Maminka.czŽivotní příběh

Táta se spinální atrofií, který měl jen dva roky života: Dnes se raduje z dvojčat, přesto čelí ostré kritice. Co mu lidé nepřejí?

Dita Mrázková 21.  12.  2023
Je až s podivem, kolik se najde lidí kritizujících obyčejné rodinné štěstí. Navíc štěstí muže, který je kvůli těžké nemoci od sedmi let odkázán na vozík a plicní ventilátor. On si však i přes vlnu kritiky snaží užívat každou volnou chviličku se svými dvojčaty, která jako by mu z oka vypadla.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Austin Jones (27) se už od dětství potýká s diagnózou spinální svalové atrofie s respirační tísní. Ta postupně oslabuje svaly po celém těle a omezuje jejich funkci. Nemoc u něj propukla v sedmi letech, kdy prodělal vážné respirační selhání. Od té doby je upoutaný na invalidní vozík.

VIDEO: UMÍRAJÍCÍ TÁTA NATOČIL DOJEMNÉ VIDEO JAKO VZPOMÍNKU PRO SVÉHO SYNA

I přes svůj handicap ale Austin našel lásku a stal se hrdým tátou. Jeho žena Muckala Marie, maminka dcery Hazel, kterou má z předchozího vztahu, mu před pár měsíci porodila zdravá dvojčata – holčičky Piper a Penelope.

Klepněte pro větší obrázek

Podle svých slov se Austin naučil, jak je důležité nebrat život jako samozřejmost, už jen proto, že mu lékaři nedávali příliš šancí. Podle lékařských zpráv měl před sebou po zjištění své diagnózy pouhé dva roky života. Chmurná prognóza se naštěstí nenaplnila, ale i tak si musel se svou ženou vyslechnout kritiku.

Důvodem byly pochyby sledujících na sociální síti, jestli jde ze strany Muckaly o čistou a upřímnou lásku. Lidé se divili, že by si zdravá mladá žena mohla vzít někoho s tak vážnými zdravotními problémy. Obvinili ji, že se vdala jen kvůli penězům a manželově invalidnímu důchodu. 

Klepněte pro větší obrázek

To se nelíbilo Austinovu bratrovi, který pomocí videa na TikToku všechny kritiky "ubezpečil", že jeho bratr žije na statku z roku 1800, jehož hodnota je menší než nového auta, nic jiného než svou rodinu nemá, a řekl, že nerozumí, proč se do nemocného člověka lidé takto pouštějí jenom proto, že si "dovolil" ukázat své štěstí.

"Nevěděl jsem, že je možné být tak nešťastný, jako jsou lidé v těchto komentářích," postěžoval si na síti sám Austin.

Klepněte pro větší obrázek

Rodina se dočkala ale i pár příznivých reakcí. Nejvíc pozitivních komentářů zaznělo o podobě Austinových dcerek, které jsou prý celý tatínek. A rodinné momentky jsou toho důkazem...

Má spinální atrofii, je na vozíku, ale přesto se stala matkou. "Lidé nechápali, proč nejdu na potrat," diví se statečná Alex
Témata: Děti, Láska a vztahy, Příběhy, Rodina a vztahy, Mateřství, Vaše příběhy, Rodičovství, Chování a vztahy, Emoce, Nemoc, Sociální sítě, Životní příběh, Otec, Postižení, Odvaha, Kritika, Smrt, onemocnění, osud, Dvojča, TikTok, bratr, spinální svalová atrofie, Rok života, Piper