goldenharův syndrom, Maminka, Ouško
Mohlo by vás zajímat