Maminka.czTestujeme s dětmi

Testujeme s dětmi: Jak obstály ekologické produkty pro nejmenší?

Markéta Novák Matějková 22.  5.  2019
Pro své děti chceme to nejlepší, a to se týká také zdravé domácnosti. My jsme si letos v redakci dali předsevzetí, že budeme ještě více ekologičtí, proto jsme byli rádi, že jsme mohli otestovat produkty do domácnosti značky Feel Eco.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Konkrétně jsme se zaměřili na prací gel a aviváž pro dětské prádlo, prostředek na mytí dudlíků a lahviček, odstraňovač skvrn a sprchový gel s vůní levandule a ylang ylang.

Do testování se zapojily rodiny s malými dětmi, které s touto značkou doposud neměly žádnou zkušenost.

Prací gel s aviváží i pro atopiky

Největší očekávání jsme měli od pracího gelu a aviváže, protože výrobce uvádí, že veškeré produkty Feel Eco jsou vhodné pro miminka od narození i pro osoby s citlivou pokožkou. Mnoho rodičů, kteří mají doma malé atopiky, totiž aviváž vůbec nepoužívá. Proto jsme byli příjemně potěšeni, že se po vyprání prádla i v aviváži u dětí neprojevila žádná reakce.

"Aviváž doma vůbec nepoužíváme, protože obě naše děti mají velmi citlivou pokožku, a prací prostředky si proto velmi pečlivě vybíráme. Feel Eco nás ale potěšilo. Prali jsme celkem třikrát a děti byly bez problémů," řekla jedna z testujících maminek.

Ta se s dalšími testujícími shodla, že prádlo bylo po vyprání čisté i při nízké teplotě a že vůně gelu i aviváže je jemná a nevtíravá. "Prací prostředek vypral i běžné skvrny, umazené oblečení od dětí z venku a poradil si i s čokoládou," napsala nám Eva, maminka dvou dětí.

Další maminka Radka zase uvedla, že s pracím gelem byla spokojená, ale protože jí přišel moc tekutý, rozhodla se jej vložit přímo do bubnu pračky.

Testujeme s dětmi: Praktické boty, které využijete po celý rok

Odstraňovač skvrn chválili všichni

S malými dětmi je pořád co čistit a odstraňovač skvrn je účinným pomocníkem při řešení malých nehod. Odstraňovač je v praktickém balení a výrobce uvádí, že by měl odstranit skvrny od potravin, kosmetiky, ale také bláta nebo trávy, takže jsme ho podrobili zátěžové zkoušce.

Maminka Lucka prostředek testovala na skvrnu od čokoládové zmrzliny na světle oranžovém tričku. "Prostředek jsem dle návodu aplikovala na postižená místa a nechala působit. Jednoduchý a rychlý proces. O to více jsem byla překvapena výsledkem – po vyprání po nečistotě ani vidu. Všichni, kdo používají ekologické prací prostředky, mi určitě dají za pravdu, že se skvrnami si bez žlučového mýdla neporadí. Ovšem s Feel Eco můžete pohodlně vyčistit skvrny, se kterými jste dříve těžce zápasili," řekla a dodává, že  zmíněný prostředek si v její domácnosti své místo rozhodně našel. 

Já osobně jsem odstraňovač skvrn testovala na starý flek od jídla na sedačce. Přestože jsem prostředku nedávala moc šancí, protože jsem skvrnu předtím již několikrát drhla a bez výsledku, o to víc jsem byla z výsledku nadšená. Na první pohled totiž skvrna opravdu zmizela a zůstala po ní jen nepatrná šmouha, kterou vidím pouze já, protože o ní vím.  V naší domácnosti tedy odstraňovač skvrn obstál na výbornou.

Prostředek na lahvičky, dudlíky, ale také hračky

U tohoto prostředku jsme ocenili, že kromě dudlíků a lahviček jej využijete také na umývání dětského nádobí a omyvatelných hraček, stejně jako na čištění jídelních židliček nebo plastových bryndáčků. Díky přírodnímu složení je pro děti totiž neškodný. Lahvička prostředku vám vydrží opravdu dlouho, protože na 5 litrů vám vystačí jen jedna kávová lžička.

Sprchový gel pro celou rodinu

Sprchový gel Levandule & Ylang Ylang má příjemnou vůni a na tělo se hladce nanáší. Přítomnost oleje je také zřejmá na první dotyk. Pění tak akorát a snadno se omývá, nedráždí a nevysušuje, naopak zanechává pokožku krásně hebkou. Pro svou jemnou vůni je vhodný také pro děti, ale potvrdilo se nám, že si jej zamilovali především dospělí.

Za nás je sprchový gel ideálním produktem pro celou rodinu, například když vyrážíte na dovolenou nebo do bazénu a nechcete s sebou balit kosmetiku zvlášť pro děti a pro sebe.

Ekologické řešení a ušetřené peníze

Všechny testované produkty Feel Eco u nás obstály a nemáme jim co vytknout. Navíc tím, že jsou tyto výrobky vysoce koncentrované, tak je stačí dávkovat v menším množství, díky čemuž vám déle vydrží. Palec nahoru dáváme také za to, že  produkty jsou biologicky rozložitelné, netestované na zvířatech  a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Témata: Video, Testujeme s dětmi, Sprchový gel, Moc šancí, Skvrna, Aviváž, Nádobí, Lahvička, Gel, EKO, Potěšení, Ekologický produkt, Vůně, Ylang Ylang, Maminka Lucka, Jak, Prostředek, Produkt, NEJ
Mohlo by vás zajímat