Maminka.czPříběhy

Tak tohle je unikát! Dvojčata mají jiný den, měsíc i rok narození

Andrea Machajdíková 6.  1.  2024
Tahle dvojčata všem pořádně zamotala hlavu. Přestože se narodila jen pár minut po sobě, v rodných listech mají jiný den, měsíc i rok narození.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Eve a Billy Humpreyovi se svých chlapečků nemohli dočkat. Pro svůj příchod na svět si dvojčátka symbolicky vybrala poslední den v roce, a tak měli nastávající rodiče trochu jiné silvestrovské oslavy než většina jiných lidí. A to ještě netušili, jaké je čeká překvapení. 

VIDEO: Jak zažít hezký porod? Takhle s tím pomáhají v Brně

Jiné datum narození

Ezra a Ezekial jsou sice dvojčata, ale každý z nich se narodil v jiný den, měsíc, a dokonce i rok. Jejich maminka Eve začala rodit 31. prosince a téhož dne přišel na svět první z chlapečků Ezra, a to dvanáct minut před půlnocí. O 40 minut později ho následoval mladší bratr Ezekial, který se už ovšem narodil v roce 2024. Na první pohled to vypadá, že jsou chlapci od sebe o rok, ale přitom je dělí jen necelá hodina. Do života tak mají opravdu zábavnou historku, která jen tak neomrzí.

Klepněte pro větší obrázek

Rodiče Eve a Billy říkají, že jejich synové už teď mají velmi rozdílné osobnosti, a tak se k nim rozdílné datum narození vlastně hodí.

"Myslím si, že si spousta lidí bude jednou myslet, že si z nich dělají legraci nebo si vymýšlí. Až totiž řeknou, že jeden se narodil v prosinci a druhý v lednu, ale přitom jsou dvojčata, nebude to úplně důvěryhodné," směje se maminka čerstvě narozených chlapečků. 

Žena se dvěma dělohami porodila dvojčata: První přišlo na svět vaginálně, druhé až další den císařským řezem

Aby toho nebylo málo, starší Ezra se narodil ve stejný den jako jeho tatínek Billy. Maminka Eve má narozeniny v prosinci a starší bratr dvojčat Hezekiach oslaví 3. ledna třetí narozeniny. Prosinec a leden tak nebudou v téhle rodině jen ve znamení oslav Vánoc a nového roku, ale také hned pěti narozenin. "Během třiceti dní máme všichni narozeniny, s manželkou slavíme výročí, jsou Vánoce. Takže u nás doma bude doslova festival oslav," řekl Billy Humprey pro CBS News. 

Témata: Porod, Příběhy, Porodnice, Dvojčata, Životní příběh, Vánoce, narozeniny, Billy, Brno, Dvojče, Eve, Chlapeček, Narození, Rok narození, Unikát, Rodný list