Maminka.czČasopis Moje psychologie

Tajemství květů - díl I.

Smutek, nerozhodnost, deprese, strach, nízké sebevědomí, nenávist, žárlivost… Práce pro psychologa? Zkuste to jednou trochu jinak. S pomocí síly rostlin.
, Časopis Moje psychologie
22. 5. 2010
Tajemství květů - díl I.

Neřešené negativní pocity a psychická nerovnováha jsou čím dál častěji, a to i v odborných kruzích, považovány za hlavní příčinu fyzických těžkostí. Oslabují totiž náš imunitní systém a posléze se projeví v podobě nemoci.

O tom byl už v 19. století přesvědčen i britský lékař a homeopat Edward Bach, který se zdravotní potíže rozhodl řešit přes ozdravení stavu mysli a nastolení rovnováhy emocí. Nešel na to však z pohledu psychologů, ale léčbou pomocí přírodních extraktů, které jsou dodnes všeobecně uznávanou formou alternativní medicíny.

Zázračné esence

Tzv. Bachovy květové esence, pojmenované po svém objeviteli, tvoří soubor 38 výtažků z různých planě rostoucích květů a rostlin, které jsou podle svých účinků rozděleny do sedmi skupin.

„Každá skupina zahrnuje určitý energetický potenciál pro konkrétní psychický problém či symptom fyzické nebo duševní nerovnováhy, který má své specifické projevy. Na každý přitom účinkuje jiný druh esence, které se mohou také vzájemně kombinovat a míchat,“ vysvětluje Jarmila Vernerová, přírodní léčitelka a specialistka na Bachovu květovou terapii působící v Praze.

Dále dodává: „Na rozdíl třeba od bylinných čajů či tinktur esence nepůsobí na konkrétní nemoc nebo její symptomy, ale na psychiku člověka, která může mít v případě vnitřního nesouladu a disharmonie nežádoucí vliv na fyzickou stránku člověka. Esence tedy přímo ovlivňují pouze emocionální stavy, působí na odstranění bloků a negativních pocitů, a tím posilují obranyschopnost organismu a napomáhají jeho uzdravení.“

V pořadí 39. je tzv. krizová esence či esence první pomoci, která se skládá z pěti základních esencí a byla speciálně namíchaná pro lepší zvládnutí vypjatých situací. Důležitá návštěva lékaře, pohovor, pracovní porada, prostě každodenní stresy, jimž běžně čelíme a které bez toho, že bychom si to uvědomovali, mohou negativně ovlivňovat náš zdravotní stav.

Při těchto stavech pomáhá esence vyrovnat a uklidnit naši psychiku dřív, než se emocionální nesoulad projeví v těle jako fyzická nemoc.

Více se dočtete v aktuálním vydání časopisu Moje Psychologie.


Témata: Jen pro maminku, Časopis Moje psychologie, Tajemství, Každodenní stres

Mohlo by vás zajímat
Pippa Middleton je těhotná. Miminko se má narodit v říjnu
Cestujete s dětmi do zahraničí? Poradíme vám, jaké cestovní doklady potřebujete
Manželce po porodu zůstala velká nadváha. Nechce s tím nic dělat
Oslavte Den Země a vyrobte dětem minizahrádku na balkóně

Video

Agáta Prachařová: Třetí dítě bych si přála, ale nevím, jak by to vzal Kryšpín

Horoskopy

Vodnář Sami na sobě dnes bohužel poznáte, že duševní vyčerpání bývá v mnoha ohledech horší než to fyzické.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Evženie, Noemi, EugenieRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu