Maminka.czMaminka v porodnici

Takhle bude vypadat vaše miminko! 3D ultrazvuk a vše o něm

Tereza Víchová 25.  10.  2022
3D ultrazvuk je čím dál oblíbenější možnost, jak si moct prohlédnout své miminko ještě v době, kdy je bezpečně v bříšku. Jak vyšetření probíhá, co přesně maminky uvidí a kolik to stojí? Se seriálem Maminka v porodnici jsme pro vás vše natočili ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na všechny otázky nám odpověděl primář gynekologicko-porodnického oddělení Petr Kolek.

Co je to 3D ultrazvuk?

3D ultrazvuk je ultrazvukové vyšetření, které zobrazuje povrch miminka v děloze. Vlastně vidíte to dítě tak, jako byste ho viděli ve skutečnosti. Je to vyšetření, které nespadá do nějakého diagnostického okruhu vyšetřování před porodem, je to víceméně takové zpestření. Výkon, který si maminka může zaplatit, a dostane hezké obrázky svého miminka nebo na flashdisku video z toho vyšetření.

Tohle je opravdu baby friendly porodnice! Podívejte se, co by mělo být po porodu samozřejmostí

Kdy je na toto vyšetření ideální doba?

Ideální je to někdy po dvacátém šestém týdnu. To je nejlepší období, kdy má miminko už hezky zformovaný obličej a zároveň je ještě okolo dost plodové vody. Typický obrázek z 3D ultrazvuku je obličej miminka, kde to vidíme skutečně. Na fotografii někdy bývají prstíky, skrčená ouška a další detaily.

Klepněte pro větší obrázek
 

prstíky nebo třeba ouška – obličej miminka vidíte jako ve skutečnosti.

 

Využívají maminky této možnosti zobrazení děťátka hodně? A kolik stojí?

Využívají to poměrně hodně. Vyšetření ale trvá poměrně dlouho, protože ne vždy tam to miminko leží správně a dá se obrázek udělat ideální, takže někdy se to vyšetření nepovede. Ale pokud se povede, tak jsou maminky nadšené, odnáší si z vyšetření fotografie a záznam z celého vyšetření na flash disku. Celé vyšetření včetně videozáznamu stojí 1500 Kč.

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Těhotenství, Maminka v porodnici, Miminko, Porodnice, Ultrazvukové vyšetření, baby-friendly, Maminka, Bříško, Obrázek, Petr Kolek, Ultrazvuk, Vyšetření