Maminka.czSlavné maminky

Herečka Tereza Ramba porodila. První fotky miminka!

redakce 14.  11.  2019
Herečka Tereza Ramba je už maminkou. Na sociální síti se pochlubila fotkami miminka a rozepsala se o porodu a prvních dnech. O herečce se ví, že je velká tajnůstkářka a soukromí si chrání, takže nikoho nepřekvapilo, že radostnou novinku sdělila světu s několikatýdenním zpožděním.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na Instagramu prozradila jen to, že je maminkou, a přidala fotografie s miminkem a manželem Matyášem. Neuvedla přesné datum narození ani jméno prvního potomka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

1/4 •mlíko, láska a mlíko• Už je to několik neděl. Možná šest, možná míň, možná víc. Možná tohle píšu jinak než všechno ostatní. Nezapomínám na čas. Můj čas je pevně ohraničen. Počítám ho na vteřiny, ne na hodiny. Vteřiny tvýho úsměvu. Blaha. Nekoukám se hodiny z okna mezi řádkama a nejsem do psaní zabraná tak, že mi během dvaceti stránek vystydne levandule a za okny se setmí. Pozor. Upřímnost tohoto textu je stoprocentní. Je pro vás, kteří se tím taky prokousáváte. Píšu ho proto, že Kate Middleton je lhářka a před tu porodnici jí určitě postavili až několik týdnů po porodu. Je to tak silný, že je mi jedno, že mi ten článek vykradou nesprávný lidi. Je pro vás, šestinedělky. Aby někdo konečně řekl pravdu. Myslím, že není pro slabý, nebo háklivý povahy. Takže tady můžete přestat číst, jestli se necejtíte. Mám fotku jako důkaz. Jsem na ní oteklá, modřiny pod očima, sloní noha a rudý popraskaný žíly v obličeji i v očích. Jak řekl můj manžel. Porod je něco mezi smrtí a životem, je to zvířecí, pudový a všichni jdou až na dno. Porod. Je kapitola sama o sobě. A pak to začíná.. Nikdy jsem si nemyslela, že budu stát ve čtyři ráno u otevřený lednice a z ledový naběračky vděčně pít studenej vývar od mámy, škraloup tuku neškraloup. Naše americká lednice řve, když jí chvíli nezavřete. Nikdy jsem si nemyslela, že to přestanu slyšet. Nikdy jsem si nemyslela, že budu šťastná za to, že najdou půl jablka ze včera na poličce v chodbě. Bylo sice očernalý, ale mezi vyndáním a nandáním pračky přišlo vhod. Dítě překojit nelze, jak řekl můj neVlastní otec. Mýho zeblitýho trička si nevšímal. Mlíko, láska, mlíko. Řekla naše pediatrička, místo toho, aby říkala: očkování a přijďte jednou týdně a vážíme před a po. Mlíko, láska, mlíko. Přijďte po šesti nedělích, řekla, díru na punčoše. Chtěla jsem jí strašně obejmout, ale měla jsem v ruce Slunce, pleny, batoh, přebalovací tašku a papíry. Tak jsem si aspoň zaslzela. Viděla jsem na Muži, že jí chce taky obejmout, ale měl berle, je to akrobat, těma tlačil kočár a hlavou přidržoval autosedačku naloženou na korbě kočáru. Jestli slzel, není možné říct. ...—> ❤️@matyasramba 📸🙏@vita.ramba

Příspěvek sdílený Tereza Ramba (@tereza.voriskova),

Z příspěvku je patrné, že herečka přivedla miminko na svět už před pár týdny.

"Už je to několik neděl. Možná šest, možná míň, možná víc. Možná tohle píšu jinak než všechno ostatní. Nezapomínám na čas. Můj čas je pevně ohraničen. Počítám ho na vteřiny, ne na hodiny. Vteřiny tvýho úsměvu. Blaha. Nekoukám se hodiny z okna mezi řádkama a nejsem do psaní zabraná tak, že mi během dvaceti stránek vystydne levandule a za okny se setmí.

Pozor. Upřímnost tohoto textu je stoprocentní. Je pro vás, kteří se tím taky prokousáváte. Píšu ho proto, že Kate Middleton je lhářka a před tu porodnici ji určitě postavili až několik týdnů po porodu. Je to tak silný, že je mi jedno, že mi ten článek vykradou nesprávný lidi. Je pro vás, šestinedělky. Aby někdo konečně řekl pravdu. Myslím, že není pro slabý nebo háklivý povahy. Takže tady můžete přestat číst, jestli se necejtíte.

Mám fotku jako důkaz. Jsem na ní oteklá, modřiny pod očima, sloní noha a rudý popraskaný žíly v obličeji i v očích. Jak řekl můj manžel. Porod je něco mezi smrtí a životem, je to zvířecí, pudový a všichni jdou až na dno. Porod. Je kapitola sama o sobě. A pak to začíná.. Nikdy jsem si nemyslela, že budu stát ve čtyři ráno u otevřený lednice a z ledový naběračky vděčně pít studenej vývar od mámy, škraloup tuku neškraloup. Naše americká lednice řve, když ji chvíli nezavřete. Nikdy jsem si nemyslela, že to přestanu slyšet.

Nikdy jsem si nemyslela, že budu šťastná za to, že najdou půl jablka ze včera na poličce v chodbě. Bylo sice očernalý, ale mezi vyndáním a nandáním pračky přišlo vhod.

Dítě překojit nelze, jak řekl můj neVlastní otec. Mýho zeblitýho trička si nevšímal.
Mlíko, láska, mlíko. Řekla naše pediatrička, místo toho, aby říkala: očkování a přijďte jednou týdně a vážíme před a po. Mlíko, láska, mlíko. Přijďte po šesti nedělích, řekla, díru na punčoše. Chtěla jsem jí strašně obejmout, ale měla jsem v ruce Slunce, pleny, batoh, přebalovací tašku a papíry. Tak jsem si aspoň zaslzela. Viděla jsem na Muži, že jí chce taky obejmout, ale měl berle, je to akrobat, těma tlačil kočár a hlavou přidržoval autosedačku naloženou na korbě kočáru. Jestli slzel, není možné říct," rozepsala se na sociální síti.

Tereza Voříšková bude krásnou maminkou. Ve Varech ukázala bříško

Poprvé s miminkem

Zároveň prozradila, jak zvládala první dny, kdy zůstala sama s miminkem. "První den sama. První záchvat dáte. Druhej dáte. Pak je patnáct minut pauza, stihnete sprchu, uklidit a skoro si strkáte kartáček do pusy, nevadí, dneska taky ne... A ten třetí vás dostane. Takže manžel přijde domů a vás najde v posteli, vy brečíte, dítě brečí, oba nahatý, mlíko teče všude, dítě vás počůralo. Muž vezme Slunce do ruky a to usne. Muži a jejich veliký ruce... Koliky. Prdíky. Srdcervoucí pláč. Udělala bych COKOLIV, aby tě nic nebolelo. Myslím na všechna miminka na světě. Na všechny maminky a tatínky plný strachu. Umazlit... Unosit... Uhoupat... Nechat se občas vystřídat. Myslím na vás. Nejste sami. A jednou to přejde," napsala herečka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

3/4 Po třech týdnech vás vaše mamá pozoruje v chodbě a pak prohlásí: No, teď bychom tě s přivřenýma očima mohli přEd tu porodnici postavit, že byste také udělali pár fotografií s čerstvým miminkem. Hypno porod je báječnej, v kombinaci s epiduralem. Někdy se bojím, že mi praskne srdce tou křehkostí, kterou v sobě Slunce nese. A taky vím, že už nikdy nepřestanu mít strach. Doufám, že mi aspoň odejde ten tik v levým oku. První den sama. První záchvat dáte. Druhej dáte. Pak je patnáct minut pauza, stihnete sprchu, uklidit, a skoro si strkáte kartáček do pusy, nevadí, dneska taky ne.. A ten třetí vás dostane. Takže manžel přijde domů a vás najde v posteli, vy brečíte, dítě brečí, oba nahatý, mlíko teče všude, dítě vás počůralo. Muž vezme Slunce do ruky a to usne. Muži a jejich veliký ruce.. Koliky. Prdíky. Srdcervoucí pláč. Udělala bych COKOLIV, aby tě nic nebolelo. Myslím na všechny miminka na světě. Na všechny maminky a tatínky plný strachu. Umazlit.. Unosit.. Uhoupat.. Nechat se občas vystřídat. Myslím na vás. Nejste sami. A jednou to přejde. Vy nemůžete chodit. On nemůže chodit. A tak jste v posteli. A když se potřebujete přemístit, on táhne dítě chodbou v košíku po čtyřech. Tlačí ho před sebou. Spolu zvládnete všechno. Důležitý je sjednotit se. Spojit se a nechat harmonii, aby vás provedla tímhle šíleným, novým, lákavým, strašně náročným a úžasným dobrodružstvím. Jsi zdravý jedinec po matce. Zhodnotí vaše mamá, když se jí po pár týdnech zeptáte na ženské, choulostivé věci, které ženám můžou poradit jenom maminky. Poporodní psycho-laktózu můžeš tedy vyloučit. Řekne, a myslí to zcela vážně. Nikdy bych nevěřila, že po tom nádherném, protančeném těhotenství, kdy jsme stihli projet jižní Ameriku, natočit pár filmů, udělat miliardu výletů a napsat knihu mě něco takhle překvapí. Šokuje. Odrovná. Té lásky je tolik. Té zodpovědnosti je tolik. Těch myšlenek. Je to náročný a překrásný. Na světě je tolik lásky. A všechna se vejde do čtyř a půl kilo. Přesně do mezery mezi moje a tvoje čelo v noci. @matyasramba 📸@vita.ramba

Příspěvek sdílený Tereza Ramba (@tereza.voriskova),

Natáčela i v těhotenství

Tereza Ramba, kterou diváci znají především pod dívčím jménem Voříšková, ještě v létě natáčela pokračování filmové série Bobule, která bude mít premiéru v dubnu 2020. Během letních prázdnin stihla také svatbu s přítelem Matyášem Rambou.

VIDEO: Voříšková a Hádek natáčí 3Bobule

Následně prozradila, jak první dny a týdny po porodu nesla. "První den sama. První záchvat dáte. Druhej dáte. Pak je patnáct minut pauza, stihnete sprchu, uklidit, a skoro si strkáte kartáček do pusy, nevadí, dneska taky ne.. A ten třetí vás dostane. Takže manžel přijde domů a vás najde v posteli, vy brečíte, dítě brečí, oba nahatý, mlíko teče všude, dítě vás počůralo. Muž vezme Slunce do ruky a to usne. Muži a jejich veliký ruce.. Koliky. Prdíky. Srdcervoucí pláč. Udělala bych COKOLIV, aby tě nic nebolelo. Myslím na všechny miminka na světě. Na všechny maminky a tatínky plný strachu. Umazlit.. Unosit.. Uhoupat.. Nechat se občas vystřídat. Myslím na vás. Nejste sami. A jednou to přejde," napsala herečka.

Zdroj: https://stars24.cz/celebrity/ceske-celebrity/15135-tereza-voriskova-porodila-prvni-fotky
Témata: Porod, Slavné maminky, Miminko, Instagram, herečka, Herec, Tereza Ramba, Voříšková, Poprask, Pór, Přesné datum, Maminka, Soukromí, Veliký, Síť, Fotka, Sociální síť, Matyáš Rambo, Lednice, Rambo, Tereza Voříšková, Upřímnost, Mlíko
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022
Jak se rodí v Česku? Více ambulantních i vyvolávaných porodů, různé polohy u tlačení a méně přípravy
Víchová Tereza
Průvodce porodnicemi
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky