Maminka.czTestujeme s dětmi

Testujeme s dětmi: Jak se nám osvědčil stan a spacák Alpine Pro? Koupě se vyplatí

Radka Walerová 24.  7.  2020
Nikdy jsem si to o sobě nemyslela, ale vlastně jsem povahou táborník, tremp a zálesák. Každý rok strávíme alespoň část léta pod stanem a hodně nás to baví. Tentokrát to bylo pod novým stanem od Alpine Pro, který jsme spolu s dětským spacákem stejné značky otestovali v drsném podnebí Krušných hor.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Za život jsem už pár stanů vyzkoušela, a tak bylo s čím srovnávat. Hned první zjištění? Stan Urpe značky Alpine Pro se snadno staví, nejsou k tomu potřeba žádné velké zkušenosti, v nejhorším pomůže jednoduchý návod na obale.

Nejdříve se staví vnitřní prostor s podlážkou a nosnými tyčemi, na něj se pak připevní vnější tropiko. Jeho součástí je i předsíňka, u ní použijete třetí tyč, kterou zpevníte vchod. 

Osm nejlepších aquaparků v Česku: Sem rozhodně musíte o prázdninách s dětmi vyrazit!

Druhé zjištění? Stan je o něco větší než jiné stany určené pro tři lidi, takže se v něm v pohodě vyspí dva dospělí a dvě menší děti − těm našim je čtyři a devět let. A to se nám kromě spacáků a karimatek do stanu vešly i batohy s dalšími věcmi, plus jsme něco mohli nechat v předsíňce. 

A do třetice? Ačkoli jsme to neplánovali, vyzkoušeli jsme stan nejen v hezkém počasí, ale i ve větru a dešti. Obstál, ačkoli jeden den profoukal skutečně celý včetně noci. Trochu povylezly kolíky, kterými se staň připevňuje k zemi, ale ty stačilo znovu zarazit do země. 

Vyrážíte na cesty? Skvělé batohy, oblečení proti hmyzu, zápisníky pro děti a hrnky na kafe

Na druhou stranu, na skutečně extrémní počasí tenhle stan stavěný nebude, ale proč by taky měl? Za příznivou cenu získáte solidní stan − vhodný do auta, na nošení v báglu je trochu objemný − na běžné stanování v kempu, na divoko nebo třeba u babičky na zahradě − víc naprostá většina rodin v létě nepotřebuje. My jsme v něm strávili příjemný prodloužený víkend a příště ho s sebou bereme zase. 

Stejně jako s sebou vezmeme mumiový dětský spacák stejné značky Alpine Pro, který na spaní v přírodě vyzkoušela čtyřletá Josefína. Ze svého předchozího spacáku už vyrostla,a tak ráda sáhla po tomhle černém se svítivě zeleným vnitřkem. Vůbec jí nevadilo, že na sobě nemá žádné dětské motivy, nijak to neřešila. 

Naopak si pochvalovala jeho pohodlí. Mně se líbilo, že je lehounký − v tomto případě to sice jde na úkor toho, jak je teplý, ale vlastně to nevadí Na třítýdenní skautský tábor bych ho dítěti s sebou nedala, ale na běžné letní počasí včetně trochu chladnějších rán poslouží bohatě. Jinými slovy, když se třeba chystáte s dětmi pod stan a víte, že vás čeká slušné počasí, neváhejte, za nízkou cenu získáte spacák, který vaše nároky rozhodně splní. 

Nabídka kempového vybavení Alpine Pro ZDE

Tipy na pěší výlety s dětmi: Vyzkoušeli jsme místa, kde je to bude bavit
Kam na výlet s dětmi? Zoo je sázkou na jistotu. Tady je 12 tipů na ty nejkrásnější
Témata: Zajímavosti, Testujeme s dětmi, Rodina, Maminka cestuje, Tipy na výlet, Cestování, Dovolená s dětmi, Prázdniny, Testovací klub, Náš tip, Nákupní tipy, Josefína, Tipy redakce, Léto s tebou, Cestujeme, SPA, Podnebí, Stan, Počasí, Letní počasí, Značka, Alpine, Zálesák, Část léta, Spacák
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Lucie Šlégr: Kdybych měla ještě někdy roupy na čtvrté dítě, přála bych si zase syna!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Natálie a Kordula: Dospívající krásky, které dostaly do varu celé Vary. Co na to jejich slavné mámy?
Mrázková Dita
slavné děti
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy