Maminka.czTipy na výlet

Kam s dětmi (nejen) o víkendu? Udělejte si piknik v trávě! Třeba na zámku!

30. 5. 2020
Že to vaše ratolesti při prohlídkách zámků příliš nebaví? Spojte příjemné s užitečným a návštěvu spojte s pohodovým piknikem v přírodě. Jděte na to chytře a slibte jim odměnu v podobě něčeho dobrého na zub. Tady si užijete zábavu i trochu romantiky a navíc si pochutnáte na vybraných dobrotách.

Loučeň

Zámecké zahrady na Loučni jsou právě teď v plné kráse. Kromě procházky rozsáhlým parkem (když zabloudíte do odlehlejších míst, nepotkáte ani živáčka) si můžete vyzkoušet unikátní labyrinty a bludiště, kterých tady najdete rovnou dvanáct. A až vás přepadne hlad, jednoduše si vyberte příjemné místečko, kde rozprostřete deku a můžete odpočívat, děti nechte na čerstvém vzduchu řádit podle jejich gusta. Občerstvení můžete mít buď z vlastních zásob nebo si objednat piknikový koš, který vám na přání připraví zámečtí kuchaři, a to hned v několika variantách (rodinné, vegetariánské atd.). Koš (s dekou, příbory a dalším příslušenstvím) bude nachystaný do dvou hodin od objednávky a hostinu si pak můžete užít v libovolné části parku.

Jemniště

Barokní zámek nedaleko Benešova, kde žije „hrabě“ Jiří Sternberg se svou rodinou, vás uchvátí nejen nádhernou architekturou a precizně upravenou, rozkvetlou zahradou, nadšeni budete také z pohostinnosti majitelů, vyhlášené domácí cukrárny s kavárnou (zdejší zákusky a dorty nemají konkurenci) a případně (kdyby se vám nechtělo domů) romantického ubytování v některém ze stylových apartmánů. Prohlídka dobově zařízených interiérů bude bavit i menší ratolesti, u vytržení pak budou z místní zámecké mini zoo s oslíky, klokánky, lamami nebo papoušky kakadu. A protože pod širým nebem chutná nejlépe, dopřát si můžete piknik v zámecké zahradě. Deky a polštáře pro vás nachystají v některém z působivých zákoutí a piknikový koš v kuchyni naplní dobrotami podle vašeho přání. A to včetně dezertů, kávy nebo domácích limonád. Jen si nezapomeňte svůj piknik předem zarezervovat.

Vezměte děti na zámek, nudit se nebudou! Tohle jsou naše tipy

Častolovice

Tento renesanční skvost v podhůří Orlických hor nesmíte v létě minout. Na své si tady přijdou malí i velcí. Současná majitelka, Diana Phipps Sternbergová, obývá jedno z křídel zámku, a když budete mít štěstí, můžete ji zahlédnout na nádvoří nebo v růžové zahradě. Součástí zámku je rozlehlý anglický park, oborou s bílými daňky a se zvěřincem, což je důvod, proč to tu děti zbožňují. Mají totiž možnost si zvířátka nejen prohlédnout, ale také pohladit či nakrmit (pamlsky za symbolickou cenu zakoupíte u vchodu). Těšit se mohou na lamy, kozy, prasátka, oslíky, pštrosy, poníky, králíky, morčátka a rozmanité druhy papoušků, na cestě možná potkáte tváří v tvář dokonce pávy. Na nádvoří najdete zámeckou cukrárnu, nechybí dětský koutek s houpačkami, klouzačkou a dřevěnými prolézačkami, dále v parku, na břehu jezírka, je pak útulná kavárna Altán Gloriet v romantickém domečku s posezením. Občerstvení si ale můžete vychutnat  téměř na jakémkoli místě, park je rozlehlý a panuje tu klid a pohoda.

Lechovice

V malebné krajině jižní Moravy, zhruba deset kilometrů od Znojma, najdete zrekonstruovaný zámek (praktická poznámka pro rodiče, s výbornou vinotékou) s kouzelným anglickým parkem. Výpravu za poznáním a historií tak můžete snadno spojit s romantickou procházkou a unavením ratolestí, kterým za odměnu slíbíte hostinu v přírodě. Po celé léto tady nabízí zapůjčení piknikového koše, který pro vás v restauraci naplní poctivými domácími delikatesami i výborným vychlazeným vínem a dekou. Pak už si můžete polenošit u fontány, zatímco děti budou skotačit na venkovním hřišti s houpačkou.

Hrady a zámky otevřely! Kde to bude děti opravdu hodně bavit?

Nelahozeves

Návštěvu jednoho z našich nejkrásnějších renesančních zámků nedaleko Mělníka můžete spojit nejen s prohlídkou rodného domu světoznámého hudebního skladatele Antonína Dvořáka, ale rovněž s příjemným rodinným odpočinkem ve společnosti dobrého jídla a pití. Novinkou letošního léta je nabídka piknikových balíčků, které si můžete nechat nachystat a nerušeně vychutnat přímo uprostřed zámecké zahrady. Jednoduše vyberete některou z variant a objednáte aspoň dva dny předem, aby s vámi počítali. Po příjezdu si své dobroty už jen vyzvednete v zámecké restauraci. V koši nebudou samozřejmě chybět koláče a dezerty a pochoutky pro děti. Zapůjčit si navíc můžete některou z bohaté nabídky venkovních a deskových her, třeba badminton, pétanque nebo domino.

Témata: Děti, Kam s dětmi, Dovolená s dětmi, Cestování, Tipy na výlet, Prázdniny, Orlické hory, Deka, Benešov, Ratolest, Dobrota, Častolovice, Antonín Dvořák, Loučeň, Jižní Morava, Jemniště, Park, Znojmo, Piknik, Zahrada, Mělník, Zámek, Koš

Mohlo by vás zajímat
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
Matka rodila na zahradě, kde si hrály děti. Porod natočila a zveřejnila
Módní ikoně Harper Beckham je devět. Chodí na nehty, hraje fotbal, rodiče ji líbají na rty
Dceru nebudeme učit ani uzbecky, ani romsky, říká Monika Bagárová
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter

Horoskopy

Panna Jste zvyklí být ve všem první a nejlepší. Pracovní sféra je prostě vaše parketa a jedete na plné…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Nora, Kilián, Edgar

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné