Maminka.czPříběhy

Syna porodila, když jí bylo 57. Mít dítě v pozdějším věku je jednodušší, nemáte taková očekávání, říká Barbara

Simona Formánková 25.  5.  2022
Když přišli Barbara Higgins a její manžel náhle o svou třináctiletou dceru, byla to pro ně obrovská rána. Oba si však přáli se znovu stát rodiči a tenhle šrám na duši alespoň trochu zacelit. Vzhledem k Barbařině věku vyvolalo jejich rozhodnutí vlnu bouřlivých emocí. Ona však tvrdí, že bylo jedno z nejlepších v jejím životě.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Nikomu jsme nic neřekli v podstatě až do 20. týdne těhotenství. Poté jsem vždycky řekla: 'Hele, chtěla bych ti něco říct – jsem těhotná'. Oni na mě zírali a bylo naprosté ticho," vzpomíná pro today.com Barbara Higgins z New Hampshire na dobu, kdy se rozhodla svým přátelům a rodině říct pravdu. "Bylo to zvláštní, ale na druhou stranu děsně osvobozující," dodává vzápětí. 

Video: Máma se chlubí miminkem, které porodila nevlastnímu synovi

Myšlenky na druhé dítě přišly jen krátce poté, kdy je navždy opustila jejich 13letá dcera Molly. Dívka zemřela na komplikace spojené s nádorem na mozku. To manžele naprosto zlomilo a nedokázali si představit život bez dětí. "Začala jsem mít celkem intenzivní sny o tom, že jsem znovu těhotná. V té době mi bylo 53. Řekla jsem si ale, že přestože je to šílené, jdu do toho," vzpomíná Barbara pro NBC Boston. 

Páru se nakonec podařilo otěhotnět prostřednictvím oplodnění in vitro na soukromé klinice v Bostonu. "Musela jsem podstoupit spoustu ultrazvukových vyšetření a vyšetření krve. Nakonec to byl ale relativně snadný proces, který šel krok za krokem," řekla Barbara upřímně. "Vím, že to tak nemusí být u všech žen mého věku, ale u mě bylo." Na její kondici mohlo mít vliv také to, že se celý život věnuje fitness. Vzpírala prý i v den porodu.

I přes prvotní nepochopení okolí přivedla Barbara na svět 20. března 2021 syna Jacka, a stala se tak jednou z nejstarších rodiček v zemi. Chlapec byl zdravý a vážil necelé tři kilogramy. Všem škarohlídům nakonec vzkazuje: "Žádná matka nemůže s jistotou říct, že uvidí své dítě vyrůstat. Soudy lidí, kteří mě neznají, mě nezajímají." Nyní si s manželem a malým Jackem žije poklidný spokojený život. 

Témata: Porod, Příběhy, Rodičovství, Syn, Dcera, Starší matky, Maminky ve světě, Životní příběh, Třináctiletá dcera, Molly, NBC, Manžel, Děti, Emoce, Barbara, Boston, Věk, Pozdní věk
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Nebojte se nechat děti ušpinit! Tyhle "bahenní" aktivity je zabaví na hodiny
Formánková Simona
Rodičovství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty