Maminka.czPodcasty

Tam budu chodit i povlékat postele! Veronika Arichteva pomáhá s projektem, který bude sloužit rodinám dlouhodobě nemocných dětí

Tereza Víchová 2.  6.  2022
Tam budu chodit i povlékat postele! Veronika Arichteva pomáhá s projektem, který bude sloužit rodinám dlouhodobě nemocných dětí
Zažili jste už noc vedle lůžka svého hospitalizovaného dítěte na křesílku nebo židli? A co když jsou z jedné noci týdny, nebo dokonce měsíce? To se změní aspoň pro některé rodiny. A pomůže tomu jeden skvělý projekt Dům Ronalda McDonalda. S ním se spojila i oblíbená herečka Veronika Arichteva.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Aby rodiny mohly být spolu, i když je dítě vážně a dlouhodobě nemocné, to je snahou Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda. A na podzim se otevřou dveře speciálního domu v motolské nemocnici – prvního v České republice – určeného pro rodiče i celé rodiny vážně nemocných dětí, které tu jsou hospitalizovány.

„Rodina řeší všechno pohromadě, i tyhle těžké chvilky,” říká ředitelka fondu Ivana Pešatová. „Dům bude mít 21 rodinných pokojů a velkolepé společné zázemí. Hlavní je, aby se tu rodiny cítily jako doma." Pro rodiny nemocných dětí tak bude k dispozici důstojné zázemí, kde se budou moct rodiče i střídat nebo pracovat na home office.

Proč pomocnou ruku podala právě Veronika Arichteva? Vlastně to byla trochu náhoda, lidé z nadačního fondu ji oslovili poté, co i ona sama zažila chvíle strachu o malého syna Luku, který byl v roce věku hospitalizován v motolské nemocnici.

„Naštěstí to byl jeden den a nic vážného. Ale jako matka, vystrašená a vystresovaná, bojící se o své dítě, si to všechno už dovedu lépe představit, jaké to musí být pro rodiče, kterých se to týká na týdny i měsíce,” říká Veronika. „Myslím, že je zásadní, aby se i rodiče v těžké situaci cítili lépe. Já měla na noc rozkládací křesílko, ale nespala jsem vůbec. Nejde zdaleka jen o komfort, je jasné, že nemocnice je hlavně pro pacienty. Ale aby se rodiče mohli v soukromí  třeba i vyplakat nebo si popovídat s ostatními, prožít tu situaci, to je důležité.”

Koho se možnost využití Domu Ronalda McDonalda bude týkat? Jak se chystá Veronika, která není „jen” jeho tváří, se do pomoci aktivně zapojit? A odkud se vlastně vzala myšlenka na tuhle důležitou formu pomoci rodinám nemocných dětí? Podívejte se na video nebo si najděte podcast třeba na Spotify.

Jak může pomoct každý?

  • Dům Ronalda McDonalda se otevře už na podzim.
  • Na jeho stavbu a provoz může přispět každý – třeba vhozením peněz do sbírkových kasiček ve všech restauracích McDonald’s. 
  • Veškeré peníze z kasiček jsou součástí registrované veřejné sbírky a jejich využití kontrolují úředníci Magistrátu hl. města Prahy.
  • Další možností, jak v restauracích celoročně přispívat, je příspěvek 20 Kč před závěrečnou platbou na samoobslužných kioscích.  
  • Další aktuální možností po celý červen bude přispění zakoupením samolepek ručiček.
  • Přispět můžete i on-line, na účet nebo můžete pomáhat jako dobrovolník.
  • Veškeré informace najdete na https://www.drmcd.cz

Témata: Podcasty, Rodina, Rodiče, Slavné maminky, Děti a nemoci, Rozhovor, Nejlepší video, Veronika, projekt, pomoc, Veronika Arichteva, Židle, Spotify, Postel, McDonald's, Česká republika, Ronald McDonald, Nemocné děti, Praha, Motolská nemocnice, Děti
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Jak si užít léto v Čechách a přitom ušetřit: Nejlepší tipy na dobrodružství pro celou rodinu!
Mrázková Dita
Tipy na výlet