Maminka.czTěhotenství

„Těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy“ - haha!

17. 3. 2013
„Těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy“ - haha!
Těhotná žena je krásná bohyně prožívající to nejúžasnější období v životě. Bude-li ona úchvatná osoba navíc poctivě kojit, bude štíhlá, jako proutek a její božská mateřská aura promění i toho největšího partnera-lumpa v krotkého beránka. Vy si snad dovolíte nesouhlasit?

Možná k vám byl osud nanejvýše laskavý a do vínku jste po svých předcích dostala cenné dary: během těhotenství jste přibrala pouhých 8 kg, zato energie jste měla za dva, vlasy se vám leskly jako zlato, pleť byla jako samet, nehty se nelámaly a končetiny jste měla na konci těhotenství tenké jako srnka. I chutě k vám byly laskavé; vášnivě s vámi zmítal pouze extrémní apetit na ovoce, zeleninu a obilné klíčky, nevolno vám bylo jen jednou, a pozor, kojení vám bez diety schramstlo 4 kila z původní váhy. A aby toho požehnání nebylo málo, děťátko první půlrok života prospalo a vaše mateřství udělalo z novopečeného otce opravdového chlapa – spolehlivého, starostlivého, vyrovnaného, věrného s rozložitým ramenem na vyplakání a obrovským milujícím srdcem. Jenže takový je pouze ideál…

UDRŽTE SI PŘEHLED: Rodičovská dovolená 2014 – vše, co potřebujete vědět

Mateřství je samozřejmě nádherné a unikátní – ale je to i balíček plný překvapení, v některých situacích si po jeho otevření připadáme, jako když pánbůh řekl „Apríííl”.

Těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy

Jednoho dne se probudíte, strčíte hlavu do záchodové mísy a vyndáte ji za 3 měsíce (budete-li mít štěstí). Ba co víc, svět smrdí! Ano, smrdí lednice, nedaleká školní jídelna, smrdí i kvalitní káva. Uplyne několik měsíců a začne se vám pohybovat vzdouvající bříško, někdy je to milé, půvabné a vzrušující, jindy vám kopance pod žebra nedají usnout. Ač patříte mezi milovnice kvalitní literatury a filmů, najednou vás dojímají i reklamy na prací prášek. Máte-li smysl pro humor a nadsázku, jistě těhotenství prohlásíte za krásné.

Těhotná žena je krásná

Přeci jí neřeknete, že vypadá jako hroch! A nejen že míváme hroší břich, ale také hroší končetiny, které mnohým z nás ke konci těhotenství vydatně natékají. Některé „vyvolené” mívají i hroší kůži – pupínky tam, kde nikdy nebývaly. Po světě samozřejmě pobíhají i těhotné krasavice s bujnou hřívou, ještě bujnějším poprsím a maličkým bříškem, ty však pánbůh do světa jisto jistě vysílá proto, aby okolí jihlo, ženy těhotněly a mýty se zachovaly. Navíc má pánbůh pravděpodobně smlouvu s mnoha médii, kterým tyto krasavice posílá, aby na nás provokativně zhlížely z časopisů a reklam.

Při kojení zhubnete

Opět záludná past! Údajně se prý během kojení nemusíme příliš omezovat v jídle a stejně bez větší námahy pozvolna ztratíme zbylá přebytečná kila – „haha“.
Ale ano, sem tam se nějaká taková šťastná maminka objeví, ale kolik jich je?! Osobně znám pouze jednu dámu, která prokazatelně zhubnula výhradně díky spontánní laktační dietě, my ostatní jsme si musely svou váhu a křivky poctivě vysportovat.

Vaše mateřství ho zklidní

I opravdový bouřlivák a flamendr se v době vašeho očekávání na nějaký čas zklidní. Budete-li mít opravdu štěstí, vydrží mu to i několik měsíců po porodu. Praxe však ukazuje, že dlouhodobá změna je spíše výjimkou, než pravidlem. Brala jste si bouřliváka? Raději počítejte s tím, že bouřlivákem zůstane, hrany se možná malinko obrousí, ale ubere-li na četnosti „bouření”, nárazově přidá na jeho intenzitě. Zkrátka vždy bude cítit potřebu uniknout z vlaku, do kterého nastoupil. Jak často a jakým způsobem bude vystupovat, obvykle určí další pokračování či vývoj vašeho vztahu.

Maminka Roku 2019
Témata: Těhotenství, Školní jídelna, Život ženy, První půlrok, Prací prášek, NEJ, Nejkrásnější období, Období, Vzdouvající bříško, Život

Mohlo by vás zajímat
Mají to těžší ženy, nebo muži? Marie Doležalová má jasno!
Herečky, které otěhotněly během natáčení! Podařilo se to zamaskovat?
Úzkostné stavy se mohou projevovat různě. A co když je má celá rodina?
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová
Jsem obézní. V těhotenství jsem cítila ze strany lékařů odpor a styděla se
Těhotenství je zásah do sebevědomí, říká tenistka Andrea Sestini Hlaváčková
Maminka roku: Syn mi holil hlavu, smál se, já brečela, říká Andrea
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Blíženci Zastavte se a poslechněte si i potřeby ostatních. V poslední době se točí všechno kolem vás. I vaši…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Michaela, Michala, Michelle

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu