Maminka.czCestování

Test nového korejského kombi SUV na "redakční kůži": Splnilo nároky čtyřčlenné rodiny?

Simona Formánková 21.  7.  2022
Konečně tu máme léto a prázdniny! No a k těm nepochybně patří cestování. My jsme vyrazili s dětmi na dovolenou do Krkonoš a Jizerských hor. Při této příležitosti jsme otestovali auto korejské značky Ssang Yong, konkrétně model Tivoli Grand. Jak se nám osvědčilo kombi SUV na rodinné dovolené?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

První výzvou pro nás rozhodně bylo balení. Protože mít s sebou vše, co čtyřčlenná rodina na týden potřebuje, není jen tak. Nutno podotknout, že naše rodina je složena z převážně ženského osazenstva a to je většinou předzvěstí mnoha "nezbytností". Zavazadlový prostor modelu Tivoli Grand je naštěstí dostatečně velký a i díky tomu jsme měli sbaleno opravdu všechno.

Já se k řízení většinou moc nehrnu. Obzvlášť při cestách na dovolenou si jízdu vychutnávám na sedadle spolujezdce. V tomto případě jsem velmi ocenila automatickou převodovku, díky které "odpadlo" neustálé řazení, takže jsem si užívala čas za volantem i já.Během jízdy jsme ocenili dostatek prostoru a skvělý rozhled. A to nejen já jako řidič, ale hlavně děti. Mnohdy totiž z autosedaček nevidí ven jak by si představovaly. A to může rázem změnit příjemnou jízdu na dovolenou v noční můru. 

Klepněte pro větší obrázek

Protože jsme tentokrát zvolili dovolenou na horách, ocenili jsme, že nás toto rodinné kombi SUV dokázalo bezpečně provézt opravdu každým terénem. Ostatně bezpečnost je jednou z priorit této korejské automobilky. Proto na tomto modelu nechybí hlídání mrtvého úhlu, parkovací kamera nebo třeba asistent nouzového brždění. Já osobně jsem maximálně ocenila bezklíčový přístup a startování vozu. Klíč tak stačí mít pouze v kapse nebo kabelce, a přesto se do auta pohodlně dostanete i nastartujete. 

Do detailu promyšlený interiér vozu a kvalitně zpracované komponenty nabízí všem pasažérům komfortní jízdu. Při cestách rozhodně využijete funkci car play nebo android auto - stačí jednoduše připojit váš mobilní telefon a vybrané aplikace můžete využívat a ovládat přímo na dotykovém displeji. 

Naše dovolená a dobrodružství, kterým nás bezpečno provezlo naše zapůjčené auto, je už u konce. Celé léto je však před námi, proto už netrpělivě přemýšlíme a vymýšlíme, kam se vydáme příště. 

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Rodina, Maminka cestuje, Prázdniny, Cestování, Cestujeme, Léto s dětmi, Výlety, kůže, Recenze, Model, Rodinná dovolená, SUV, Jizerské hory, Zavazadlový prostor, Dovolená, Krkonoše, Kombi
Mohlo by vás zajímat