Maminka.czSlavné maminky

Těhotná Monika Leová o svém druhém těhotenství, cestování s dětmi i o nečekaném setkání s hollywoodským idolem

Dita Mrázková 25.  4.  2023
Nedávno se bývalá Miss a moderátorka vrátila z daleké rodinné cesty. Tu absolvovala nejen s malou Miou, ale i miminkem v bříšku. Jak si nevšední dovolenou v exotice užila? Díky jakému setkání se jí splnil sen? A co má v plánu po porodu?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Moniko, vy jste se s rodinou nedávno vrátila z velkých dálav. Jako první jste navštívili Vietnam, hned poté Austrálii. Klobouk dolů – s malým dítkem, navíc těhotná, to asi vyžadovalo velkou odvahu. Proč byly na programu právě tyto dvě destinace?

Vietnam jsme navštívili kvůli příbuzným, žije tam celá tátova rodina. Moc jsem si přála, aby je manžel Martin konečně poznal a hlavně aby konečně poznal Vietnam. Jsme spolu přes třináct let, a ještě tam nebyl. Také jsem chtěla, aby babička s dědou viděli naši dcerku. Už jsou velmi staří, dědečkovi je 93 let a kdo ví, kdy se tam zase podíváme. A do Austrálie jsme jeli navštívit moji sestru a bratra. Říkali jsme si, že když už budeme ve Vietnamu, bude to za nimi “kousek”. V Austrálii jsme byli už podruhé. Poprvé před osmi lety, kdy jsme se tam zasnoubili. Je to nádherná země, ale z Česka je to pěkná dálka. Dlouhé lety jsou samy o sobě celkem náročné, natož s dětmi. A se dvěma už to nebude taková pohodička. Sestra tam plánuje žít, tak jsem zvědavá, kdy na to našetříme a zase se tam vydáme.

VIDEO: CESTOVÁNÍ S DĚTMI: JAKÁ DESTINACE JE IDEÁLNÍ?

Jak cestu zvládla malá Mia a jak vy jako těhotná? 

Mia to zvládala výborně. Měli jsme za ten měsíc celkem čtrnáct přeletů. Noční dlouhé lety prospala, takže nám to hodně usnadnila. V době cesty jí ještě nebyly dva roky, takže jsme nemuseli platit plnou cenu, ale znamenalo to, že neměla vlastní sedačku, takže když spala, spala na nás a mít na sobě 14 kilo během osmihodinového letu, to už je docela fuška. Nejnáročnější to bylo na cestě do Vietnamu, který jsme absolvovaly s Miou samy, protože Martina nepustili do letadla kvůli vízům. Tahat velký batoh, přebalovací tašku, kočárek a Miu ve 4. měsíci těhotenství, to byla výzva.

Chápu. Máte nějaké zásadní postřehy, tipy, doporučení, které můžete poslat coby inspiraci dál?

Asi musíte vědět, co na vaše děti funguje. My na cestu máme sbalené hračky, "mňaminky", všemožné rozptýlení a tablet. A rada? Při cestování letadlem se snažíme vybírat noční lety nebo takové, aby to vycházelo na její spánek. Do letadla nastupujeme skoro jako poslední, abychom v letadle strávili co nejméně času, ale nevýhoda je, že na vás nemusí zbýt místo pro vaše zavazadla přímo nad vámi. 

Co třeba na cestách s dítětem rozhodně nedělat? 

Je potřeba změnit tempo výletu a přizpůsobit ho dítěti a tak trochu cestovat a vnímat okolí z jeho perspektivy, pak se to dá, myslím, dobře užít. Samozřejmě někdy děti nemají den a dokážou výlet pěkně opepřit. Občas je to náročné, ale ve výsledku to stojí za to.

Jak rodiče vychovávají a vedou děti ve Vietnamu? 

Přijde mi, že na děti nemají tolik času, protože jsou hodně v práci. Respektive rodiče jsou v práci a děti jsou tam s nimi a většinu času je sledují nebo koukají na tablet.

Máte z cest spoustu nevšedních zážitků, jeden ale stojí za to. V Austrálii jste se potkala se sexy idolem, hercem Chrisem Hemsworthem. Jak se vám tohle povedlo?

Doteď nemůžu pochopit, jaká náhoda to byla. Opravdu strašně moc jsem ho chtěla potkat, i proto jsme si koupili letenky právě do oblasti, kde bydlí. Ale jaká je pravděpodobnost, že na něj narazíte? Mizivá. Někdo tam žije spoustu let, a ještě se mu to nepoštěstilo. Ale já si ho asi přivolala. Právě jsme se vraceli z jedné pláže a narazili jsme na něj na parkovišti ve chvíli, kdy si byl jen obhlédnout vlny v moři. Měl nastartované auto, takže to bylo opravdu pár minut, kdy jsme ho mohli zastihnout. Martin ho poprosil o fotku a on souhlasil. Já jsem byla v takovém šoku, že jsem ze sebe nevydala žádnou kloudnou větu. Bylo to pro mě neskutečné, splněný sen! Nikdy nezapomenu na ten jeho hluboký hlas a na to, že jsem se ho i dotkla. Pospíchal, takže jsme ho nechtěli déle zdržovat, ale byl moc milý.

