Maminka.czkultura

Tento seriál byste měli vidět, #martyisdead získal Českého lva

redakce 7.  3.  2021
Tento seriál byste měli vidět, #martyisdead získal Českého lva
Po Mezinárodní Emmy má seriál #martyisdead i Českého lva. Osmidílný thriller natočený v koprodukci internetové televize Mall.tv, společnosti Bionaut a Cz.nic uspěl v sobotu 6. března v kategorii vyhlašované patnáctičlenným prezidiem České filmové a televizní akademie. Ocenění získal za Mimořádný počin v oblasti audiovize. V pražském Rudolfinu ho převzali producenti Milan Kuchynka, Vratislav Šlajer a Jakub Košťál.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vloni se stal #martyisdead prvním českým zástupcem hrané tvorby, který získal prestižní Mezinárodní cenu Emmy. Letos zaujal i tuzemské akademiky, kteří ho ve 28. ročníku výročních cen České filmové a televizní akademie označili za Mimořádný počin v oblasti audiovize. Ten je příležitostně udělován od roku 2016 a má zatím jen tři laureáty: režiséra Václava Marhoula za film Nabarvené ptáče, Marthu Issovou za herecký výkon v dvoudílném televizním filmu Dukla 61 a tvůrce politické satiry Kancelář Blaník, mezi které patří i Milan Kuchynka. Producent hrané tvorby Mall.tv tak Českého lva v této kategorii získává podruhé, v obou případech přitom uspěl ve výběru toho nejlepšího z české kinematografie s internetovým seriálem.

„Doručení Emmy z Ameriky se nějak zaseklo a sošky uvízly na celnici, tak i díky tomu jsem nesmírně rád, že můžeme držet v ruce tuto neméně krásnou cenu. Je to obrovská vzpruha pro další vývoj hrané tvorby na naší internetové televizi,“ říká Milan Kuchynka, producent hrané tvorby Mall.tv.

Kromě sošek lva a okřídlené múzy s atomem má seriál #martyisdead na kontě také ceny pro nejlepší digitální sérii z texaského Austin Film Festivalu a nejlepší režii a scénář z Marseille Web Festu. Stal se také nejlepším televizním a internetovým seriálem na Finále Plzeň a z festivalu Serial Killer si odnesl cenu za nejlepší webseriál. Martyho smrtí ale příběh nekončí. V současnosti tvůrci připravují pokračování osmidílného thrilleru nazvaný #annaismissing. Ten vzniká opět v koprodukci Mall.tv a Bionautu a jeho ústředním motivem je vyšetřování únosu dítěte za účelem natáčení a prodeje nelegálních videí.

Premiéra novinky byla původně plánovaná na jaro 2021 s paralelní distribucí v kinech a online, s ohledem na současnou situaci je ale její uvedení odloženo na podzim 2021.

Podívejte se na ukázku cenami ověnčeného seriálu:

Témata: Seriál, Premiéra, Texas, kultura, akademie, masrty is dead, Internetová televize, Amerika, Český lev, Dukla, Thriller, Vzpruha, Rudolfinum, Ptáče, Plzeň, Producent, Marty, Martha Issová
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Jedna vlastní, druhá adoptovaná: Dcery herce Toma Cruise Suri a Isabella vyrostly jako z vody! V čem našly největší vášeň?
Mrázková Dita
Děti slavných
Jak chutně zpracovat rajčata? Připravte si tato 3 lehká jídla
Formánková Simona
Recepty
Jako by jim z oka vypadli! 12 potomků slavných, kteří vypadají ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec