Maminka.czChování a vztahy

Tajné sny o sexu - Žádná fikce, ale reálné zpovědi

Ludmila Hamplová 3.  2.  2013
Tajné sny o sexu - Žádná fikce, ale reálné zpovědi
Přiznejme si to: S erotickými sny si občas v mysli pohrává každý z nás. Hra je o to zábavnější, že dovoleno je úplně všechno. Stačí překonat ostych. Oslovili jsme šest žen a ptali se jich, jak ony samy překonaly stud mluvit o sexu a jaké jsou jejich tajné erotické touhy. O čem všem mohou ženy snít? A dávají vůbec přednost snění před skutečností?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Chci sex bez bolesti

Anna (29)

Vyrostla jsem v prostředí, kde byl sex naprosté tabu. Tohle slovo přede mnou rodiče nikdy nevyslovili nahlas. Není divu, že mi představa sexu naháněla hrůzu. Navíc jsem skoro od první menstruace měla velmi silné bolesti, a to vlastně kdykoli, nemluvě o sexu. Přitom mi nikdo moc nevěřil a já se radši se svým trápením uzavírala do sebe.

Trvalo několik let, než jsem se dozvěděla, že za bolesti nemůžu já, ale nemoc. Patřím k mnoha ženám, které onemocněly endometriózou. Bude to asi zvláštní, ale o sexu jsem se přestala stydět mluvit až v gynekologické ordinaci. Došlo mi, že pokud nebudu s lékaři mluvit o tom, jak se cítím, těžko budou schopní mi pomoct.

A tak jsem posléze začala mluvit také o tom, jak vnímám sex.
Jednou mi dokonce doktorka nakreslila, jaké polohy jsou vzhledem k mému stavu vhodné. Tehdy jsem na ni koukala jako „vyvoraná myš“, ale nakonec jsem jí byla vděčná.

Stejně pomalu mizel můj ostych před partnerem. Prvnímu klukovi jsem nejen nedokázala, ale ani nechtěla nic říct a hloupě čekala, že na všechno přijde sám. Teď už jsem mnohem jistější a taky otevřenější. A co bych si přála? Vlastně nemám žádnou tajnou touhu. Možná jsem příliš konzervativní nebo mi „jen“ stačí „normální“ sex bez větších extrémů. I když jedno přání bych měla: Abych už nikdy nemusela při sexu zažít tu krutou a ochromující bolest.

Můj erotický sen? S cizím mužem v cizím pokoji...

Nikola (25)

Sex je pro mě stejně přirozený jako dýchání a neumím si bez něj představit svůj život. Sex je dnes snad všude, ať už se dívám na televizi, nebo si otevřu nějaký časopis, dostávám rady, jak na „to“, ale jen málokterý pár si v posteli vyhovuje hned od začátku, a proto je důležité o svých přáních mluvit. Přišlo by mi zvláštní, kdyby se někdo dnes tvářil, že o sexu se nemluví nahlas nebo dokonce vůbec.

Moje máma to má stejně a myslím, že právě díky ní se nestydím. Když jsem byla v pubertě, sama mě vzala ke svému gynekologovi a řekla mi, že až budu potřebovat antikoncepci, stačí říct. Díky tomu, že byla taková, nestyděla jsem se za ní nikdy přijít. Vlastně dodnes spolu probíráme naše partnery a navzájem si radíme.

I když o svém tajném erotickém snu bych jí asi neřekla. Vzrušuje mě představa, že jednou budu sama v baru a osloví mě přitažlivý chlap, ze kterého se mi hned podlomí kolena. Bude mít mužně široká ramena, pronikavý pohled a hlavně pevný sexy zadek. Hned od prvních okamžiků to mezi námi bude jiskřit tak, že se neubráníme vzájemným lehkým dotykům.

Když mi nabídne, abychom šli na hotel, hned souhlasím. Sice o něm nic nevím, ale jsem tak vzrušená, že mě vůbec nezajímá, kolik je mu let nebo kde pracuje. Nemusím nic předstírat a jen si celou noc užívám…

Láká mě romantika na pláži

Petra (19)

Mám pocit, že jsem se ještě úplně stydět nepřestala. Jsem docela uzavřená a nerada mluvím o svém osobním životě. Když slyším spolužačky, jak spolu mluví o tom, co všechno vyzkoušely, cítím se někdy i nepříjemně. Mám pocit, že se jen jedna před druhou chlubí.
Ale o tom sex přece není. Nejde o žádný závod, ve kterém musíte vyhrát, a hlavně nevím, proč bych měla někomu říkat, jak a kolikrát prožívám orgasmus.

Stejně tak mi přijde, že dlouhé rozhovory o sexu nemají ani v partnerském vztahu moc co dělat. Na druhé straně se ale nestydím příteli názorně ukázat, co se mi líbí. To, že nemluvím o sexu na veřejnosti, vůbec neznamená, že jsem v posteli stydlivá a že odmítám zkoušet nové věci.

Já vím, že to bude znít jako z hloupého romantického filmu, ale moc ráda bych si vyzkoušela sex na pláži. Líbí se mi představa horkého letního večera, kdy se s přítelem procházíme po liduprázdné pláži. Moře šumí, mezi námi to jiskří, začneme se mazlit, dotýkáme se stále intenzivněji, až se pomilujeme… Jen je mi jasné, že skutečnost asi nebude stejně perfektní jako podle filmových scénářů. Herce netlačí žádné kamínky, nemusejí vyklepávat odevšad písek a ani jim nehrozí, že je někdo načapá a z pláže vyžene. Zatím jsem neměla možnost si svůj sen splnit, a tak nevím, jestli není lepší o sexu na pláži jen snít než ho zažít „na vlastní kůži“.

