Maminka.czTestujeme s dětmi

Testujeme s dětmi: Únikovka je nadchla, mohou hrát i šestiletí

14. 12. 2018
Únikové hry neboli únikovky jsou dneska tak populární, že se o nich baví i malé děti. Jenže si je většinou nemohou zahrát, protože by jejich nároky ještě nezvládly. Ale naštěstí to neplatí o všech. Únikovku Escape Room Junior od TM Toys mohou úspěšně hrát kluci a holky už od šesti let.

Když jsme tuhle hru vybalili před kluky z prvního stupně, zasvítily jim oči a hned se začali zajímat o pravidla. Ta nejsou složitá, ale chvíli studia to zabralo - což je vlastně dobře, protože kdyby byla hra příliš jednoduchá, nebyla by to zdaleka taková zábava. 

Hru jsme shodou okolností testovali v několika rodinách s kluky a samotného natáčení v pražském klubu deskových her Paluba se taky účastnili jen chlapci, ale zrovna tak si ji mohou zahrát i holky, předpokládáme, že bavit je bude stejně. 

Testujeme s dětmi: Desková hra na obchod chytla děti i rodiče

Jedna výhoda je jasná na první pohled. Escape Room Junior - Úniková hra je už pro děti od šesti let. A ačkoli pouze samotní šestiletí by ji asi nezvládli, v partě několika starších dětí jsou jedno dvě šestileté rovnocennými parťáky. Mimochodem, právě o partu tu jde, protože tahle hra proti sobě hráče nestaví, naopak. Musí společně překonat tři úkoly odlišného ražení a nakonec přelstít časovanou pumu, aby osvobodili jednoho z nich. Z tohoto pojetí plyne další výhoda, hru může hrát dítě i samo a může si poměřovat například stále se zlepšující čas, za který úkoly zvládne. 

Hra je to hodně rychlá, odehraje se za nejvýše patnáct minut adrenalinového vzrušení, což děti zjevně bavilo. Nejde na rozdíl od jiných her o jednorázovou hru - může se hrát různými způsoby a opakovaně. Hráči musí postupně prokázat manuální zručnost a logické myšlení a nakonec s trochou štěstí dospět k deaktivaci tikajícího přístroje. 

Obrázky s návody pomohly

"Hru jsme  hráli se synem Tomášem, kterému je deset let. Jelikož mu už delší dobu slibuji, že někdy nějakou únikovku zkusíme, byl moc rád, že může prozatím vyzkoušet domácí verzi," uvedla Alžběta, jedna z matek testujících dětí. "Je fajn, že jsou u návodu i obrázky pro správné sestavení a lepší pochopení všech úkolů. Ocenili jsme i praktické rady a tipy, jak ze začátku hru zjednodušit a později i zvýšit náročnost," dodala.
 

Její syn se během her zlepšoval a kartičky s rébusy pro začátečníky a středně pokročilé mu přišly už moc jednoduché, takže přešel na ty nejtěžší. A doufá, že už brzy budou k mání slibované doplňující hádanky. Skvělé by podle této rodiny bylo, kdyby přibyla i nějaká další stanoviště s úkoly, nicméně pro šesti- až osmileté testující děti jich bylo tak akorát. 

Testujeme s dětmi: Miminko, které roní opravdové slzy, děti dostalo!

 

 

"Souboj s časem si dokonce může každý vyzkoušet i sám bez spoluhráčů. Může si nastavit kratší čas na splnění úkolů a svůj rekord může zkoušet překonávat. Je také fajn, že není potřeba ani žádných velkých příprav, můžeme ji vzít kamkoli s sebou a hra je nenáročná na prostor," pochvalovala si další testující matka. 

V návodu najdete i výzvy, jimiž si hru můžete ozvláštnit a zkomplikovat - třeba  hru na schovávanou, při níž se úkoly rozmístí a schovají různě po bytě, a přidá se tak i pohyb a více napětí. Případně na sobě tikající hodinky nemusí mít hráč, ale například tablet  a vy můžete potomkovi říct, že pokud úkol včas nevyřeší, ten den ho nebude moci používat. To je najednou napětí! 

Testujeme s dětmi: Miminko, které roní opravdové slzy, děti dostalo!
Testujeme s dětmi: S kuchyňkou si pohodlně vyhrálo několik dětí najednou
Témata: Testujeme s dětmi, Hry pro děti, Testovací klub, Logické myšlení, Room, Děti, Úkol, Tomáš, Dlouhá doba, Holka, Desková hra, Junior, Krátký čas, Návod, Alžběta, Velká příprava, Kluk, První pohled, Hra, Manuální zručnost, Malé dítě

Mohlo by vás zajímat
Moc jsem chtěla dítě, muže jsem neměla. Stálo to jako dovolená u moře
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Zavinovačka je skoro nutnost! Jak správně miminko zavinout?
Tahle dočasná máma má náš obdiv: Vymazlila desítky miminek
Manžel začal hodně pít. Vadí mi, že to odnášejí děti. Co mám dělat?
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Vodnář Příjemný týden ukončí stejně příjemný pátek, který se objevil nějak rychle. Nutno říci, že jste celým…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu