Maminka.czTěhotenství

Těhotná, ale v posteli: Jak přežít rizikové těhotenství?

, Časopis Maminka
4. 3. 2012
Těhotná, ale v posteli: Jak přežít rizikové těhotenství?
Těšila jste se, že si graviditu pořádně užijete, ale lékař vám řekl, že je riziková, takže si musíte dávat pozor, abyste miminku neuškodila? Pak je vaše nálada pravděpodobně na bodu mrazu. Ovšem netrapte se – i tak můžete jiný stav prožít naplno.

Jak si užít i rizikové těhotenství?

  • Nečekejte, až se vám kamarádka ozve, zvedněte telefon a volejte sama – hlavně nepřetrhávejte komunikaci. Teď ji budete potřebovat jako sůl. Nelitujte peněz, a když budete cítit potřebu, prostě buďte v kontaktu s okolním světem.
  • Dobrým společníkem bývá počítač nebo DVD přehrávač, pokud vás začnou bolet záda, lehněte si do postele a chatujte s přáteli. Nestěžujte si ale přes míru!
  • Snažte se udržovat dobrou náladu a žertujte, mějte po ruce vždycky nějaké milé slovíčko pro partnera – co nabízíte, to se vám vrací. Vyznejte mu lásku!
  • Máte nějaké koníčky, které se dají vykonávat z postele? Malujte si, hrajte karty s partnerem, pište dopisy, háčkujte, vyšívejte… nikdy jste nepletla? Tak to zkuste, co vy víte, třeba v sobě objevíte dlouho skrývaný výtvarný talent!
  • Čtěte – a nemusí to být jen knížky o mateřství. Pokud jste dříve litovala, že nemáte dostatek času na zajímavé knihy, toto období je jako stvořené pro to, abyste to napravila.
  • Dívala jste se vždycky pohrdavě na kamarádky či kolegyně, které listovaly obrázkovými časopisy, jimž vévodily drby ze společnosti
  • Všechno dovoleno – alespoň v tomto klidovém období. To, že se nějaká celebrita rozešla s jinou, vás pravděpodobně psychicky nerozhodí, na rozdíl od politických skandálů. Ovšem pokud si raději počtete v ekonomických příručkách, klidně se dále vzdělávejte. Počítejte s tím, že po narození miminka budete toužit po dni stráveném v posteli - bez povinností. Případně s knihou, která vás baví, nikoliv s domácím lékařem, ve kterém studujete, co signalizuje zelená nudlička.
  • Pokuste se nebýt lítostivá a sebestředná, není to snadné, ale pamatujte, že nikdo nemá rád ufňukánky.
  • Bojíte se, že váš partner nedokáže nakoupit vše, co vám doma schází? Rozdělte úkoly a objednávejte přes internet. ? Návštěvy – máte-li skutečně oddané kamarádky, obvolejte je a pozvěte je k sobě domů, aby vás přišly navštívit. I půlhodinka s dobrou parťačkou dodá odvahu a elán a čas vám bude rychleji utíkat. I příprava na hosta rovná se několik jednotek z denního rozvrhu, které rychle utečou.
  • Je vaše nálada pod psa? Máte pocit, že se to už nedá zvládnout? Vyhledejte klidně pomoc psychologa, opravdu to není žádná ostuda, nemusíte se trápit!

ČTĚTE TAKÉ: V pokračování článku se dočtete, co byste nikdy neměla přehlížet

Předplatné časopisu Maminka
Témata: Těhotenství, Časopis Maminka, Příručka, Postel, Výtvarný talent, Rizikové těhotenství, Riziko, Denní rozvrh, Jak

Mohlo by vás zajímat
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Otázky kolem přebalování: Jak často měnit plenku? Utírat, nebo umývat?
Jsem obézní. V těhotenství jsem cítila ze strany lékařů odpor a styděla se
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Úzkostné stavy se mohou projevovat různě. A co když je má celá rodina?

Horoskopy

Panna O víkendovém čase nezapomínejte ani na své blízké a věnujte jim spoustu času. Děti si zaslouží…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Romana, Odon, Odolen

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu