Maminka.czKuriozita

Takhle vypadá nejznámější dárce spermatu. Je otcem více než 70 dětí a zdaleka nekončí

Vanda Stöckbauerová 23.  5.  2024
Američan Kyle Gordy (32) je známý díky svému kontroverznímu koníčkovi, ke kterému se hrdě hlásí – darování spermatu. Je biologickým otcem více než 70 dětí a další jsou na cestě. I když se před časem nechal slyšet, že v tomto ohledu plánuje minimalizovat své aktivity, aby se soustředil na hledání lásky, vypadá to, že vše je jinak…

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kyle je účetní, který sám sebe popisuje jako digitálního nomáda kvůli flexibilní povaze své práce. Procestoval 24 zemí, ze kterých sdílí fotky na svém Instagramu (@kylegordy1234). Vedle cestování je vyznavačem zdravého životního stylu. Správná strava je totiž pro zvýšení plodnosti nezbytná.

 „Jsem dárcem spermatu, který pomáhá jednotlivcům a párům mít děti, aniž by museli navštívit spermobanku. Žiji v Los Angeles a dárcovství se věnuji několik let. Pomohl jsem vytvořit mnoho šťastných rodin. Moje plodnost se zvýšila od doby, kdy jsem začal s dárcovstvím. Žiji velmi přísným životním stylem a vyhýbám se všem faktorům, které by mohly poškodit mou plodnost. Díky tomu jsem si nechal vyšetřit počet spermií a byl velmi vysoký,“ píše o sobě Kyle na svých stránkách bepregnantnow.com

Zajímavé je, že nabízí svou pomoc zdarma a na Instagramu ho často zaplavují zprávy od žen, které chtějí mít jeho dítě. S dárcovstvím začal již v roce 2014 a zplodil více než 70 dětí, které vyrůstají na různých kontinentech – v Evropě, Asii, Severní Americe a Austrálii. A další děti jsou na cestě. Z toho, že jeho biologičtí potomci budou žít po celém světě, má neskrývanou radost. „Bude zajímavé vidět děti vyrůstat v odlišných kulturách a slyšet, jak mluví jinými jazyky,“ sdělil pro britský Daily Mirror. „Cítím se skvěle, že jsem pomohl tolika ženám založit rodiny, a radost, kterou z toho mám, je ten nejlepší pocit na světě.“

Klepněte pro větší obrázek

Hledání pravé lásky

Před časem se však svěřil, že se hodlá zaměřit na hledání „smysluplného“ vztahu a plánuje dárcovství radikálně omezit, aby mohl najít tu pravou ženu.

„Teď už nejsem tak aktivní, protože už to pro mě není středem zájmu,“ řekl Kyle.  „Chci mít s někým vztah, a to je pro mě v tuto chvíli nejdůležitější. Přestanu s tím – kromě několika vybraných – nebudu pomáhat tak často, protože se potřebuji soustředit na budování smysluplného vztahu s někým, kdo mě má rád. Je v pořádku, že mě lidé kontaktují, pokud chtějí navázat vztah, ale co se týče dárcovství, budu pomáhat jen těm, kteří o dítě opravdu stojí,“ nechal se slyšet. Ale tohle rozhodnutí mu nevydrželo moc dlouho. 

Nedávný milostný románek se ženou, které taky daroval sperma, skončil po dvou měsících. „Ta žena se nedokázala smířit s tím, že stále daruji, a řekla, že to nebude fungovat dlouhodobě. Potřebuji najít někoho výjimečného, kdo to dokáže přijmout,“ vysvětlil Kyle. 

Klepněte pro větší obrázek

Svou kontroverzní metodu odhalil v reality show

Kyleova posedlost dárcovstvím spermatu nejenže ovlivňuje jeho vztahy, ale vyvolává řadu otázek. Momentálně je Kyle k vidění v reality show 90denní snoubenci (90 Day Fiancé: Love In Paradise) vysílané na televizní stanici TLC.

Zatímco dárcovství samo o sobě není kontroverzní, Kyle šokoval diváky, když vysvětlil své metody. Nedaruje totiž sperma obvyklým způsobem přes kliniku, ale napřímo prostřednictvím pohlavního styku. Tvrdí, že tato metoda má vyšší úspěšnost než umělé oplodnění a představuje pro ženy menší finanční zátěž. Kyle nenuceně hovořil o aktu jako o čistě transakční záležitosti, což ukazuje, jak roky dárcovství zkreslily jeho vnímání sexu a intimity.

„Továrna“ na děti: Náhradní máma porodila za třináct let 10 dětí včetně tří vlastních. Na cestě je jedenácté!

Z koníčka se stává posedlost

Kyle je navíc posedlý zdravým životním stylem. Užívá asi 20 doplňků stravy denně, aby zvýšil počet a pohyblivost spermií. Nepije kávu kvůli jejímu negativnímu vlivu na spermie. V reality show je dokonce vidět, že se i na rande neustále dotýká svých genitálií. Kyle to vysvětlil tak, že když sedí delší dobu, musí se „upravovat“, aby se spermie nepřehřály. Z tohoto důvodu dokonce nosí výhradně šortky. Tento krok popsal jako čistě „profesionální“.

Začátkem minulého roku přiznal, že je těžké sladit dárcovství s normálním sexuálním životem, který v podstatě vymizel. Kyle však vysvětluje, že darování spermatu je to nejdůležitější v jeho životě a je „základní částí“ toho, kým je.

„Nemyslím si, že jsem připraven s dárcovstvím úplně přestat – možná v budoucnu znovu změním názor, ale zatím ne,“ uvedlOtázkou však zůstává, zda najde tolerantní ženu, která bude mít pro jeho poslání pochopení... 

VIDEO: Jak vypadá odběr spermatu před vyšetřením kvality

Témata: Příběhy, Instagram, Kuriozita, Zajímavosti, Austrálie, sperma, Početí, Koníček, Daily Mirror, Láska, Evropa, TLC, Los Angeles, Dárcovství, Hledání, Dárce, Severní Amerika, Asie, Vztah, Kyle