Maminka.czBezplenková metoda

Tento pár naučil svou dceru na nočník už ve 2 týdnech! Kromě praktických důvodů to posílí i váš vztah s dítětem, říká

Dita Mrázková 1.  9.  2023
Pokud váš potomek právě bojuje s přechodem na nočník, nevěste hlavu. Třeba vás inspiruje metoda jednoho mladého páru, který dal sbohem drahým plenkám už pár dní po porodu dcery. Vyzkoušíte jejich návod?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Podle odborníků je ideální doba učení na nočník mezi 18. až 24. měsícem věku, ale ne všechny děti odplenkování bez problémů zvládnou a nočník dlouhou dobu bojkotují. Montana a Tom jsou rodiči dnes už dvouleté dcery Blue, žijí alternativním způsobem života a hrdě se hlásí k tomu, že svou novorozenou holčičku naučili na nočník pouhé dva týdny po porodu!

VIDEO: PODCAST MAMINKA: JAK POROZUMĚT PLÁČI MIMINEK?

K tomu použili metodu známou jako eliminační komunikace (neboli EC). U nás se jí říká bezplenková komunikační metoda. Podle Montany a Toma je eliminační komunikace  jakési naslouchání dítěti, kdy chce vykonat potřebu, a jeho odvedení na nočník.

Klepněte pro větší obrázek

"Chtěla jsem říct, že jsme se na tuto cestu vydali z ekologických, emocionálních a duchovních důvodů a podle toho, co jsem měla a mám možnost pozorovat, vedla k mimořádně komunikativní, silné a uvědomělé holčičce. Každá maminka ví, kdy má její dítě hlad, projevuje určité signály. A podobné signály používá, jakmile potřebuje jít na záchod. Jsem velmi vděčná za zkušenost spojit se s našimi instinkty a chci poděkovat našim předkům za to, že nás vedli," sdílela své pocity maminka malé Blue na Instagramu.

A přidal se i tatínek, který si nemohl vynachválit praktickou stránku věci. Přiznal, že dalším důvodem, proč naučili dceru na nočník v tak nízkém věku, byly finance. Plenky jsou podle jeho slov drahé a neekologické, a tak stačila pouze jediná věc: naslouchat svému dítěti a jeho potřebám. "Vaše dítě lehce pochopí, že je vyslyšeno a jeho potřeby jsou naplněny, a to je opravdu krásná věc. A co víc, může to váš vztah s ním ještě víc posílit," je přesvědčen Tom.

Klepněte pro větší obrázek
VIDEO: Bez plenky to jde! Jak zvládají miminka nočník, popisuje laktační poradkyně

Jak to máte vy? Pokud právě toto téma řešíte se svým dítětem, dejte nám o tom vědět na našem Facebooku.

Témata: Děti, Porod, Mateřství, Rodina, Kojenec, Praktické rady, Miminko, Instagram, Rodiče, Šestinedělí, Dcera, Jak na to, Pleny, Bezplenková metoda, Nočníky, Batole, Vývoj, Montana, Vztah, Metoda, Nočník, Blue, Facebook, Plenka, Pár, Pleny na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat