Maminka.czCelebrity

Tereza Ramba procestovala celý svět. Jak se její cestovatelské plány mění s dětmi? Chystá rodinnou výpravu obytňákem do Kanady

Simona Procházková 26.  9.  2023
Za svůj život stihla sympatická herečka Tereza Ramba navštívit mnoho koutů světa, a dokonce o tom napsala knihu DobroDruhům. Chcete vědět, kde se jí nejvíce líbilo a jak dokáže skloubit svou cestovatelskou vášeň se dvěma malými špunty? Prozradíme také, kam plánuje jet s manželem a dětmi na první společnou výpravu do dalekých končin.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Tereza Ramba pochází z velké rodiny, která, co hereččina paměť sahá, každou volnou chvíli vyrážela společně na výlety. Cestování je pro ni tedy naprosto přirozená věc a doprovází ji v podstatě odmalička. Což ostatně dokazuje i její půvabná knížka DobroDruhům, kde spoustu svých dobrodružných výletů autenticky popisuje. Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Na cestách už zažila leccos, a to od otravy syrovým masem u indiánů přes útok divokých psů, kterým se naštěstí ubránila, po zemětřesení nebo výškovou nemoc manžela.

VIDEO: 7 pádů DNES: Tereza Ramba: Proč už se nestydí svléknout do filmu?

„Miluju exotiku. Byla jsem třeba na neuvěřitelných místech mezi indiány. Úplně nejvíce se mi ale asi líbilo na severu Thajska, kde jsou ještě původní domorodé kmeny, které tu žijí naprosto autenticky. Hodně mě také okouzlily hory v Peru,“ vzpomíná herečka.

Dobrodružství s dětmi? Zatím u moře

Troufla by si na takové výpravy i se svými dvěma malými dětmi? „Nebudu machrovat. Vždycky jsem byla člověk, který říkal, že v životě nepojede do rezortu, a moje poslední nejlepší dovolená byla měsíc v Egyptě,“ směje se. „Máme děti opravdu ještě hodně malé a věkově hodně blízko u sebe, takže se z nás teď na čtyři roky stali spíš takoví mořští povaleči. A musím říct, že na tom také něco je, skvěle jsem si odpočinula,“ dodává.

Pomalu a jistě děti rostou, a tak Tereza s manželem Matyášem už pomalu plánuje svou první rodinnou velkou cestu. „Věřím, že nás čeká první společné dobrodružství. Jako první bychom se chtěli vydat obytňákem po Kanadě a procestovat jednodušší hory. To je teď náš sen,“ prozrazuje Tereza.

Všude dobře, v Česku nejlíp

Léto nicméně Tereza ráda tráví i v Česku už kvůli tomu, že její rodina má překrásnou chalupu v Krkonoších. „Viděla jsem už hodně hezkých věcí, ale nakonec se vždycky ráda vrátím do Česka. My tu máme opravdu velké krásno. Jsem zatvrzelý turista a tady v Krkonoších máme krásně udržovaný národní park, hezky značené trasy,“ popisuje.

Zároveň se podle svých slov také už dávno přesvědčila, že Česko se nejkrásnějším místům na světě s přehledem vyrovná: „Byli jsme s Matyášem v zimním Laponsku a já jsem říkala, že jsem nic tak krásného ještě neviděla. A on mi na to odpověděl: Tak to jsi asi nebyla v zimních Krkonoších tak, jak je znám já. Což jsme potom napravili, a měl pravdu.“

Do přírody vyráží Tereza každou volnou chvíli, pořídila si dokonce ekologický vůz s hybridním pohonem. „Příroda mě uklidňuje a dělá mi dobře a les za naší chaloupkou si zamilovaly i děti, takže já jsem tady opravdu šťastná,“ dodává.

Témata: Galerie, Příběhy, herečka, Celebrity, Cestování, Zajímavosti, Inspirativní ženy, Kniha, Egypt, Matyáš, SVL, Kanada, Krkonoše, Tereza Rambo, Dobrodruh, Manžel, Peru, Thajsko, Děti, Česká republika, Špunt, Výprava