Maminka.czRodina a vztahy

Tahle rodina z Brna má kromě dvou dětí i osmnáct psů. Jak se jim žije?

6. 3. 2018
Na farmě rodiny Sebelových u Brna mají určitě veselo. Vedle dvou dětí tu žije ještě osmnáct psů a další zvířata. Smečka pejsků se tu má ovšem královsky. Žrádlo jim servírují na speciální stůl a jejich panička jim dokonce dělá manikúru. Příběh zaujal i zahraniční média. Podívejte se, jak to v takové psí rodině vypadá.

Osmatřicetiletá Dasha Sebelová má s manželem Rostislavem na své farmě u Brna smečku osmnácti psů několika plemen. Pět členů smečky tvoří angličtí buldoci, kteří jsou rodinnými mazlíčky. O výcvik všech psů se stará Dasha osobně. 

"Myslím, že buldoci jsou nejzábavnější psi na světě," řekla serveru Dailymail.co.uk, který jejich příběh zaujal. "Když jsou všichni pohromadě, vždy tvoří nějaké neplechy. Zároveň umí odpočívat, když se jim chce. Neumím si život bez nich představit," dodává. 

Vycvičeni jsou perfektně. Když jim Dasha zastřihuje drápky, leží na zádech a doslova si to užívají, jak je patrné i z fotografií a videa.

Quinetta, Moni, Lady, Nina Bonita a Nico mají dokonce svůj vlastní stůl, ve kterém jsou otvory připravené pro jejich misky se žrádlem. U Sebelových zkrátka berou psy jako součást rodiny. "Mí psi jsou jako moje děti," tvrdí Dasha.

Vedle osmnácti psů mají manželé ještě dvě pětileté holčičky – dvojčata – Sofii Channah a Sarah Angelu. Také ony psy zbožňují a smečka zbožňuje holčičky. 

"Mí psi jsou opravdu vychovaní. Musí být, protože mám dvě malé holčičky. Je důležité pořídit si plemena, která mají ráda děti," vysvětluje chovatelka psů. Vedle pěti buldoků má rodina také neapolského mastifa jménem Lucciano, anglického mastifa Greysiho a psa plemene kintamani jménem Cocon. Dále chovají irské vlkodavy jmény Brandy a Silver, labradora jménem Angie, ruské toy teriéry Josefinu a Camelii a dvě čivavy se jmény Maria a Fizzi. Aby toho nebylo málo, mají na farmě ještě koně, kozy, papoušky a sovy. 

"Ano, je to skutečně hodně psů na jednu rodinu," přiznává Dasha. Proto jim také pomáhá Dashin bratr George Feilhauer a proto také žijí na farmě. "Miluji zvířata, celá rodina je miluje. Náš dům je i díky nim plný lásky. Nedovedu si představit život bez nich," přiznává. 

Dojemné! Týraný pes důvěřuje jen malému chlapci. Ostatních se bojí
Klukovi se vrátil ztracený pes. Jeho reakce je až dojemná
VIDEO: Malá holčička vládne pitbulům
Témata: Děti, Video, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina a vztahy, Chování a vztahy, Rodina, Brno, Smečka, Silver, Manikúra, Malá holčička, Tah, Rodinný mazlíček, Žrádlo, Plemeno, Pes, Vlk

Mohlo by vás zajímat
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
V autosedačce sedí špatně polovina dětí. Vadí zimní oblečení i sklopené madlo
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Syndrom náhlého úmrtí kojenců má zřejmě i biologickou příčinu
Na nočník v ten správný čas? Žádné násilí, pevné nervy a nesrovnávat!
Jak zvládnout dítě s ADHD a jak se děti s touto diagnózou projevují?
Jak se s dětmi nezbláznit? Vytvořte si pevné body v běžném dni
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Devět největších chyb, které dělají rodiče v prvním roce života dítěte

Horoskopy

Střelec S úspěchem v práci máte pocit, že dokážete skutečné všechno. Myslíte i na rozmnožení financí, ale to…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zdeněk, Zdenek, Oksana

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu