Maminka.czGalerie

GALERIE: 25 tipů na těhotenské plavky a plážovou módu, ve které vám to bude s bříškem slušet

Simona Procházková 14.  6.  2023
Výběr plavek pro nastávající maminky je dnes na trhu více než pestrý. I těhotná žena tak může na pláži, koupališti nebo na zahradě u bazénu vypadat krásně a nemusí se zahalovat do „neforemných“ nebo o dvě čísla větších kousků. Pokud čekáte miminko a chcete, aby vám to v létě slušelo a zároveň jste se cítila komfortně, podívejte se do naší galerie. Najdete tam bohatou inspiraci na super módní plážové kousky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když jste těhotná přes léto, má smysl kupovat si speciální těhotenské plavky? Spousta maminek často argumentuje tím, že to přeci na těch pár měsíců nemá smysl. Věřte ale, že investovat a pořídit si dobře padnoucí těhotenské plavky se opravdu vyplatí. Nejideálnější volbou jsou plavky jednodílné nebo tzv. tankini, což jsou dvoudílné plavky tvořené podprsenkou ve stylu delšího topu a kalhotkami, případně šortkami se sukýnkou. Bát se ale nemusíte ani bikin, myslete ovšem v první řadě na pohodlí své i miminka.

VIDEO: Viola Hejlová: Na čem se dá ušetřit v těhotenství?

Vaše postava se během těhotenství zásadně změní, prsa a boky vám zřejmě nedovolí oblékat tytéž velikosti a střihy. Takže hlavním důvodem, proč si pořídit těhotenské plavky, je jednoznačně váš komfort. Vaše tělo, zejména bříško a prsa, budou mít dostatečnou podporu, plavky pro těhotné nikde netlačí, perfektně kopírují tvar těla díky střihu z pružné látky a ponechávají dostatek prostoru rostoucímu bříšku.

K sehnání jsou dnes již také těhotenské plavky s UV ochranou před slunečním zářením. V těhotenství se totiž pokožka stává vůči slunečním paprskům citlivější, a tím stoupá i riziko spálení. Důležité je také, aby materiál plavek byl rychleschnoucí, abyste neprochladla. Přesto se po koupání nezapomeňte osprchovat a převléknout z vlhkých plavek do suchého.

Témata: Těhotenství, Galerie, Móda, léto, Koupání, Moře, Pláž, dovolená u moře, Plavky, Bazén, bikini, Tip, Hejlová, Těhotná žena, Viola Hejlová, Bříško, Kousek, Dámské plavky na Heureka.cz