Maminka.czSlavné maminky

Těžká řehole, velká náruč obdivu i nahá těhotenská vzpomínka... Známé ženy oslavily Svátek matek. Jak se vidí coby mámy?

Dita Mrázková 14.  5.  2023
Dnešní neděle patří všem mámám. Těm, které hravě strčí do kapsy Harryho Pottera i Mary Poppins. Čím? Třeba tím, že vykouzlí úsměv na tváři na počkání, umí vyčarovat ty nejlepší dobroty a že mají zmáknutý ten nejlepší lektvar na světě. Lektvar bezpodmínečné lásky, který vyléčí všechny bolístky světa. Jak svůj svátek oslavily VIP mámy a co vzkázaly světu?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Modelka Emily Ratajkowski, která je mámou syna Sylvestera, na svém Instagramu zavzpomínala na dobu těsně před porodem. "Tyto fotografie jsou pořízeny těsně před tím, než se moje identita a celý můj život změnily. Být mámou znamená spoustu tvrdé práce, kterou často nikdo nevidí. Jsem pyšná na všechny maminky – vaše láska a oddanost jsou možná tou nejkrásnější věcí na světě," vzdala hold Emily všem mámám.


Podle zpěvačky Markéty Konvičkové je Svátek matek tím nejkrásnějším svátkem v roce. K němu dostala od své dcerky Amálky kytici růží. 


"Být matkou... Čím jsem starší, tím víc vnímám mateřství jako dar a taky jako neúnavnou práci, kterou odvedly i naše matky s námi. Často na tu svou myslím a chápu věci jinak..." Tak zavzpomínala na svou maminku Vendula Pizingerová, která vychovává syny Jakuba a Josefa.


Jitka Boho, zpěvačka a maminka dcery Rosálky a syna Teodora, se přiznala, že i ona coby máma není pokaždé stoprocentní. "Nejsem dokonalá máma. Jsem dost často protivná, nervózní a večer unavená. Však maminky vědí, že je to občas pořádná řehole. Ale snažím se pro své děti udělat maximum. Položila bych za ně život bez váhání. Maminky, mějte se rády takové, jaké jste! Nemáme to občas vůbec jednoduché..." Amen.


Upřímný vzkaz všem mámám poslala do světa i herečka Marie Doležalová, máma dcery Alfrédy a syna Rudolfa. "Milý mamky, posílám vám velkou náruč obdivu. Však vy víte, za co. Za to malý, dennodenní. Za to, za co pořád tak nějak bojujeme, abychom byly uznaný, ale je to jenom votravný. Zdravím vás, vás všechny, co jste taky jako já ministryně neviditelný práce! Ale mám dobrou zprávu, já už jsem to vymyslela, my si ten obdiv musíme dávat navzájem, jedna druhý, třeba jenom v pohledu, když se potkáme, usmívat se na sebe a vědět o sobě a dodávat si tu tolik potřebnou vzpruhu. Nemusíme pořád všem vysvětlovat, že jsme sice unavený, ale že utíkat od nich nikam nechceme, protože je to sice náročný, ale pro nás a pro ně tak strašně důležitý. Nemusíme ani poslouchat, že jsme si je neměli dělat, když si teď stěžujeme..."

Témata: Láska a vztahy, Slavné maminky, Rodičovství, Mateřství, Instagram, Celebrity, herečka, svátek, zpěvačka, mateřská láska, Sociální sítě, Harry Potter, modelka, Marie Doležalová, Jitka Boho, Emily Ratajkowski, Svátek matek, Vendula Pizingerová, Markéta Konvičková, Identita, Vid, Mary Poppins, Láska, Rosálky, Lektvar