Maminka.czRodina a vztahy

Tahle rodina z Brna má kromě dvou dětí i osmnáct psů. Jak se jim žije?

Gabriela Kolinová 6.  3.  2018
Na farmě rodiny Sebelových u Brna mají určitě veselo. Vedle dvou dětí tu žije ještě osmnáct psů a další zvířata. Smečka pejsků se tu má ovšem královsky. Žrádlo jim servírují na speciální stůl a jejich panička jim dokonce dělá manikúru. Příběh zaujal i zahraniční média. Podívejte se, jak to v takové psí rodině vypadá.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Osmatřicetiletá Dasha Sebelová má s manželem Rostislavem na své farmě u Brna smečku osmnácti psů několika plemen. Pět členů smečky tvoří angličtí buldoci, kteří jsou rodinnými mazlíčky. O výcvik všech psů se stará Dasha osobně. 

"Myslím, že buldoci jsou nejzábavnější psi na světě," řekla serveru Dailymail.co.uk, který jejich příběh zaujal. "Když jsou všichni pohromadě, vždy tvoří nějaké neplechy. Zároveň umí odpočívat, když se jim chce. Neumím si život bez nich představit," dodává. 

Vycvičeni jsou perfektně. Když jim Dasha zastřihuje drápky, leží na zádech a doslova si to užívají, jak je patrné i z fotografií a videa.

Quinetta, Moni, Lady, Nina Bonita a Nico mají dokonce svůj vlastní stůl, ve kterém jsou otvory připravené pro jejich misky se žrádlem. U Sebelových zkrátka berou psy jako součást rodiny. "Mí psi jsou jako moje děti," tvrdí Dasha.

Vedle osmnácti psů mají manželé ještě dvě pětileté holčičky – dvojčata – Sofii Channah a Sarah Angelu. Také ony psy zbožňují a smečka zbožňuje holčičky. 

"Mí psi jsou opravdu vychovaní. Musí být, protože mám dvě malé holčičky. Je důležité pořídit si plemena, která mají ráda děti," vysvětluje chovatelka psů. Vedle pěti buldoků má rodina také neapolského mastifa jménem Lucciano, anglického mastifa Greysiho a psa plemene kintamani jménem Cocon. Dále chovají irské vlkodavy jmény Brandy a Silver, labradora jménem Angie, ruské toy teriéry Josefinu a Camelii a dvě čivavy se jmény Maria a Fizzi. Aby toho nebylo málo, mají na farmě ještě koně, kozy, papoušky a sovy. 

"Ano, je to skutečně hodně psů na jednu rodinu," přiznává Dasha. Proto jim také pomáhá Dashin bratr George Feilhauer a proto také žijí na farmě. "Miluji zvířata, celá rodina je miluje. Náš dům je i díky nim plný lásky. Nedovedu si představit život bez nich," přiznává. 

Dojemné! Týraný pes důvěřuje jen malému chlapci. Ostatních se bojí
Klukovi se vrátil ztracený pes. Jeho reakce je až dojemná
VIDEO: Malá holčička vládne pitbulům
Témata: Děti, Video, Rodina, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina a vztahy, Chování a vztahy, Nina, Vlk, Coco, Jak, Brno, Pes, Plemeno, Smečka, Brand, Silver, Tah, Pitbul, Grey, Manikúra, Žrádlo, Labrador, Chovatel, Neapol, DailyMail