Maminka.czProstě fenomén

Tamagotchi, POGY a další nezapomenutelné hračky 90. let. Na které z nich s nostalgií vzpomínáte vy?

Kdo byl po revoluci dítko školou povinné, měl oproti odrůstajícím puberťákům velkou výhodu. Najednou se otevřel svět, skončila éra podpultovek a začaly zájezdy na Západ a i české děti konečně mohly obdivovat herní konzole, originální Barbínu a spoustu dalších super novinek. Zavzpomínejte s námi na hračky, které frčely v devadesátkách!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pamatujete si na panenku Barbie "made in totalita", která měla připomenout tu pravou, od Mattela? Hodně nekvalitních a nepoddajných vlasů, lodičky, které na nožce z levného plastu ne a ne držet, o kvalitě outfitu ani nemluvě. To byly Barbíny u nás. Respektive jejich nevydařené kopie. Jaké nadšení pak vyvolaly jejich atraktivnější kolegyně ze Západu!

Které další porevoluční hračky byly pro děti, které vyrůstaly v 90. letech, nejvíc cool? Pojďme se na ně podívat!

Trollové – veselí skřítci, kteří baví děti dodnes

Oblíbení gumoví skřítci s vlasy, které hrály všemi barvami, byli hitem. Vzhledem měli k roztomilosti daleko, ale děti je milovaly natolik, že se o nich natočil i film a jejich podoba prošla faceliftem – na plátně přece jen vypadali o něco líp, než jak si je pamatujeme...

Klepněte pro větší obrázek

Super Mario a další hrdinové na GameBoy

Kdo měl doma jakoukoliv herní konzoli, byl král. Za půjčení na deset minut inkasoval žvýkačky v podobě cigaret, čokoládu Milku a i dosluhující, ale pořád ještě žádaná céčka. Nejvíc byl v kurzu Super Mario s parťákem Luigim, kteří se dočkali i vlastního lega, letěly také všelijaké střílečky, hra Tetris a další...

Klepněte pro větší obrázek

POGY aneb mánie s kartonovými kolečky

Fotbaloví či hokejoví hráči, Pokémoni, pohádkové postavy... Ti všichni zdobili oblíbené POGY. S kartonovými kolečky se hrálo ve školách i na hřištích a v devadesátkách měly POGY doslova cenu zlata. Chybět nesmělo také tvrdé nebo kovové házítko, kterému se říkalo kin.

Klepněte pro větší obrázek

Konečně pořádný "angličák"!

Světoznámá značka vymakaných autíček i autodráh a spirál, to bylo po revoluci také pořádné terno. Každý malý závodník si psal Ježíškovi alespoň o jeden kousek. A když byl hodně hodný, pod stromečkem našel rovnou celou stavebnici i s příslušenstvím. To pak měly maminky zasloužený relax, protože nastoupili nadšení tatínci a o zábavu bylo postaráno!

Klepněte pro větší obrázek


Tamagotchi – fenomén z Japonska

Tuhle kapesní hru hrávaly děti pod lavicí i pod peřinou, mezi hračkami to byl v 90. letech opravdový hit. Byla to ovšem hračka "s odpovědností", principem totiž bylo postarat se o elektronické zvířátko, které se v průběhu hraní vyvíjí od vajíčka až po dospělost. O tom, že je populární i mezi dnešními dětmi, svědčí fakt, že je v obchodech pořád k mání.

Klepněte pro větší obrázek

Jaké další skvosty byly in? Třeba háčkované míčky hakysáky, foukací fixy, házení kroužků ve vodní lázni, gumoví koníci My Little Pony, plastové domečky pro panenky a další hračky, které najdete v naší fotogalerii.

Fenomén: "Chuťovky" ze školních jídelen aneb Která jídla jsme v dětství nenáviděli!
Témata: Děti, Prostě fenomén, Hry pro děti, Dětství, Hračky pro děti, Fotografie, Retro, fenomén, Trendy, revoluce, Barbie, auto, Ježíšek, Super Mario, Teletubbies, My Little Pony, Retro hračky, Herní konzole, Pokémon, Lego, Puberťák, Japonsko, Barbína, Devadesátka, Nostalgie, Hračky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat