Maminka.czTestujeme s dětmi

Testujeme s dětmi: Jak si vedly pera Pilot a sešity Oxford? Tímhle školáky zaujaly!

21. 8. 2020
Testujeme s dětmi: Jak si vedly pera Pilot a sešity Oxford? Tímhle školáky zaujaly!
Blížící se školní rok se odrazil i v naší rubrice Testujeme s dětmi. Tentokrát malí i velcí školáci včetně studentů vyzkoušeli sešity Oxford v různých velikostech a také gumovací pera Pilot. Jak dopadlo jejich hodnocení?

Odolná vazba, pevné desky a zaoblené rohy, na kterých se nedělají oslí uši. To jsou jen některé z předností sešitů Oxford, jak je vyjmenovali rodiče, kteří je měli v rukou v rámci našeho testování. 

A děti? Ty nemyslí tolik prakticky, ale líbila se jim například barevnost sešitů nebo že papír je silnější a inkoust se jim díky tomu nepropíše, což bývá častým problémem třeba u levných sešitů z hypermarketů. Testující se shodli i na tom, že ledacos vydrží i bez obalů.

Testujeme s dětmi: Jak se nám osvědčil stan a spacák Alpine Pro? Koupě se vyplatí

Hladký obal jde případně otřít, i když za cenu, že na něm tu a tam jsou vidět otisky prstů, což zmínila jedna testující rodina. Jedna žákyně naopak lesklé desky vypíchla jako zásadní přednost, a to přesto, že na jejich spolehlivé podepsání potřebujete permanentní fix. „Vypadá to prostě dobře," vysvětlila.  

Vydrží déle, než od září do Vánoc

Sešity Oxford nepatří k nejlevnějším, ale je to kvalita, za kterou se vyplatí dát o něco více peněz. I z důvodu, který zmiňuje matka dvou středoškoláků Irena.
Zero waste a eco friendly styl už se projevuje i v osvícenějších školách a jsem ráda, že děti chodí do jedné z nich. Plastové obaly jsou minulostí, v novém ročníku můžete klidně pokračovat do sešitu z předchozího školního roku. V tu chvíli se ale dost hodí sešit, jehož vazba i desky vydrží déle, než od září do Vánoc. Sešity Oxford jsou v tomto naprosto spolehlivé a musím říct, že i po roce pravidelného užívání drží nejen vazba, ale jsou stále odolné proti oslím uším," popsala výhody sešitů. 

Její děti si pochvalují, že se do nich příjemně píše, jí osobně baví i jejich minimalistický vychytaný a nadčasový design, což zaručuje, že vám dítě nepřijde po půl roce s tím, že jednorožec už je trapný a potřebuje polovinu školních pomůcek nových. 

Testujeme s dětmi: Fotokniha jako skvělý dárek pro babičku

Marta, matka dvou školaček, zmínila ještě jednu důležitou věc. „Škola typ sešitů řeší i na druhém stupni. Dětem sešity doporučují učitelé dle čísel, které určují typ sešitu. Sešity Oxford toto číslo mají, takže do školy je holky mohou nosit," uvedla. 

Spokojenost panovala i s testovanými gumovacími pery Pilot, která naštěstí dle testujících toleruje i čím dál více učitelů. Některým totiž původně vadilo, že chyba nebo čmáranec se dají vygumovat – ale naštěstí jich čím dál více chápe, že cílem není nachytat dítě při omylu. 

Pera Pilot sice nejsou například trojboká, ale i tak dětem padnou do ruky včetně těch, které mají problémy s jemnou motorikou. „Píše se mi s ním dobře, protože je lehké a nemusím na něj moc tlačit," shrnul to za všechny osmiletý Bartoloměj, kterému se líbí, že si může zvolit z několika odstínů modré barvy. 

Na výběr jsou dvě síly písma, mladším dětem doporučujeme silnější hrot, ten raději volí i mnozí starší žáci nebo dospělí. 

Testujeme s dětmi: V kuchyňce Smoby umyjete nádobí i uvaříte těstoviny
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
Témata: Testujeme s dětmi, Školák, Čtenářské testy, Základní škola, Školství, Testovací klub, Nákupy, Nákupní tipy, Pero, Školní rok, Obal, Sešit, Děti, Pilot, Oxford, Bartoloměj

Mohlo by vás zajímat
Co všechno musí zvládnout lékařka v porodnici za jedinou směnu? Podívejte se!
Představy vs. mateřská realita! Děkujeme za tu upřímnost
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Maminkou roku 2020 je Kateřina Tichá! Kdo vyhrál jednotlivé kategorie?
Na věku nezáleží, otěhotním i ve 40! Jaké jsou další největší mýty o neplodnosti?
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
Kdysi a teď: Po letech se znovu nafotili, veselé i dojemné snímky vás dostanou
Říkadla a říkanky: Proč je děti potřebují a jak jim škodí, když je neznají?

Horoskopy

Kozoroh Leden se blíží ke svému konci, ale vy si držíte pocit, že právě začínáte. Ať už se pustíte do…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloš, Milouš, Saul

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné