Maminka.czPorod

Tichý porod

26. 2. 2010
Tichý porod
Ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti s tzv. TICHÝM PORODEM. Začala bych od té chvíle, kdy se mi v polovině roku 2005 dostala do rukou kniha : „Dianetika, moderní věda o duševním zdraví „ od L.Rona Hubbarda.

V té době jsem byla těhotná a měla jsem víc času na sebe a tak zbyl čas i na čtení. Kromě jiného mě zaujala hlavně část v této knize s názvem „Prenatální zkušenost a porod“. Metoda Dianetiky prokázala, že slova vyřčená během okamžiků bolesti a bezvědomí mohou mít zpětný vliv na jedince v pozdějších obdobích života. Tyto situace jsou se slovy i emocemi zaznamenány v mysli osoby a mohou být v budoucnu zdrojem různých nechtěných pocitů, fóbií,nutkání a negativních stavů. To se děje vlastně i během kontrakcí a porodu samotného.

Svůj první porod jsem absolvovala před 16ti lety běžným způsobem, Dianetiky neznalá a tak vím, o čem mluvím a mám co porovnávat. Tehdy mi sestřičky i pan doktor neustále něco říkali: „Tlačte, dýchejte, dejte hlavu na prsa, už to bude“ a tak podobně a já se tehdy soustředila na to, co mi říkají a dělala jsem to, co chtějí a vůbec jsem nepřemýšlela nad tím, jestli to tak chci já. Proto jsem se tentokrát rozhodla, že vyhledám takové zařízení, kde vyhoví všem mým přáním, i co se týká ABSOLUTNÍHO TICHA.

Doma jsme s manželem sepsali „porodní plán“ podle předlohy manželů z Brna, kteří už s tichým porodem měli zkušenost. Ten jsme sebou vezli do porodnice, kde jsme ho předložili ošetřujícímu personálu a lékařce, která měla službu. Dívali se na nás sice zprvu nevěřícně, nicméně všecka přání respektovali. To co bylo potřeba jsme si řekli ve chvílích mezi kontrakcemi a při porodu samotném bylo opravdu absolutní ticho. Od příjezdu do porodnice k narození naší dcery uběhlo pouze 78 minut a i přes drobné šití jsem byla tak v pohodě, že kdyby to naše zdravotnictví dovolilo, šla bych už dvě hodiny po porodu nejraději domů.

Dcerka se narodila klidná, neplakala, seznámili jsme se s ní, řekli jsme jí kde jsme a vlastně jsme jí ani na chviličku nespustili z očí. Pokaždé jsem s ní byla já nebo manžel. I během všech vyšetření a očkování jsem vyžadovala to samé – TICHO. Během všech dob porodních jsem se tentokrát věnovala sobě, poslouchala jsem své tělo, soustředila jsem se jen na sebe a miminko a nenechala jsem se rozptylovat ničím. Nemohu říci, že to nebolelo, ale vnímala jsem tu bolest jen okrajově. Vše bylo o to příjemnější, že mě po celou dobu manžel držel za ruku a byl i prostředníkem s ošetřujícím personálem.

Dnes už mám za sebou TICHÉ PORODY dva a doma dvě úžasné malé slečny a jednu dospívající dámu. Myslím, že to byl jen začátek toho dobrého, co jsem mohla pro své děti udělat a budu dále pokračovat. Nic to nestojí a odměnou jsou mi šťastné a spokojené děti.
Dianetika nám zlepšila život ve všech oblastech, dnes a denně si ověřuji, že to co se tam píše, opravdu funguje. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit přečíst si tuto knihu a to, co se dozvíte, si ověřit ve svém životě. Je to jen začátek cesty ke šťastnému bytí. Máme doma tři skvělé děti, rozumíme jim a rozumíme jeden druhému. Závěrem bych jen chtěla říci, že ne vždy je špatné vystoupit z řady. Proč neukázat, že jdou věci také řešit jinak než je obvyklé. Nikde není psáno, že by to nemohla být cesta k lepšímu.

Na případné dotazy Vám odpovím v diskuzi.

Zde je odkaz, kde si můžete knihu prohlédnout: www.dianetika.cz

Témata: Porod, Absolutní ticho

Mohlo by vás zajímat
Chlapi nepláčou. Když ale otcové vdávají dcery, slzy neudrží
Narození miminka může být šok! Jak vztah mezi vámi nastartovat?
Kojenci, kteří dostávají co nejdříve pevnou stravu, lépe spí, ukázal průzkum
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu