Maminka.czTestujeme s dětmi

Testujeme s dětmi: Fotokniha jako skvělý dárek pro babičku

5. 8. 2020
Tohle rozhodně můžeme doporučit. Nechte si udělat fotoknihu přes web Mimibazar našeho vydavatelství - ať už jako vlastní archiv vzpomínek nebo jako povedený dárek s fotkami vnoučat, jako to udělala editorka webu Maminka.cz.

Už párkrát jsem uvažovala o tom, že z našich rodinných fotek udělám fotoknihu. Ale vždycky mi to přišlo složité, za přemrštěnou cenu a navíc trochu nevkusné. Teď jsem se konečně odhodlala díky službě Vyvolej to.

Výsledek? Skvělý dárek pro moji mámu, která nepoužívá sociální sítě a stěžovala si, že má málo fotek vnoučat. Navíc to je úplně jednoduché, takže jsem tady rozhodně neobjednávala naposledy.

Více o spolupráci služby Vyvolej to s Mimibazarem jsme psali ZDE.

S rodinou docela hodně cestujeme a samozřejmě fotíme – jak na výletech po Brdech, tak někde u moře nebo když procházíme ulice vzdálených měst. Sami pro sebe si fotky archivujeme v počítači a zveřejňujeme je na sociálních sítích. Jedněm prarodičům je pošleme a oni si z nich rodinnou kroniku vyrobí sami. Teď má konečně fotky z našich cest i moje máma, pro kterou jsem objednala fotoknihu z našich letošních jarních prázdnin v Maroku.

Vytvořit fotoknihu nikdy nebylo jednodušší

Jak na to? Na webu https://mimibazar.vyvolej.to/ jsem jako možnost zvolila fotoknihu s kartonovými deskami a lehkými listy. Rozhodla jsem se pro tu o rozměrech 20x20 centimetrů s pevnými deskami s obrázkem na titulní straně. Za skvělou považují možnost zvolit si způsob, jakým bude fotka graficky zpracována – titulku samozřejmě můžete mít s textem nebo bez něj.

Také na vnitřních stránkách knihy si můžete rovněž volit grafickou úpravu strany a rozložení fotek. Jen na vás je, zda je doplníte kratšími nebo delšími popisky či zda třeba naopak zvolíte fotku přes celou stránku.

Rozměr fotoknihy je 17×17 cm nebo 20×20 cm, počet stran je 20 až 120 – podle toho, kolik fotek chcete v knize mít.

Za pár dní kniha dorazila

Já jsem to střídala, přišlo mi to nejpůsobivější. Také jsem se rozhodla přidat několik stran k pevně navolenému počtu, protože jsem chtěla knihu o více stránkách – bylo to jednoduché a intuitivní jako celé vkládání fotek. Můžete použít jak ty, které máte u sebe v počítači či v mobilu, tak třeba fotky z Facebooku či Instagramu.

Program vás sám upozorní, pokud má fotka například malé rozlišení a nevypadala by dobře.Ty z Instagramu tak bohužel vesměs do fotiknihy neprošly. 

Tipy na rodinné výlety vlakem! Proč je to lepší než jet autem?

Pak už stačilo jen objednat, zaplatit a za pár dní kniha dorazila. Naprostá spokojenost. Příště už ji nechám poslat rovnou k babičce, dneska nejdříve dorazila k nám domů, abychom se na ni mohli s dětmi také podívat. Syn i dcera už teď sami sypou z rukávu náměty, o čem bude ta naše příští. A v plánu je i plakát s fotkami z Instagramu, který si pověsíme doma.

Mimochodem, kromě fotoknihy, kterou jsem si vybrala já, nabízí na straně Mimibazar s Vyvolej to také fotoalbum s pevnými deskami, ideální například na fotky ze svatby či jiné rodinné události.

Radka Wallerová, editorka Maminka.cz

Pamatujete? Dovolená našeho dětství. U Mácháče, v Tatrách nebo u Balatonu
Tohle potřebujete! Velký průvodce s tipy na cestování po Česku s dětmi
Nákupy - Maminka CZ
Témata: Testujeme s dětmi, Instagram, Cestování, Prázdniny, Babička, Tipy redakce, Průzkum trhu, Moře, Testovací klub, Léto s tebou, Vyzkoušeli jsme, Wall, Facebook, Brdy, Kniha, Skvělý dárek, Web, Editorka, Fotka, Dárek, Vnouče, Radka Wallerová

Mohlo by vás zajímat
Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami
Kdy nechat svoje děti chodit do školy a na kroužky samotné? Nebojte se toho!
Zase špatně! Nejhorší mýty o dětských botách, kterým rodiče věří
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
100 věcí, které by mělo zažít každé dítě dřív, než půjde do školy. Má vaše aspoň půlku?
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Nástup do školky s dítětem zamává. Proč chodí domů tak unavené?
Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát

Horoskopy

Kozoroh Dávejte si veliký pozor na pracovní prostředí, protože se v něm mohou vyskytnout velké problémy. Milí…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zita, Nico, Konstancie

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné