Maminka.czPříběhy

Tenhle dojemný snímek vám vezme dech! Malému chlapci pomáhala v boji s rakovinou jeho sestřička

Simona Formánková 4.  1.  2022
Když byla tehdy dvouletému Beckettu Burgeovi v dubnu 2018 diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie, celé rodině se otočil svět vzhůru nohama. Jeho matka Kaitlin na svém Facebooku pravidelně sdílela své emoce a to, jak u chlapce postupuje léčba. Co se stalo ve chvíli, kdy zveřejnila dojemný snímek s Beckettovou sestrou, asi nikdo nečekal.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V roce 2019 sdílela texaská maminka Kaitlin Burgeová srdceryvnou fotografii, aby ilustrovala, jak dětská rakovina ovlivňuje celou rodinu. Na snímku byl vidět její syn Beckett, který bojoval s akutní lymfoblastickou leukémií, jak se sklání nad záchodem, zatímco ho jeho sestra Aubrey utěšovala. Tento snímek se stal virálním a doslova obletěl celý svět. Vzbudil tak obrovskou vlnu solidarity, kterou rodina nečekala. 

"Proč jsme s sebou vzali jeho sestru a proč to všechno viděla už takhle malá? Děti potřebují podporu a sounáležitost a neměly by být drženy daleko od nemocné osoby. Nejdůležitější je ukázat, že je o ně postaráno bez ohledu na situaci. Aubrey strávila spoustu času v koupelně po Beckettově boku, zatímco byl nemocný. Přilepila se k němu. Podporovala ho a starala se o něj bez ohledu na to, jak těžká situace to byla. Dodnes jsou si velmi blízcí. Vždy se o něj stará," napsala mimo jiné tenkrát k dojemnému snímku Kaitlin. 

Po více než dvou letech má Beckett ukončenou léčbu. Poslední dostal v srpnu minulého roku a v říjnu mu byl odstraněn podkožní port. Nyní konečně může navštěvovat školu se svými kamarády a hlavně svojí sestrou Aubery, bez které se nehne na krok. „Chodí společně do školy a domů ze školy. I když mají každý svůj pokoj, spí spolu,“ řekla Kaitlin pro server TODAY Parents. "Ti dva jsou nerozlučná dvojka. Jsou vždy tím prvním, za kterým jdou, když potřebují pomoc. V tu chvíli si říkám: Co to, sakra? Jsem přímo tady!" 

Vyčerpávající cestou, kterou si Beckett musel projít, bohužel kráčí mnohem více lidí. Pro americký server brightside.me řekla jeho matka, že je důležité jít s hlavou vztyčenou, brát to jeden den po druhém a nebát se požádat o pomoc. "Pamatujte, že toto je pouze jedna kapitola ve vašem životě a vy se jí musíte probojovat."

VIDEO: Leukémie, nemoc, kterou trpěl i Karel Gott

Témata: Děti, Příběhy, Rodina, Děti a nemoci, Rodičovství, Životní příběh, Sociální sítě, Rakovina, Maminky ve světě, Sestra, Rak, Chemoterapie, Karel Gott, Kai, Facebook, Léčba, Leukémie, Leukemie, Aubrey, Dojem, Sestřička, Malý chlapec, Chlapec