Když jsme si povídaly naposledy, prozradila jste, že Mia je velký jedlík. Jak si užívala australskou a vietnamskou stravu? 

Ve Vietnamu byla nejspokojenější, protože na vietnamskou kuchyni je zvyklá – zbožňuje polévky, rýži a zeleninu. V Austrálii to bylo trošku horší, tam byla celkem vybíravá. 

Nedávno oslavila 2. narozeniny. Jaká je? Co má ryze po vás a čím dokáže nejvíc překvapit?

Někdo říká, že je Mia celá já – chováním, grimasami, povahou. Někdo zase říká, že je celý manžel. Je to těžké. Já v ní vidím kombinaci nás obou. Jinak nás překvapuje každý den. Teď se nám hodně rozmluvila, takže jsme fascinovaní, co všechno dokáže říct a co si pamatuje.

Co říká na miminko v bříšku?

Velmi mě překvapuje, že ho vnímá a že moc dobře ví, o co se jedná. Těším se, jaká bude starší sestřička. Má trošku problém s žárlivostí, tak snad nového člena rodiny dobře přijme. Teď jí říkám, že miminko tvořím pro ni a bude její. Zatím to funguje, protože říká, že si ho nechá a že ho má ráda.

 

Těším se, jaká bude MIA starší sestřička. Má trošku problém s žárlivostí, tak snad nového člena rodiny dobře přijme.

 

Na Instagramu jste své sledující vyzvala, aby vám pomohli s výběrem jména pro vaše druhé miminko. Rádi byste v rámci celé rodiny uchovali jméno na M, zmínila jste, že se vám líbí Max, Madlen, Markus… Tak jak to vypadá aktuálně? Máte už rozhodnuto?

Stále se rozhodujeme, ale přece jen k jednomu jménu jsme více nakloněni. Akorát náš problém je, že když se nás někdo zeptá, jaké jméno se nám líbí, a my mu ho s radostí řekneme, tak pak slyšíme: "Neee, to mu nedávejte, dejte mu tohle…" Asi na tom něco bude, že to spousta lidí svému okolí neříká. (směje se) Tak snad nám ho ještě nerozmluví, uvidíme.

Liší se nějak zásadně vaše druhé těhotenství od toho prvního?

Myslím, že to těhotenství mám dost podobné s tím rozdílem, že to první jsem si mohla dovolit víc odpočívat. Když se mi prostě nechtělo nebo jsem byla unavená, byla jsem celý den v posteli. Teď už to tak jednoduché není, Miuška to moc nedovolí. Také mi přijde, že jsem si první těhotenství trošku víc užívala, kdežto teď mě trošku rozčiluje, že mě malinko omezuje – ráda bych za Miuškou lítala, zvedala ji bez problémů a měla spoustu energie a síly...

Monika Leová otevřeně o mateřství: Přála bych si ještě dvě děti! Její přání má však jednu zásadní podmínku

Co těhotenské nevolnosti v prvním trimestru, měla jste nějaké?

Když jsme odlétali do Vietnamu, končil mi 13. týden, takže naštěstí ustaly. Dva měsíce mi ale bylo zle. Byla jsem unavená a měla jsem takový ten stav permanentní kocoviny. Doufala jsem, že to do odletu ustane, protože bych si samozřejmě výlet tolik neužila. Naštěstí se tak stalo.

Po prvním porodu jste se nebála jít s kůží na trh a na síti jste ukázala tělo bezprostředně po něm. Máte to v plánu i napodruhé? 

Na Instagramu pořád ukazuji realitu bez filtru a určitě v tom budu pokračovat. 

No, byla by celkem škoda, kdybyste už nepokračovala s těmi vašimi vtipnými videi...

To v plánu není. Na sítích se snažíme společně s manželem lidem zlepšovat dny a trénovat naši kreativitu. Máme štěstí, že Mia je náš herecký parťák a své role zvládá líp, než čekáme. Snad i to druhé mimi s námi bude na stejné vlně. 

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Láska a vztahy, Rozhovor, Slavné maminky, Mateřství, Rodina, Miminko, Rodina a vztahy, Instagram, Rodičovství, Dcera, Rodiče, Cestování, Celebrity, Sociální sítě, Influencerka, matka a dcera, První trimestr, jméno, Moderátorka, narozeniny, Austrálie, idol