Maminka.czMaminka roku 2023

Syn se narodil s těžkou srdeční vadou, cítila jsem bezmoc, říká Tereza Robinson, která pomáhá rodinám s vážně nemocnými dětmi

Semifinálové hlasování v soutěži Maminka roku 2023 je v plném proudu, tak nezapomeňte podpořit svou favoritku. Dnes vám představujeme soutěžící Terezu Robinson z kategorie Maminka hrdinka, které se narodil syn s těžkou srdeční vadou. Nedlouho poté musela v půlce těhotenství porodit mrtvé miminko. Dnes je rodinnou koučkou a mentorkou a pomáhá ostatním rodinám s podobným osudem.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Porodila jsem zdánlivě zdravého syna, kterému po pár dnech ale diagnostikovali těžkou srdeční vadu. Cítila jsem bezmoc a strach, že nám umře. Ve čtyřech dnech šel na svoji první operaci. Dnes má za sebou čtyři a s velmi dobrou prognózou je v paliativní péči lékařů. Dcerce, kterou jsme čekali po Ondráškovi, přestalo bít v pátém měsíci těhotenství srdíčko, a stala se tak naším andílkovým miminkem. Když už jsem si myslela, že máme vybráno, objevil se melanom a to byla poslední tečka. Zcela zásadně jsem změnila svůj život a založila jsem organizaci Srdcem Robinson, ve které pomáháme rodinám s vážně nemocnými dětmi, a nejen to. Dneska jsem hrdou maminkou tří dětí: dospívající Laury, Ondráška a pohodáře smečky Vojtíška," popsala Tereza v soutěžním medailonku.

VIDEO: Patronky Maminky roku v redakci: Vybrat semifinalistky bylo složité

Klepněte pro větší obrázek

3 otázky pro maminku

Kdo vás do soutěže přihlásil a co jste na to říkala?

Přihlásila mě kamarádka, režisérka, dokumentaristka, která náš příběh mapovala do cyklu České televize 13. komnata. Udělala mi velkou radost, že nominaci poslala. Vnímám, že mohu díky svému příběhu motivovat a inspirovat ostatní, kteří se potýkají s podobným osudem, což děláme i v organizaci Srdcem Robinson, kterou jsem založila.

Co pro vás znamená být mámou?

Být mámou je čest. Baví mě moje děti provázet jejich životem a díky roli maminky se vracím často i do svého dětství. Líbí se mi jim ukazovat možnosti, jak zvládat starosti – jejich, moje, naše. Být jim nablízku, podporovat je, na druhé straně ale také myslet na sebe a svoje potřeby včetně odpočinku.

Jak nejraději trávíte volný čas?

S rodinou milujeme výlety a cestování všeho druhu. Za sebe nejčastěji odpočívám v sauně, na masáži  nebo s knížkou. Denně pracuji s lidmi, ve volnu pak volím už oázu klidu, ale na výletě to umím rozjet na horské dráze, lítat hlavou dolů a blbnout s dětmi.

HLASUJTE PRO SVOU FAVORITKU!

Semifinále soutěže Maminka roku 2023 je tu. Společně s patronkami jsme vybrali patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, pro koho budete hlasovat. Hlasujte na maminka-roku.cz

Hledáme Maminku BLOGERKUHRDINKU PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2023. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu.

O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023.

Témata: Maminka roku 2023, Rodina, Syn, Maminka roku 2022, Maminka hrdinka, Tereza Robinson, Nemocné děti, Vaz, Česká televize, Soutěž, Vada, Srdce Robinson, Maminka, Bezmoc, Kategorie, Srdeční vada