Maminka.czČasopis Moje psychologie

Tajemství květů - díl I.

, Časopis Moje psychologie
22. 5. 2010
Tajemství květů - díl I.
Smutek, nerozhodnost, deprese, strach, nízké sebevědomí, nenávist, žárlivost… Práce pro psychologa? Zkuste to jednou trochu jinak. S pomocí síly rostlin.

Neřešené negativní pocity a psychická nerovnováha jsou čím dál častěji, a to i v odborných kruzích, považovány za hlavní příčinu fyzických těžkostí. Oslabují totiž náš imunitní systém a posléze se projeví v podobě nemoci.

O tom byl už v 19. století přesvědčen i britský lékař a homeopat Edward Bach, který se zdravotní potíže rozhodl řešit přes ozdravení stavu mysli a nastolení rovnováhy emocí. Nešel na to však z pohledu psychologů, ale léčbou pomocí přírodních extraktů, které jsou dodnes všeobecně uznávanou formou alternativní medicíny.

Zázračné esence

Tzv. Bachovy květové esence, pojmenované po svém objeviteli, tvoří soubor 38 výtažků z různých planě rostoucích květů a rostlin, které jsou podle svých účinků rozděleny do sedmi skupin.

„Každá skupina zahrnuje určitý energetický potenciál pro konkrétní psychický problém či symptom fyzické nebo duševní nerovnováhy, který má své specifické projevy. Na každý přitom účinkuje jiný druh esence, které se mohou také vzájemně kombinovat a míchat,“ vysvětluje Jarmila Vernerová, přírodní léčitelka a specialistka na Bachovu květovou terapii působící v Praze.

Dále dodává: „Na rozdíl třeba od bylinných čajů či tinktur esence nepůsobí na konkrétní nemoc nebo její symptomy, ale na psychiku člověka, která může mít v případě vnitřního nesouladu a disharmonie nežádoucí vliv na fyzickou stránku člověka. Esence tedy přímo ovlivňují pouze emocionální stavy, působí na odstranění bloků a negativních pocitů, a tím posilují obranyschopnost organismu a napomáhají jeho uzdravení.“

V pořadí 39. je tzv. krizová esence či esence první pomoci, která se skládá z pěti základních esencí a byla speciálně namíchaná pro lepší zvládnutí vypjatých situací. Důležitá návštěva lékaře, pohovor, pracovní porada, prostě každodenní stresy, jimž běžně čelíme a které bez toho, že bychom si to uvědomovali, mohou negativně ovlivňovat náš zdravotní stav.

Při těchto stavech pomáhá esence vyrovnat a uklidnit naši psychiku dřív, než se emocionální nesoulad projeví v těle jako fyzická nemoc.

Více se dočtete v aktuálním vydání časopisu Moje Psychologie.

Témata: Jen pro maminku, Časopis Moje psychologie, Květ, Tajemství, Každodenní stres

Mohlo by vás zajímat
Porod je hustej, svěřila se Aneta Krejčíková. Proč si do porodnice vzala rtěnku?
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto
Od narození do puberty. Táta točil své děti každý týden. Výsledek je skvělý
Zpověď nešťastného manžela: Žena se mnou po narození dětí nechce spát
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Předčasný porod: Nikdo na světe ho neumí zastavit, říká porodník
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou!

Horoskopy

Rak Něco je vzduchu, protože se pracovní doba mimořádně prodlužuje. Vy už chcete domů, ale letos Vánoce…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ester, Estera, Mstislav

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu