Maminka.czTestujeme s dětmi

Testujeme s dětmi: Jak si vedly pera Pilot a sešity Oxford? Tímhle školáky zaujaly!

21. 8. 2020
Testujeme s dětmi: Jak si vedly pera Pilot a sešity Oxford? Tímhle školáky zaujaly!
Blížící se školní rok se odrazil i v naší rubrice Testujeme s dětmi. Tentokrát malí i velcí školáci včetně studentů vyzkoušeli sešity Oxford v různých velikostech a také gumovací pera Pilot. Jak dopadlo jejich hodnocení?

Odolná vazba, pevné desky a zaoblené rohy, na kterých se nedělají oslí uši. To jsou jen některé z předností sešitů Oxford, jak je vyjmenovali rodiče, kteří je měli v rukou v rámci našeho testování. 

A děti? Ty nemyslí tolik prakticky, ale líbila se jim například barevnost sešitů nebo že papír je silnější a inkoust se jim díky tomu nepropíše, což bývá častým problémem třeba u levných sešitů z hypermarketů. Testující se shodli i na tom, že ledacos vydrží i bez obalů.

Testujeme s dětmi: Jak se nám osvědčil stan a spacák Alpine Pro? Koupě se vyplatí

Hladký obal jde případně otřít, i když za cenu, že na něm tu a tam jsou vidět otisky prstů, což zmínila jedna testující rodina. Jedna žákyně naopak lesklé desky vypíchla jako zásadní přednost, a to přesto, že na jejich spolehlivé podepsání potřebujete permanentní fix. „Vypadá to prostě dobře," vysvětlila.  

Vydrží déle, než od září do Vánoc

Sešity Oxford nepatří k nejlevnějším, ale je to kvalita, za kterou se vyplatí dát o něco více peněz. I z důvodu, který zmiňuje matka dvou středoškoláků Irena.
Zero waste a eco friendly styl už se projevuje i v osvícenějších školách a jsem ráda, že děti chodí do jedné z nich. Plastové obaly jsou minulostí, v novém ročníku můžete klidně pokračovat do sešitu z předchozího školního roku. V tu chvíli se ale dost hodí sešit, jehož vazba i desky vydrží déle, než od září do Vánoc. Sešity Oxford jsou v tomto naprosto spolehlivé a musím říct, že i po roce pravidelného užívání drží nejen vazba, ale jsou stále odolné proti oslím uším," popsala výhody sešitů. 

Její děti si pochvalují, že se do nich příjemně píše, jí osobně baví i jejich minimalistický vychytaný a nadčasový design, což zaručuje, že vám dítě nepřijde po půl roce s tím, že jednorožec už je trapný a potřebuje polovinu školních pomůcek nových. 

Testujeme s dětmi: Fotokniha jako skvělý dárek pro babičku

Marta, matka dvou školaček, zmínila ještě jednu důležitou věc. „Škola typ sešitů řeší i na druhém stupni. Dětem sešity doporučují učitelé dle čísel, které určují typ sešitu. Sešity Oxford toto číslo mají, takže do školy je holky mohou nosit," uvedla. 

Spokojenost panovala i s testovanými gumovacími pery Pilot, která naštěstí dle testujících toleruje i čím dál více učitelů. Některým totiž původně vadilo, že chyba nebo čmáranec se dají vygumovat – ale naštěstí jich čím dál více chápe, že cílem není nachytat dítě při omylu. 

Pera Pilot sice nejsou například trojboká, ale i tak dětem padnou do ruky včetně těch, které mají problémy s jemnou motorikou. „Píše se mi s ním dobře, protože je lehké a nemusím na něj moc tlačit," shrnul to za všechny osmiletý Bartoloměj, kterému se líbí, že si může zvolit z několika odstínů modré barvy. 

Na výběr jsou dvě síly písma, mladším dětem doporučujeme silnější hrot, ten raději volí i mnozí starší žáci nebo dospělí. 

Testujeme s dětmi: V kuchyňce Smoby umyjete nádobí i uvaříte těstoviny
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
Nákupy - Maminka CZ
Témata: Čtenářské testy, Testujeme s dětmi, Školák, Školství, Základní škola, Nákupní tipy, Testovací klub, Nákupy, Nejlepší video, Pero, Obal, Bartoloměj, Pilot, Školní rok, Děti, Oxford, Sešit

Mohlo by vás zajímat
Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy
Jaké to je pořídit si dítě ve 20 a ve 40? Rozdíly, které mě překvapily
Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů
Holčička s rozštěpem má po operaci. Teď je z ní krásná slečna. Jak vypadá?
Puberta dívek stále častěji začíná už v osmi. Hormony z kuřat za to nemohou. Tak proč?
Japonská maminka zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
Skáče vám do řeči? Dělá, že neslyší? Tohle byste u dětí neměli ignorovat!
Dětem stačí jen třetina hraček. S čím si hrají jejich vrstevníci ve světě?

Horoskopy

Blíženci O přívětivosti trvalého partnera nelze mluvit, ale přesto byste k sobě najít cestu. Ne kvůli dětem, ale…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matouš, Matúš, Debora

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné