Maminka.czNetradiční jména

Tahle máma dala svému synovi ďábelské jméno. A teď jí vyhrožují smrtí!

Dita Mrázková 25.  2.  2022
Důvod? Chlapce pojmenovala tak kontroverzním jménem, že se na ni snesla lavina nenávisti a výhrůžek. Přestala s ní mluvit část rodiny, čelí obvinění, že dopustila, aby její syn byl v budoucnu zaručeně šikanován. Ona sama je ale přesvědčena, že udělala pro své dítě to nejlepší.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

John, George, Charles, Samuel? Ani náhodou. Tahle jména jsou nudná a jejich nositelů jsou miliony. Ale Lucifer, to už je něco! Ano, čtete správně. Přesně tak se totiž jmenuje syn sedmadvacetileté Josie z Anglie. Ta asi netušila, co může svým úmyslem způsobit.

VIDEO: Jaké je být mámou doopravdy?

Od okamžiku, kdy na síti zveřejnila synovu fotografii se jménem, dostává jen nenávistné zprávy a někteří jí vyhrožují i smrtí.

Svůj počin ale neobhajuje, ze jména je nadšená a trpělivě vysvětluje, že jméno Lucifer je odvozeno z latinského slova lux, což znamená světlo, a slova fer, které znamená nosič, nositel, tak se dá jméno přeložit jako "světlo přinášející" – nebo také "ranní hvězda". Rozhodně prý jeho významem není "ďábel".

Josie má za sebou pohnutou minulost. Ještě předtím, než porodila svou dceru, trpěla hemiplegií, což je částečná paralýza, a možná i kvůli ní pak prodělala deset potratů.

Bitcoin Salvador Stýblo podráždil českou veřejnost. Jaká další netradiční jména mají děti celebrit?


"Už jsem nedoufala, že dostanu šanci znovu otěhotnět. Věděla jsem, že Lucifer je poslední dítě, které budu mít, je to můj malý velký zázrak," svěřila se Josie.

Za výběr jména ji ale odsoudila i část rodiny. "Pár členů rodiny mi řeklo, že malému takhle říkat prostě nebude, ale mě to neodradilo. Lidé budou mít vždycky nějaký názor, ale jejich dítě to není. Líbí se mi prostě netypická jména a to, že se nelíbí druhým, je jejich problém," nechala se slyšet maminka sedmiměsíčního chlapce.

Ten asi v pubertě (a možná daleko dřív) z máminy volby jména nadšený nebude. Odpůrci mladé ženě píšou, že svého syna dobrovolně vystavuje budoucí šikaně. Dost možná, že mají pravdu.

Netypická jména jsou možná fajn, zajít ale do extrému, kdy své dítě pojmenujete Bitcoin, Lucifer nebo třeba Zmijozel, se vám jednou dost možná nevyplatí.

Témata: Novorozenec, Rodina, Syn, Matka, Jména, jméno, Netradiční jména, Výběr, Lucifer, Smrt, Kritika, Bitco, Anglie, výhrůžky, Samuel, Charles, George, Minulost, Netušil, Lavina, Velký zázrak, Nosič, Chlapec, Máma
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
PŘÍBĚH:  Kvůli endometrióze jí chtěli vzít dělohu. Nedala se a dnes má roční holčičku
Brožová Lenka
Endometrióza
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy