Maminka.czSlavné maminky

Takhle vypadá výchova podle Angeliny Jolie: Zmrzlina k snídani, zlobení dovoleno, tabu jménem rozvod

Dita Mrázková 19.  10.  2022
Její výčet filmových rolí je víc než rozmanitý, tou nejnáročnější je ale prý ta mateřská. Nemyslete si – i šestinásobná máma občas pořádně tápe. Přesto se snaží vychovávat děti tak, aby byla pro všechny své potomky tím "nejpevnějším pilířem jejich života". Co všechno doma praktikuje?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Mám doma šest velmi individuálních lidských bytostí. Jsem tak nadšená ze všech těch různých fází a pocitů a zvědavostí, kterými procházejí. A proč taky ne? Posláním rodičů by měla být snaha pomoct svým dětem zjistit, kým jsou. A to nemůžete zjistit, pokud s nimi netrávíte dostatek času." Výrok krásné herečky a šestinásobné mámy by se mohl nechat vytesat do kamene. Angelina ale uznává další výchovné zásady, některé pragmatické, jiné zase liberální. Jaké to jsou?

VIDEO: Angelina s dcerami na filmovém festivalu v Římě

1. Škola jako základ života? Ale kdeže!

Hereččin životní styl je oproti jiným rodinám poněkud netradiční. Taky jsou prý díky tomu všechny její děti všestranně založené. Zažily noc v luxusním hotelu a ten samý týden spaly i uprostřed Keni pod širákem. Kočovný život a neustálé pendlování po světě, ať už kvůli natáčení nebo charitativní činnosti, tak přispěly k tomu, že místo konvenčního vzdělávání musela Angelina přistoupit na domácí školu. "Místo sezení doma nad učebnicemi bych ale byla radši, kdyby děti šly do muzea, naučily se hrát na kytaru nebo četly knihu, kterou milují," nechala se slyšet.

Klepněte pro větší obrázek

2. Nezdravé jídlo není nepřítel!

Angelina i její bývalý manžel Brad Pitt přijali filozofii, že svým šesti dětem dovolí jíst, co chtějí. Oba usilovali o to, aby jejich děti vedly obyčejný život, kam počítají i jedení čokolády nebo smažených brambůrek. Chtějí zmrzlinu k snídani? Mají ji mít! 

3. Hollywood se nerovná nejvyšší meta, děti!

"Myslím, že nepoznáte, kdo jsou vaše děti, dokud vám samy neukážou, kdo jsou, a nestanou se tím, kým chtějí být," zmínila se herečka v jednom rozhovoru. Nejstarší adoptovaný syn Maddox studoval biochemii na univerzitě v Soulu, ale po boku svých rodičů se ve filmu už objevil – stejně jako další adoptované děti bývalého páru "Brangelina" bratr Pax a sestra Zahara. Biologická dcera Shiloh si zahrála ve filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona, kde hrál hlavní roli její táta, už když jí byly dva roky. Jediná dvojčata Knox a Vivienne filmovou zkušenost ještě nemají, Angelina na ní ale nijak zvlášť netrvá, naopak. Od pozlátka showbyznysu je chce držet co nejdál.

Klepněte pro větší obrázek

4. Vzpurnost u svých dětí neřeším. Je totiž úžasná!

Angelina považuje u všech svých dětí za prioritu, aby se mohly vyjadřovat tak, jak chtějí. Nic ji prý nerozesměje víc, než když vidí, že její děti jsou opravdové, samy sebou, s vlastním individuálním stylem a charakterem. "Jako rodiče nemůžeme zabránit tomu, aby naše děti zažívaly bolest, zármutek nebo ztrátu, ale můžeme je naučit, jak to lépe (pře)žít," myslí si. Další prioritou je pro Angelinu umožnit svým potomkům, aby se rozhodovali sami. Říká, že všechny její děti mají vzpurnost, která je úžasná a zvědavá. "Rozhodně nechci, aby se z nich stali lidé roboti, kteří se chovají perfektně a říkají jen to, co je vhodné, protože se to tak má."

Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka

5. Žijeme vesele i bez Facebooku!

I taková star, jako je Angelina Jolie, přiznala, že má, stejně jako většina rodičů, jen pramalou kontrolu nad obsahem, kterému jsou její děti vystaveny v on-line světě, a že se snaží omezit jim přístup k internetu a chránit je. "Jenže realita je taková, že dnešní generace dětí a dospívajících zná mnohem víc, než jsme znali my. A tak se nebojím své děti požádat, aby mi říkaly pokud možno všechno, co je na síti trápí, nebo aby i mně samotné vysvětlily něco, čemu zrovna nerozumím," vysvětlila. Slavná herečka se domnívá, že jsou poslední rodinou, která nemá Facebook. To je prý ale chrání před negativními aspekty slávy.

6. Vedu je k maximální pomoci potřebným...

Je známo, že se Angelina aktivně zapojuje do charitativních činností především v zemích třetího světa. Je šťastná, že může tuto sociální pomoc sdílet i se svými dětmi. "Myslím, že moje děti se o těchto problémech naučily více než z knih od sebe navzájem, tím, že žijí spolu. Jsou z různých prostředí, nepopírají rozdíly, oslavují rozmanitost. Jezdíme do jejich zemí, trávíme spoustu času v jejich zemích. Shiloh se například učí jazyk Madovy země a Vivienne chce žít v Zahařině zemi. Není to krásné?" říká herečka.

Klepněte pro větší obrázek

7. Už žádné další lži o našem rozvodu!

Rozvod rodičů je pro každé malé dítě velké trauma. A děti slavných to mají o to horší. Jen málokteré dítko by chtělo vidět každý den v novinách fotografie svých rodičů a titulky na téma nenávist a boj. I proto se Angelina snaží svým dětem vysvětlovat, že to, co si přečtou v novinách, nemusí být vždycky pravda. "Někteří novináři využili mého mlčení na téma rozvod a začali opětovně vymýšlet nové a nové lži. Denně svým dětem musím připomínat naši pravdu," postěžovala si herečka.

 

Témata: Děti, Slavní rodiče, Slavné maminky, Slavní tatínci, Rodičovství, Péče o dítě a jeho výchova, Mateřství, Rodina, Životy slavných, Rodiče, Celebrity, Dvojčata, herečka, Sourozenci, Vzdělání, Sociální sítě, Děti slavných, Shiloh Jolie-Pitt, matka a dcera, Rozvody, Hollywood, ikona, internet, rozvod, Angelina Jolie