Maminka.czŠkolák

Testováno mámou: Oblíbená blogerka si posvítila na nejnovější školní batoh české značky Baagl

Aneta Mrazilová 18.  8.  2023
Pamatujete si na svou první aktovku? Pokud vás přepadla nostalgie a při vzpomínce vás trošku začala bolet záda, vězte, že výběru té správné školní tašky je i dnes potřeba věnovat čas a je třeba rozhodovat se zejména s ohledem na zdravý vývoj zad školáků. A protože brzy začne nový školní rok, rozhodla se populární youtuberka a blogerka Kamila Linda Sedláčková posvítit si na školní batoh AIRY značky Baagl. Jak to dopadlo?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Česká značka Baagl se věnuje výrobě aktovek, batohů a dalších školních a volnočasových potřeb. Při navrhování školních tašek navíc úzce spolupracují s předními českými fyzioterapeuty. Jejich produkty mají ergonomicky tvarovaná záda a díky patentovanému systému nastavitelných popruhů a lehké konstrukci s podpůrnými body je poměr mezi nosností a hmotností na zcela jiné úrovni než u jiných školních batohů. Dbají tak hlavně na to, aby dětská záda byla zatěžována co nejméně.

Jejich poslední novinkou je školní batoh AIRY, který byl vyvinut speciálně pro žáky prvních a druhých tříd. “I když se malí školáci se světem teprve seznamují, často jim toho na záda naložíme opravdu hodně – a to doslova. Věděli jste, že hmotnost samotné aktovky je tím nejdůležitějším kritériem? U batohu prvňáčka by se měla pohybovat mezi 800 až 1200 gramy,” radí Kamča a dodává, že po naplnění batohu by celková hmotnost neměla přesáhnout 15 % hmotnosti dítěte. Batoh AIRY sám o sobě váží dokonce jen necelých 700 gramů. Přitom – i při tak nízké hmotnosti – je jeho nosnost až 6 kilogramů.

A na co dalšího si ještě při výběru školního batohu dát pozor? Zaměřte se na šířku a nastavitelnost ramenních popruhů, prodyšnost materiálu, ze kterého je taška vyrobena, na údržbu a nepromokavost. Důležité jsou také bezpečnostní, reflexní prvky, které zaručí dobrou viditelnost dítěte za špatného počasí, v šeru nebo ve tmě. Podívejte se také, jak je řešeno vnitřní rozložení batohu. “Na první pohled jde o jednu prostornou kapsu, ale když se podíváte pozorně, najdete v ní další tři přihrádky a bytelnou gumu, za kterou lze zastrčit například pevné desky. Děti se i díky tomu učí, že každá věc má své místo, a hledání je pak pro ně snazší,” zhodnotila praktický vnitřek batohu AIRY Kamča.

Batoh AIRY ale baví i na první pohled díky pestré nabídce motivů, která byla vytvořena v úzké spolupráci českých designérů a žáků na základních školách. Ke každému modelu také můžete vybírat doplňky ve stejném designu. V nabídce najdete penály, sáček na bačkůrky nebo třeba lahve na vodu. A jak blogerka a youtuberka Kamča Linda Sedláčková testování batohu AIRY české značky Baagl shrnula? To a mnohem víc se dozvíte v úvodním videu.

Témata: Školák, Základní škola, Prvňáček, Back to school, První třída, Batoh, Aktovka, Návrat, 1.třída, školní pomůcky, Hmotnost, Taška, Kamča, Linda Sedláčková, Máma, Česká značka, Záda, Značka, Blogerka, YOU, Školní potřeby na Heureka.cz