Maminka.czMiminko

Tereza Ramba pojmenovala dceru netradičně. Které další známé maminky se při výběru jmen nedržely klasiky?

Simona Formánková 25.  1.  2022
Herečka Tereza Ramba se před pár dny stala podruhé maminkou. Přestože se holčička měla původně jmenovat Teodora, dostala nakonec netypické jméno Mira. Co vedlo rodiče k náhlému rozhodnutí? A kdo další ze slavných párů zvolil netradiční jméno pro svého potomka?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Klid. Mír. Míra. Miřenka. Moje hvězdička z plastovýho madla přišla na svět. Malinkatá, klidná a tak tichá, až se mi svíralo srdce. To není Teodora. Asi ne. Říká Matyáš. Je to Mira. A tak jsme kompletní," popsala emotivně Tereza Ramba chvíli, kdy přišla její dcera na svět. A dokázala, že s manželem Matyášem jsou na vymýšlení netradičních jmen opravdoví přeborníci. Doma už mají syna Mikoláše, kterému říkají Slunce. Dcera Mira dostala přezdívku Hvězdička a herečka ve zmíněném instagramovém postu popsala, proč vybrali zrovna takovou. Během porodu se totiž soustředila na hvězdičku ve šroubku na madle nemocniční postele. 

VIDEO: Těhotná Tereza Ramba o pohlaví miminka: Doufám, že to někdo nevykecá!

Přestože si Tereza Ramba s manželem své soukromí velice chrání, rozepsala se velmi upřímně také o tom, jak probíhal příchod malé Miry na svět. Podle svých slov zažila orgasmický porod. "Těsně před poslední fází jsem se začala ztrácet sama v sobě. Jako zvíře. Jako poprvé. Ztratila jsem pozornost, sestřička, kterou jsem si týden předtím každý den vymodlila modlitbou a všechny moje čarodějky v čele s Naděnkou mi ji poslaly přímo do klína, mi něco říkala a já tomu nerozuměla." Nakonec to byl právě manžel Matyáš, který ji prý přinutil se opět koncentrovat a soustředit. 

Témata: Slavné maminky, Novorozenec, Miminko, Po porodu, Instagram, Dcera, herečka, mladá maminka, Ornella Koktová, Slunce, Jména, Netradiční jména, orgasmický porod, Ariel, Lennon, Matyáš Ramba, Jordan Haj, Emma Smetana, Tereza Ramba, Tereza Voříšková, MMA, Holčička, Ariel Ava, Lilianne, Netradiční jméno