Dala bych si trojku

Kateřina (34)

Mluvit o sexu mi asi nikdy nedělalo zvláštní problémy. Samozřejmě že když jsem byla v pubertě, byly to spíš teoretické hovory, ale ani tehdy jsem se moc nestyděla. Tedy před kamarádkami a svými láskami, s rodiči to bylo horší. Ne že by u nás v rodině byl sex tabu, ale nikdy se nijak zvlášť neprobíral. A když se potom později začala maminka vyptávat na můj sexuální život, už jsem neměla potřebu se jí svěřovat. Mám pocit, že sex k životu prostě patří a je zbytečné se tvářit, že jde o něco „neslušného“. Pokud jde o komunikaci o sexu, jsem vlastně celkem otevřená. Dokážu se s partnerem bavit o svých přáních a představách. Přijde mi, že pokud si neřeknu o to, co bych ráda, těžko to můj partner pozná sám. Myslím si, že hovory o sexu ke vztahu prostě patří a je špatně, když dva o tak důležitém tématu mlčí.

To, co jsem chtěla vyzkoušet, už jsem zkusila. A byly to zkušenosti natolik příjemné, že bych se nebránila tomu prožít je znovu. Jediné, co jsem si zatím nesplnila a čemu bych se nebránila, je švédská trojka. Vzrušuje mě představa, že se mi věnují dva muži a dělají všechno proto, abych já byla spokojená. Navíc miluji uspokojovat muže orálně až do konce a s jedním mužem to znamená chvíli si počkat, než bude schopen pokračovat dál.

V případě švédské trojky tento drobný problém odpadá. Zatím se ale nenaskytla příležitost, že bych potkala dva muže, kteří by mě přitahovali a zároveň byli dost otevření a šli do toho…

Bylo to skvělé, opakovat!

Petra (42)

Stydět jsem se přestala tak dávno, že už si to ani nepamatuju. Často se mi jako mladé holce stávalo, že jsem narazila na pány, kteří si mysleli, že uvádět mladou dívku do rozpaků dvousmyslnými narážkami bude zábava. No, bývalo to vtipné, ale jinak, než si oni mysleli. To já jsem se místo červenání královsky bavila.

Uměla jsem vždy dát najevo, co si o sexu myslím. Navíc teď už jsem ve věku, kdy ode mě nikdo nevinnost nečeká. Stydět se mluvit o sexu je pro mě i profesně dost kontraproduktivní. Ráda o sexu píšu a lidé to rádi čtou, takže bych byla sama proti sobě, kdybych se sexuálním tématům vyhýbala.

Sama jsem ve svém životě vyzkoušela ledacos a kdybych si chtěla zkusit něco nového, musela bych pátrat v extrémech. Do těch se mi nechce. Ve fantazii nic nebolí, ale skutečnost je jiná. Moc fajn by bylo, kdybych si některé zážitky mohla zopakovat s dokonalejším obsazením a v lepších kulisách. Ráda bych podnikla cestu časem a podívala se do své erotické minulosti. Myslím, že „napodruhé“ by takové zážitky byly perfektní.

Zažila jsem hodně, chci „normální“ sex

Terezie (34)

Stud se v mém slovníku nikdy nevyskytoval. Spíš jsem naopak vždycky cítila, že je moje sexualita neobyčejně silná a mnohem silnější než u ostatních. Dokonce si pamatuji, že jsem už jako malá měla erotické sny. Mohlo mi být tak pět let, když jsem sestřenici vysvětlovala, jak si má „dělat dobře“.

Vyrostla jsem ve velmi otevřené rodině, kde nic ohledně sexu nebylo tabu. Moji rodiče se mnou mluvili naprosto otevřeně, pro někoho možná až moc. Táta měl za sebou hodně divoké mládí, a tak klidně u nedělního oběda vyprávěl, co všechno zažil, a máma se tomu jen smála… Asi i proto jsem se vůbec nestyděla, když jsem mámě řekla, že bych chtěla mít s přítelem sex. Ona to vzala úplně normálně a vzala mě ke svému gynekologovi pro antikoncepci.

Horší bylo, že jsem docela brzo začala cítit, že mě láká sado-maso. V pubertě jsem si připadala jiná a divná, protože se tehdy o lidech s podobnými sklony mluvilo jako o úchylech, kteří patří za mříže. Moc mi pomohlo, že jsem mohla číst knihy od profesora Vondráčka, který se sadomasochismu věnoval. S realizací mých představ to ale bylo horší, protože kluci, se kterými jsem chodila, se styděli mnohem víc než já. Dokonce jsem na ně zkoušela různě „narafičit“ situace, které mě vzrušovaly. No, bylo to často spíš trapné a směšné.

Za svůj sexuální život jsem si vyzkoušela opravdu hodně. Vím, k čemu se používají háky, biče, důtky nebo třeba klec. Za BDSM praktiky se rozhodně nestydím, i když od doby, co mám malou dceru, se moje sexualita změnila. Jako kdybych přepnula někam jinam. Jenže tím, jak jsem byla otevřená a vyzkoušela i celkem extrémní zážitky, narazila jsem na to, že se mě muži bojí. Mají strach z mých zkušeností a obávají se toho, že mi už nemají v posteli co nabídnout. Mám pocit, že když budu chtít partnera pro „normální“ sexuální život, je mé přání těžko splnitelné.

Témata: Láska a vztahy, Sex, Chování a vztahy, Časopis Moje psychologie, BDSM, Sny, Reál, MLUVIT O SEXU, První menstruace, Fík, Taj, Real, Cizí muž, Narážka, Naprosté tabu, Zpověď, Kulisa, Fikce