Maminka.czSlavné maminky

Tenistka Petra Kvitová (34) porodila své první dítě. Jaké jméno vybrala?

Irena Stará 8.  7.  2024
Česká tenisová hvězda Petra Kvitová se dočkala! 7. července se stala maminkou a na svět přivedla své první miminko. Gratulace a přání všeho nejlepšího v nové životní roli proudí ze všech stran, od fanoušků i kolegů z tenisového světa.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Své soukromí si Petra pečlivě střeží, a tak do poslední chvíle nikdo nevěděl, jestli čeká chlapečka, nebo holčičku. Prozradila však, že těhotenství bylo plánované. V nedávném rozhovoru pro iDnes.cz se dokonce svěřila, jak radostnou novinku zjistila. „Měla jsem zpožděnou menstruaci, ale z toho jsem ještě nedělala závěry. Z cestovaní a časových posunů se občas hormony zblázní, takže to nebylo poprvé. Každopádně jsem si udělala test, pak jsem si šla umýt vlasy a když jsem se vrátila, byly na testu dvě čárky. Šla jsem hned za manželem, který mi nevěřil, tak jsem mu test ukázala a rovnou ho poslala pro další tři, abychom měli jistotu.“

VIDEO: Profil Petry Kvitové: Nezdolná bojovnice, která nepřestala věřit v návrat

Manželé jméno miminka do poslední chvíle tajili, před porodem pouze prozradili, že ve výběru měli pět možností. Nakonec vybrali krásné jméno Petr. 

Jestli malého Péťu budeme vídat na tenisových turnajích, zatím nikdo neví. Je však jisté, že si "bílý sport" vyzkouší, ale jestli ho bude bavit, se rozhodne sám. Petra Kvitová v minulosti několikrát zdůraznila, že své dítě nechce do tenisu tlačit a bude respektovat jeho vlastní volbu.

Novoroční překvapení: Tenistka Petra Kvitová oznámila, že čeká miminko!

Wimbledonská vítězka oznámila těhotenství na svém Instagramu na začátku letošního roku fotkou, na níž s manželem drží roztomilé dětské body a snímek z ultrazvuku. Od té doby se stáhla z profesionálního okruhu. Ke svému poslednímu zápasu nastoupila na China Open v říjnu 2023. Kariéru ale zatím neukončila. Nechává si otevřenou možnost, že se k profesionálnímu tenisu vrátí, zatím chce počkat, jak se bude cítit v mateřské roli. Navíc nemá ráda, když se tenisté po oznámeném konci kariéry na kurty vracejí. A přiznává, že kdyby nerodila, hrála by pravděpodobně dál. „Je škoda, že si my ženy musíme v určitou chvíli vybrat, jestli pokračovat v práci, nebo mít rodinu,“ posteskla si. 

Nyní je jisté, že se bude naplno věnovat mateřským povinnostem. Přejeme jí, ať si mateřství naplno užije a ať jí miminko přinese mnoho radosti a štěstí!

Tenistka Barbora Strýcová (38) se stala dvojnásobnou maminkou! K synu Vincentovi přibyla holčička. Jaké jméno dostala?
Témata: Těhotenství, Porod, Slavné maminky, Mateřství, Miminko, Instagram, sportovci, jméno, Petra Kvitová, Tenistka, Tenisový, Wimbledonský, Životní role, Manžel