Maminka.czZajímavosti

Tahle máma porodila během devíti let osm dětí! Další je na cestě

Simona Procházková 6.  4.  2022
Seznamte se s Kristen – brzy devítinásobnou maminkou, naprosto oddanou své rodině. Trávit čas se svými dětmi je pro ni prioritou číslo jedna. Starší ratolesti doma dokonce sama vyučuje. "I když je to někdy hodně náročné, neměnila bych za nic na světě," říká Kristen. Podívejte se do galerie na to, jak se žije jí a její stále se rozrůstající rodinné smečce.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Sedmatřicetiletá Kristen Schroder žije se svou početnou rodinou v americkém státě Mississippi. Během devíti let si s manželem zvládla pořídit rovnou osm potomků (nejstaršímu synovi je deset, nejmladší dceři pak jeden rok) a další je na cestě. Narodit by se měl v srpnu. Odvaha, odhodlání a pozitivní mysl, to jsou vlastnosti, které této mámě rozhodně nechybí.

VIDEO: Rodiče nemohli uvěřit svým očím! Dva psi pomohli batoleti utéci z postýlky

„Jsou dny a týdny, kdy vám připadá, že se nic nedaří, s dětmi je to občas obtížné, nastávají chvíle, kdy pochybujete, zda děláte všechno správně. Přes to všechno – važte si času se svými ratolestmi, užívejte si každou chvíli, rostou tak neuvěřitelně rychle a nechcete to přece promeškat,“ vzkazuje Kristen ostatním rodičům. A dodává: „Miluji čas s nimi, mám je ráda kolem sebe. Neznamená to ovšem, že nemám dny, kdy přemýšlím o tom, jak hezké by bylo dojet si na nákup do obchodu úplně sama.

Mým povoláním se před několika lety stalo domácí vzdělávání. S dětmi se učíme několik hodin denně, i když u školních předmětů nejspíš tráví méně času než jejich kamarádi, kteří chodí do školy. Vždy po hodině studia si uděláme přestávku na deset až patnáct minut, aby se nasvačily nebo vydováděly, pak se ale poctivě vrátíme ke knížkám a doděláme potřebnou práci. Když je hotovo, zbytek dne patří zábavě, hraní, čtení, návštěvám kamarádů. Co nejvíc vyrážíme ven, děti docházejí na spoustu kroužků, věnují se hudbě i sportu,“ popisuje Kristen.

„Domácí vzdělávání je opravdu těžké. Může to být hodně nevděčná práce, kdy se odměna pro vás projeví až o mnoho let později. Když mám pocit, že už nemůžu dál a neudržím déle hlavu nad vodou, vždy mě povzbudí a podpoří můj muž, když mi řekne, že to přece zvládnu,“ svěřuje se Kristen.

Témata: Zajímavosti, Galerie, Děti, Rodina, Péče o dítě a jeho výchova, Instagram, Příběhy, Sociální sítě, Smečka, Mississippi, Kristen, Manžel, Ratolest, Maminka, Máma
Mohlo by vás zajímat
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Jak správně (ne)zavinovat miminko? Spánková poradkyně má 7 osvědčených tipů
Petrovová Iva
Premium
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Nevíte, co vařit o prázdninách? Známe recepty na 4 nejoblíbenější dětská jídla
Formánková Simona
Recepty
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Nejkrásnější dvojčata světa vydělávají ve 12 letech miliony! Pohádkový příběh, nebo vypočítavost matky?
Formánková Simona
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova