Maminka.czKojenec

Test plenek: Vydrží opravdu tolik, co slibují?

Dětské jednorázové plenky jsou kapitola sama pro sebe. Ty, které vyhovují jednomu dítěti, nemusí sedět druhému, protože některé odstávají kolem nožiček či nastane kožní alergie… Nyní se ale zaměříme na jejich výdrž. Dá se spolehnout na avizovaný 12 hodinový interval během nočního spaní?
3. 10. 2011
Test plenek: Vydrží opravdu tolik, co slibují?

Jelikož mám doma dvouletého syna, vyzkoušela jsem snad všechny druhy plenek na trhu. Můj hlavní poznatek je, že ani zavedená prémiová značka nezaručí 100% jistotu. U malinkých miminek, která zatím čůrají malinko a často spíš záleží na dokonalé přilnavosti, než na kapacitě plenky. Je to také tím, že se prakticky přebalují o dost častěji, než 9 měsíční kojenci a později batolata. U větších dětí pak můžete narazit se značkou plenek, která vám dlouho vyhovovala. Jak tedy jednotlivé plenky obstály u mě?

Huggies Premium 4

Huggiesky s veselými obrázky, které jsem jako matka malého dítěte nesnášela pro jejich tuhost a nepřilnavost jsem vzala později na milost. V noci v pohodě obstojí, jen párkrát se mi stalo, že protekly.

Používám je dodnes nejčastěji a je na ně spolehnutí. Kdybych je měla oznámkovat jako ve škole, dostaly vy 1-!

Huggies Economy 4

Levnější varianta Huggiesek je skvělá na den, ale na spaní moc vhodná není. U mého syna během spaní protekly zhruba v polovině případů.

Známka 2-

Pampers Active Baby 4

Díky pružným zapínacím gumičkám, jemnému materiálu a skvěle padnoucímu lemování kolem nožiček patří mezi nejoblíbenější plenky. Podle mých zkušeností jde o největší držáky. Mají ale své mouchy. Když se přes den hodně počůrají, velmi se prověsí a dítě plenku tahá téměř u kolen. Tím může vzniknout mezera kolem nožiček a moč může uniknout. Na noc, jsou naopak skvělé.

Známka 2

Pampers Sleep and Play 4

Cenově přijatelnější plenky od Pampers jsou srovnatelné se stejnou kategorií Huggiesek - Huggies Economy. Měla jsem s nimi totožné zkušenosti. Kdybych je ale měla mezi sebou porovnat, Huggiesky jsou o fous lepší, než Pampersky.

Známka 2-

Babylove 4

Plenky kmenové značky Drogerie DM jsou svou kvalitou podobné jako levnější varianty Pampers a Huggies a na den skvěle postačí. V noci nápor moči nezvládají.

Známka 3

Tesco Essentials 4

Na první pohled levné a tudíž nedůvěryhodné, ale podle mých zkušeností překvapivě odolné! Pokud chcete za poměrně dobrou kvalitu platit méně, vřele je doporučuji. Jsou totiž srovnatelné s prémiovými plenkami. Dobře sedí a něco vydrží. Přes noc mě zklamaly jen párkrát, stejně jako Huggies Premium.

Známka 1-

Témata: Děti, Novorozenec, Batole, Kojenec, Jen pro maminku, Test
Mohlo by vás zajímat
Deset rad, jak předejít dětské obezitě: Připravujte svačiny doma a sladké nedémonizujte
Omlazení intimních partií: O co jde a jak se zákrok provádí?
Praváci versus leváci: Jak je na tom vaše dítě?
„Jedna přes plínu je někdy lepší než domlouvání,“ říká Monika Absolonová

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu