Maminka.czRodina

Tenhle táta válí. Oblékl smoking a v karanténě servíroval super večeři

5. 4. 2020
Tenhle táta válí. Oblékl smoking a v karanténě servíroval super večeři
I u jídla se můžete skvěle pobavit! Seznamte se s rodinou, která se s domácí karanténou kvůli epidemii koronaviru vyrovnává s nadhledem a humorem!

Prožíváme podivnou dobu a zvykáme si na situaci, kterou jsme dosud nepoznali. Rodiny tráví společně téměř veškerý čas, zavřené ve svých domovech mezi čtyřmi stěnami. A všichni se musíme přizpůsobit. Naše životy plynou v úplně odlišném tempu, než jsme zvyklí. A dějí se zajímavé věci. Děti se najednou těší do školy, stýská se jim po svých učitelkách, z unavených, nestíhajících a věčně zaneprázdněných rodičů se stávající vysoce kreativní bytosti, protože musí denně vymýšlet nové způsoby, jak zabavit a rozptýlit rozjívené nebo z „domácího vězení“ značně otrávené ratolesti.Ben Moore (42), jeden britský táta (který pracuje jako reportér BBC), přišel s hodně svérázným nápadem, jak dětem zkrátit dlouhou chvíli a zpříjemnit stresující sociální izolaci. Nachystal jim hostinu, na kterou jen tak nezapomenou. Video z rodinného večírku zveřejnil na Twitteru, tisíce lidí se tak mohly pobavit při pohledu na „číšníka“ oblečeného ve smokingu, jak servíruje několikachodové menu skutečným pánům domu, dvěma z jeho třech dětí, Nancy (5) a Milovi (12). „Byla to zábava a ohromná legrace, užil jsem si to a sestra taky,“ komentoval tátovo snažení Milo.

Oslava narozenin bez kamarádů a babiček? Máme tipy, jak to vyřešit!

„Poprvé nás to napadlo, když jsme museli kvůli pandemii koronaviru zrušit synovu narozeninovou oslavu. Zoufale jsme chtěli vymyslet něco veselého, zábavného, abychom mu to nějak vynahradili a aby o svůj slavnostní den úplně nepřišel. Aspoň byl zase důvod vytáhnout luxusní jídelní servis a svícny, prostřít svátečně stůl. Udělali jsme si speciální večer, který nás potěšil všechny,“ říká Benova manželka Ellie Moore (43).

„Proč si nevypít mléko ze sklenky na víno? Moc rád jsem se chopil příležitosti vylovit zase ze skříně svůj jediný smoking (vždyť na co si ho šetřím, kdy se zase vyskytne možnost vzít si ho na sebe?), ulíznout vlasy dozadu a proměnit se v úslužného číšníka. Můj oblek inspiroval i dceru, která se okamžitě vytratila do pokojíčku a vrátila se v červených šatičkách a s nalakovanými nehty,“ směje se Ben. Jejich video se rychle stalo hitem sociálních sítí, během několika dní ho shlédly desítky tisíc lidí po celém světě. A nešetřily nadšenými komentáři. „Bylo to skvělé a lehce šílené. A myslím, že izolace bezpochyby přinese ještě daleko šílenější nápady a neuvěřitelné okamžiky,“ říká Ben.

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
povleceni
Témata: Děti, Koronavirus, Vaše příběhy, Rodina a vy, Rodina a vztahy, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina, Rodiče, Číšník, BBC, Nancy, Domácí karanténa, Nadhled, Karanténa, Večeře, Twitter, Táta

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
To byla ostuda! Účesy, s nimiž už byste dneska mezi lidi nevylezli
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
Jak si ušít roušku? Kdy ji kvůli koronaviru nosit?
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Hrnkový beránek: Paráda hotová za pár minut! Tady je video recept
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit

Horoskopy

Beran Finále pracovního týdne vás hodně vyčerpá. Jen tak tak stihnete dokončit nejnutnější povinnosti. Pokud…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Dobroslava, Dobroslav, Dobruše

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné