Maminka.czKam s dětmi

Tipy, kam se o víkendu a v příštích dnech vydat i s dětmi

Iva Endrychová 18.  9.  2015
Je tu opět víkend. Pokud nevíte, co společně podniknout, z naší si určitě vyberete.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pochodujeme proti násilí

V sobotu 19. září se v pražské Divoké Šárce uskuteční 2. ročník charitativního pochodu - Šlapeme násilí na paty. Akci pořádá centrum ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí. Pochod v jedenáct hodin slavnostně odstartují Zora Jandová a David Matásek. A svou účast také slíbila patronka ACORUSU Michaela Jílková. Minimální charitativní startovné 150,-Kč (děti do 15 let zdarma) a celý výtěžek (firma ECCO věnuje za každý kilometr “ušlý proti násilí” osm korun) použije centrum ACORUS na pomoc obětem domácího násilí. Pro prvních 100 online zaregistrovaných účastníků jsou připraveny v den pochodu dárkové tašky od sponzorů.

Postavit na start se lze kdykoliv mezi 11. a 13. hodinou v kempu Džbán. Okružní trasa měří 6 kilometrů a je tedy přístupná téměř všem. Na startu účastníci obdrží silikonový náramek místo vstupenky a děti kartičku na razítka, která budu cestou sbírat za splnění úkolů na stanovištích.

V průběhu odpoledne je pro účastníky připraven pestrý doprovodný program pro celou rodinu. Již od 13 hodin ožije pódium v kempu Džbán. Představí se divadlo Rolnička pro děti a hudební skupina Yellow Sisters. Dále zde účastníci naleznou stánek Věda nás baví, výtvarnou dílničku pro děti a ECCO kožedělný stánek. Mohou se také těšit na rugby workshop a focení s Vespou.

Na pražskou Štvanici za divadly 

VILA Štvanice se znovu otevírá divadelnímu publiku v trochu pozměněném hávu. Domácí soubory Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten přizvaly do VILY spřátelené nezávislé Divadlo LETÍ. Tyto tři soubory nabídnou divákům VILY Štvanice ještě pestřejší repertoár rozkročený od baroka přes literaturu 20. století až po současnost; od zapomenutých divadelních kuriozit přes literární adaptace po novou dramatiku.

Slavnostní otevření VILY Štvanice se koná 18.–20. září 2015. Každý z těchto večerů se bude ve VILE něco zajímavého dít. V sobotu 19. září Geisslers Hofcomoedianten poprvé uvedou čarodějnou hru na motivy lužickosrbské legendy Já jsem Krabat. A 20. září budou moci diváci navštívit obnovenou premiéru úspěšné inscenace Divadla LETÍ Rozhovory s astronauty.

Vstupenky na obě premiéry zakoupíte zde: http://www.vilastvanice.cz/program/

Řemeslný workshop

V sobotu 26. září si můžete ve volyňské Pošumavské tržnici užít řemeslný jarmark a navíc si v pětatřiceti dílnách můžete vyzkoušet různá řemesla - malování na sklo, na textil, tvorbu vitráží, mozaiky, recyklaci PET lahví a mnoho dalšího. Seznam dílen s ilustrujícími fotografiemi a další informace o programu naleznete na webu: www.remeslnyworkshop.cz

Dílny jsou připravené různě obtížné, na své si přijdou i nejmenší děti, stejně tak i zruční dospělí. Vstup na workshop je zdarma, platí se jen přiměřená cena za materiál u jednotlivých dílen. Akce probíhá celý den od 9 do 18 hodin.

Facebooková událost zde.

Rodinný den Dvořákovy Prahy 

Festival Dvořákova Praha myslí i na děti. V neděli 20. září na Rodinném dni rozezní Rudolfinum a náměstí Jana Palacha dětský smích, jásot i hudba. Výtvarné a hudební dílny, dopolední matiné s Collegiem 1704, open-air koncerty i zábavná hudebně-kouzelnická show Musical Magic v podání Classic Buskers a Neila Henryho seznámí nejmenší diváky i jejich doprovod hravě a nevážně se světem vážné hudby a s jedním z největších skladatelů, Antonínem Dvořákem.

Více informací na www.dvorakovapraha.cz.

Do Bohnic na festival Mezi ploty

Festival Mezi ploty, který se letos v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční 26. a 27. září, potvrdí svou pověst akce pro celou rodinu. Dětem a rodičům bude věnována velká část programu. Vznikne proto rozsáhlá „Zóna pro rodiny s dětmi“, složená z několika částí: Hudební rodinné scény (Kašpárek v rohlíku, Sto zvířat, Jablkoň nebo Pískomil se vrací a další), scény Divadlo dětem (Minor s inscenací Mami, už tam budem?, Drak s trojpohádkou A do třetice všeho... a jiní) či Dětské scény radosti (spousta workshopů pro děti a i kouzelník Aleš Hrdlička).

Malí i velcí návštěvníci si užijí muziku, divadlo, hry, tvůrčí dílny a happeningy, a navíc budou moci nahlédnout do tajů dětské i dospělé duše. Úplný program, obsahující zhruba sto účinkujících, je k nalezení na webu www.meziploty.cz a na facebookových stránkách festivalu.

Řemesla ve Slavkově

Od čtvrtka 17. září do 1. listopadu 2015 si na Slavkovském zámku můžete prohlédnout výstavu o řemeslech a technice a vyzkoušet svou zručnost. 

Technické předměty, které v průběhu minulého století usnadňovaly chod domácností, umožňovaly provozovat různá řemesla či pomáhaly např. ve zdravotnictví, budou vystaveny v  Galerii OK v prvním poschodí zámku.

Návštěvníci se dozvědí, co to byly cechy, jaké vymoženosti používaly domácnosti v období První republiky, co je to sedlářská lavice nebo jak vypadala zubní vrtačka poháněná pomocí nožního pedálu. Zajímavá bude rovněž pracovní „dílnička“ vybudovaná známou slavkovskou firmou Liko-s, a. s., která je hlavním partnerem výstavy. Dovědět se něco nového a vyzkoušet si svou zručnost si můžou děti i jejich doprovod.

Více informací: http://www.zamek-slavkov.cz

Babí léto na Střeleckém ostrově aneb Letňák 2015 – Léto pro Pražany pomůže nemocným dětem

V sobotu 19. září se od 14 do 19 hodin na letní scéně Malostranské besedy Letňák 2015 – Léto pro Pražany na Střeleckém ostrově ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 uskuteční velké zábavní odpoledne nazvané Babí léto na Střeláku. Akce se koná ve prospěch charitativního projektu Můj nový život a je určena nejen onkologicky nemocným dětem a jejím rodičům, ale všem, komu není lhostejný životní osud vážně nemocných dětí.

V rámci programu je připravena ukázka street dance, těšit se lze také na představení divadla Romenato. Pro malé diváky je přichystáno vystoupení seskupení Pískomil se vrací. Příznivci hudby se pak mohou těšit na DJ Kartmena a především na koncert skupiny Slza.

Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT vznikl na jaře 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové, jejichž společným záměrem bylo představit laické i odborné veřejnosti děti léčené pro zhoubný nádor. Cílem projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT je nabourat zažité předsudky společnosti o zoufalství a beznaději onkologicky nemocných dětí a upozornit na nutnost včasné návštěvy lékaře v případě příznaků, které mohou znamenat onkologické onemocnění, a prevence jeho pokročilého stadia. Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT zároveň pořádá řadu aktivit určených onkologicky a hematologicky nemocným dětským pacientům po celé České republice, které jim mají zpříjemnit proces náročné léčby a tím přispět k jejímu úspěšnému výsledku.

Více o projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT na www.mujnovyzivot.cz.  Podpořte nás na www.facebook.com/mujnovyzivot Bližší informace o programu na stránkách www.letnak.cz.

Vegefest na Vyšehradě

O víkendu 26. - 27. září si můžete ve Starém Purkrabství na Vyšehradě užít vegetariánský festival pro šest smyslů. Kromě široké gastronomické nabídky si můžete užít i zábavný doprovodný program, který potěší děti i dospělé.  

Součástí festivalové scény bude letos nově i „Dařiště“ (zajišťuje Hearth.net). Místo, kde můžete něco darovat nebo si něco vzít.  „Dařiště“ bude zaměřeno na výměnu receptů, vlastních výrobků (trvanlivé potraviny, domácí kosmetika a podobně) a kuchyňského náčiní.

 

Návštěvníci si mohou odpočinout v „houpacích sociálních sítích“ s příběhem, které upletli vězni či mladí lidé bez domova. Součástí Vegefestu je nabídka festivalové tržnice, kde budete moci zakoupit sortiment potravinářského i jiného zboží z oblasti zdravého životního stylu.

Festival startuje v sobotu v 11:00 hodin a potrvá až do sedmi hodin večer. Od 19.00 naváže Zelená party ve Starém purkrabství. V neděli 27. září je program naplánován od 10 – 18.00. 

Podrobnosti programu jsou aktualizovány na www.vegetarianskyfestival.cz

Vinobraní na bobovce

Od 25. do 27. září se bude opět v rámci tradiční Svatováclavské pouti na Proseku konat oblíbené vinobraní na Máchalce. Vy si můžete odpočinout u sklenky lahodného burčáku a děti zatím mohou řádit na bobové dráze, v přilehlém lanovém parku, ve skákacím hradu nebo jen tak na louce před areálem. 

Bobová dráha bude v tyto dny otevřena od 10:00 do 22:00, lanový park od 10:00 do 20:00. 

Další informace o programu najdete na www.bobovadraha.cz

Za vínem a burčákem do Rakouska

Navštivte s rodinou a dětmi tradiční “Burčákovou a dýňovou slavnost” v konopné vesničce Hanfthal jen kousek od lázeňského městěčka Laa a nebo přijeďte ochutnat skvělé víno a tradiční regionální pochoutky v rámci slavností “Víno-Umění-Kultura” do Falkensteinu

Tradiční „Burčáková a dýňová slavnost“ se koná v konopné vesničce Hanfthal 19.-20. září 2015 a slavnost „Víno – Umění – Kultura“ ve Falkensteinu 18.-20. září 2015. Obě tradiční slavnosti je ideální zkombinovat s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Therme Laa, které se nachází v lázeňském městečku Laa an der Thaya, jen 50 minut jízdy z Brna (dostupné i přímou autobusovou linkou č. 104) a necelé 3 hodiny jízdy z Prahy.  

Na obě akce je vstup zdarma

Koulení chleba u Turnova

Také letos vyroste ve Ski areálu Struhy u Turnova netradiční slalomová dráha. V sobotu 17. října v 9 hodin zde odstartuje již třetí ročník ojedinělé rodinné show Koulení chleba 2015. Akci pořádá Pekárna a cukrárna Mikula a Klub lyžařů Turnov.

Společně s účastníky si zakoulí tříkilovým pecnem Roman Šebrle, moderátor TV Prima a olympijský vítěz v desetiboji. Na ty nejlepší čekají atraktivní ceny – mobilní telefony Cool Phone a reproduktor Cool Speaker značky Accent, poukázky na výrobky Pekárny a cukrárny Mikula, permanentky na lyžování a jiné. Připraven je opět bohatý doprovodný program – bublinárium, zábavný pětiboj, jízda zručnosti na pekařském retrokole, skákací hrad či malování na obličej.

Děti, které navíc přinesou na Koulení chleba 2015 obrázek s pekařskou tematikou na papíře označeném logem Pekárny Mikula, obdrží sladký dárek. Z vybraných obrázků uspořádá ve své prodejně Pekárna Mikula výstavu.

Zabalené chleby budou mít pořadatelé pro účastníky připravené, po akci budou bochníky věnovány jako krmivo jízdárnám.

Další informace o akci najdete na www.pekarnamikula.cz

Dítě hvězdou na Kinderčokoládě

Po úspěšném loňském ročníku Staň se tváří Kinder čokolády přichází značka Kinder Chocolate opět s možností pro české i slovenské děti objevit se na své oblíbené pochoutce. Tentokrát společnost Ferrero vyhlásila soutěž o 12 výherců v celkem čtyřech soutěžních kategoriích (tanec, zpěv, malování a herectví), jejichž tváře se objeví na jaře roku 2016 na limitovaných obalech Kinder čokolády. Soutěž probíhá společně v České i Slovenské republice od 14. září do 6. prosince 2015.

Vyhrát může každý, kdo zakoupí balení čokolády Kinder se soutěžním kódem a spolu s ukázkou svého talentu a svou fotkou jej vloží do připravené aplikace na webových stránkách Kinder. Pak už jen stačí sbírat hlasy.

V prvním kole bude každý týden o semifinalistech rozhodovat veřejnost pomocí soutěžních kódů. Každý týden postoupí do semifinále 10 šťastlivců s největším počtem hlasů. Z těch odborná porota vybere jednoho výherce, který se objeví na obalech čokolád a zároveň dostane příspěvek 10 000,- Kč na rozvoj svého talentu. Celkem se na jaře roku 2016 objeví z každé soutěžní kategorie 3 výherci, celkem tedy 12 dětí. 

V rámci projektu Kinder Face Promo letos značka navázala spolupráci s televizí Nova. Na soutěž o novou tvář Kinder čokolády bude upozorňováno v průběhu každého z finálových vyřazovacích přímých přenosů v show Česko-Slovenská SuperStar.

Pro více informací navštivte www.kinder.cz

 

Témata: Kam s dětmi, Maminka cestuje, Česko Slovenská SuperStar, Rudolf, Bochník, Domácí násilí, Turnov, Kašpárek, Náramek, Babí léto, Patronka, Lavice, Soutěžní kategorie, Víkend, Minor, Kouzelník, Olympijský vítěz, Michaela Jílková, Vik, Bublina, Astronaut, Zhoubný nádor, Zora Jandová, Velká část, Dětský pacient
Mohlo by vás zajímat