Maminka.czkultura

Tento seriál byste měli vidět, #martyisdead získal Českého lva

redakce 7.  3.  2021
Tento seriál byste měli vidět, #martyisdead získal Českého lva
Po Mezinárodní Emmy má seriál #martyisdead i Českého lva. Osmidílný thriller natočený v koprodukci internetové televize Mall.tv, společnosti Bionaut a Cz.nic uspěl v sobotu 6. března v kategorii vyhlašované patnáctičlenným prezidiem České filmové a televizní akademie. Ocenění získal za Mimořádný počin v oblasti audiovize. V pražském Rudolfinu ho převzali producenti Milan Kuchynka, Vratislav Šlajer a Jakub Košťál.

Vloni se stal #martyisdead prvním českým zástupcem hrané tvorby, který získal prestižní Mezinárodní cenu Emmy. Letos zaujal i tuzemské akademiky, kteří ho ve 28. ročníku výročních cen České filmové a televizní akademie označili za Mimořádný počin v oblasti audiovize. Ten je příležitostně udělován od roku 2016 a má zatím jen tři laureáty: režiséra Václava Marhoula za film Nabarvené ptáče, Marthu Issovou za herecký výkon v dvoudílném televizním filmu Dukla 61 a tvůrce politické satiry Kancelář Blaník, mezi které patří i Milan Kuchynka. Producent hrané tvorby Mall.tv tak Českého lva v této kategorii získává podruhé, v obou případech přitom uspěl ve výběru toho nejlepšího z české kinematografie s internetovým seriálem.

„Doručení Emmy z Ameriky se nějak zaseklo a sošky uvízly na celnici, tak i díky tomu jsem nesmírně rád, že můžeme držet v ruce tuto neméně krásnou cenu. Je to obrovská vzpruha pro další vývoj hrané tvorby na naší internetové televizi,“ říká Milan Kuchynka, producent hrané tvorby Mall.tv.

Kromě sošek lva a okřídlené múzy s atomem má seriál #martyisdead na kontě také ceny pro nejlepší digitální sérii z texaského Austin Film Festivalu a nejlepší režii a scénář z Marseille Web Festu. Stal se také nejlepším televizním a internetovým seriálem na Finále Plzeň a z festivalu Serial Killer si odnesl cenu za nejlepší webseriál. Martyho smrtí ale příběh nekončí. V současnosti tvůrci připravují pokračování osmidílného thrilleru nazvaný #annaismissing. Ten vzniká opět v koprodukci Mall.tv a Bionautu a jeho ústředním motivem je vyšetřování únosu dítěte za účelem natáčení a prodeje nelegálních videí.

Premiéra novinky byla původně plánovaná na jaro 2021 s paralelní distribucí v kinech a online, s ohledem na současnou situaci je ale její uvedení odloženo na podzim 2021.

Podívejte se na ukázku cenami ověnčeného seriálu:

Témata: Seriál, kultura, Premiéra, Texas, masrty is dead, Dukla, Plzeň, Internetová televize, Thriller, Martha Issová, Vzpruha, Ptáče, Český lev, Amerika, Producent, Rudolfinum, Marty
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Tohle nikdy neříkejte! Slova, kterými rodiče dětem ubližují ze všeho nejvíc
redakce sim
Rodiče
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro
GALERIE: 34 vánočních retro ozdob. Zdobily i váš stromeček, když jste byli malí?
Formánková Simona
Vánoce
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství